Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy skončili v minulom týždni v pluse – nie však v prípade Ethereum

Článok

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Po predošlom negatívnom týždni sa nasledovanejšie kryptomenové fondy dostali v pracovnom týždni začínajúcom 12. septembrom opäť do kladnej bilancie.

O výsledkoch kryptomenových fondov pravidelne v pondelok informuje spoločnosť Coinshares, ktorá prevádzkuje dva z nich – CoinShares XBTCoinShares Physical. V rámci pravidelného reportu však uvádza aj čísla Grayscale, 21Shares, ProShares, Purpose, 3iQ CI Investments, aby vykreslila kompletný obraz o aktuálnom záujme o tieto investičné produkty zo strany akreditovaných a inštitucionálnych investorov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z čerstvého reportu vyplýva, že kryptofondy skončili v minulom týždni v miernom pluse 7,3 miliónov dolárov. Prispeli k tomu najmä kladné prílivy kapitálu do bitcoinových fondov v konečnej plusovej bilancii 17,4 miliónov dolárov – tu treba zdôrazniť, že v prípade BTC ide o prvý pozitívny týždeň po sérii piatich, ktoré skončili v červených číslach.

Naopak fondy spojené s Ethereum opäť oslabili, keď z nich v konečnom zúčtovaní odišlo 15,4 miliónov USD. Kuriózne sa tak stalo v týždni, kedy Ethereum úspešne prešlo na Proof of Stake konsenzus, čo naznačuje, že aj kryptofondoví investori vopred špekulovali na túto aktualizáciu (buy rumour, sell news)

V pluse skončil aj fond Short Bitcoin v podobe 2,6 miliónov USD, no v jeho prípade treba upozorniť, že ide o investíciu, ktorá je stávkou na pokles ceny BTC. Inak povedané tomuto fondu sa darí, keď cena BTC voči doláru oslabuje.

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.