Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy skončili opäť v pluse – tentokrát nie vďaka snahe shortovať BTC

Článok

bitcoin
Zdroj: pixabay.com

Minulý pracovný týždeň bol v prípade kryptomenových fondov menej výrazný. Došlo v ňom opäť k miernemu prílivu kapitálu, no na rozdiel od toho predošlého záujem investorov nebol tak výrazne poháňaný snahou shortovať Bitcoin.

Minulotýždňový report od Coinshares, ktorý vypovedal o tom, ako sa darilo najväčším kryptofondom Grayscale, Coinshares, Purpose, 21Shares, 3iQ, ProShares a ETC Group bol špecifický tým, že k nárastu kapitálu došlo predovšetkým vďaka investíciám inštitúcii a akreditovaných investorov do produktov umožňujúcich short Bitcoinu. Inak povedané síce do trhu naprúdili ďalšie peniaze, no išlo o stávky na pokles ceny BTC – konkrétne v podobe 51,4 miliónov dolárov z celkových 64 miliónov v období medzi 27. júnom až 1. júlom.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Uplynulý pracovný týždeň začínajúci 4. júnom bol v tomto ohľade už odlišný – zmieňované fondy stúpli pomerne nevýrazne o 14,6 miliónov dolárov, pričom produkt umožňujúci short Bitcoinu zaznamenal len príliv kapitálu v sume 6,3 miliónov USD.

Viac dolárov – 7,6 milióna USD – naprúdilo do fondov Ethereum (tretí pozitívny týždeň v rade) a 2,2 miliónov USD do koša rôznych digitálnych aktív. Klasické bitcoinové fondy (longovacie) skončili opäť v mínuse v podobe odlivu kapitálu v sume 1,7 miliónov USD.

Celková hodnota spravovaných aktív v kryptofondoch bola ku koncu uplynulého týždňa na úrovni 36,226 miliardy dolárov. Naďalej dominujú bitcoinové fondy, ktoré spravujú kapitál v hodnote 24,63 miliardy USD.

Zdroj: coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.