Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy potvrdzujú rastúci záujem o Ethereum pred prechodom na PoS

Článok

bitcoin a ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomenové fondy majú za sebou nevýrazný týždeň, ktorý napokon skončil šiestykrát v rade v pozitívnej, teda kladnej bilancii.

Do kryptomenových fondov podľa čerstvého reportu spoločnosti Coinshares, ktorá informuje o tom, ako sa darilo jej dvom fondom a tiež fondom Grayscale, 21Shares, ProShares, Purpose, 3iQCI Investments, pribudlo v minulom týždni v konečnej bilancii 3,1 miliónov dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Najvýraznejšie kladné pohyby boli zaznamenané u fondov ProShares (+16,6 miliónov dolárov), kým odlivy súviseli najmä s fondami spoločnosti Purpose (-48,7 miliónov dolárov).

Pokiaľ ide o konkrétne kryptomeny, odlivy evidujeme u Bitcoinu (-8,5 miliónov dolárov) a u fondu zameraného na shortovanie Bitcoinu (-7,5 miliónov dolárov), kým kladné bilancie najmä u kryptomeny Ethereum (+16,3 miliónov dolárov).

Pozoruhodné sú najmä pokračujúce prílivy do Ethereum, ktoré skončilo už siedmy týždeň v rade v plusových hodnotách, v rámci ktorých do fondov spojených s dvojkou na trhu naprúdilo celkovo 159 miliónov dolárov. Predpokladá sa, že tieto prílevy súvisia najmä s očakávaným prechodom Ethereum na Proof of Stake konsenzus (PoS), ku ktorému by malo dôjsť v septembri.

Kryptofondy vo všeobecnosti skončili šiesty týždeň v rade v pluse, pričom za toto obdobie „vyzbierali“ od investorov celkovo 529 miliónov dolárov, čo predstavuje 1,7% ich celkového spravovaného kapitálu na úrovni 31,39 miliárd dolárov.

Coinshares v správe tiež upozorňuje, že napriek pokračujúcemu medvediemu trhu kryptomien inštitucionálny záujem posilňuje, čo potvrdzuje 32 nových investičných produktov, prevažne zameraných na altcoiny, ktoré vznikli v druhom kvartáli 2022. Viac – 33 – ich pribudlo len v poslednom kvartáli 2021.

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.