Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy posilnili – kryptomena Ethereum však od úvodu roka výrazne stráca

Článok

Ethereum
Zdroj: Pixabay.com

Kryptomenové fondy po sérii štyroch týždňov v rade, počas ktorých krvácali a prišli o kapitál v hodnote vyše 326 miliónov dolárov, v tom minulom posilnili, hoci len veľmi mierne.

Vyplýva to z čerstvého reportu spoločnosti CoinShares, ktorá vždy v úvode týždňa zverejňuje výsledky najsledovanejších kryptomenových fondov Grayscale, Coinshares, 3iQ, 21Shares, Purpose, ProShares a ETC Group.

Z nového reportu vyplýva, že inštitucionálni a akreditovaní investori vložili do kryptofondov v minulom pracovnom týždni v  konečnej bilancii vkladov a výberov približne 40 miliónov dolárov.

Najväčší záujem bol o bitcoinové fondy, do ktorých naprúdilo 45 miliónov USD, no investori prejavili záujem aj o kôš digitálnych aktív (+$1,7m) a Solana (+$1,9m). Naopak ďalšie odlivy zaznamenala kryptomena Ethereum, tentoraz v podobe 12,5 miliónov USD.

Ethereum (ETH) je kryptomenou, ktorej sa v tomto roku v kategórii kryptofondov vôbec nedarí. Podľa tabuľky od úvodu roka 2022 z ETH fondov ubudlo v konečnej bilancii už 207 miliónov USD. V červených číslach na rovnakej časovej škále je aj Binance Coin (-21 miliónov USD) a v malej miere aj kryptomeny TronPolkadot s odlivmi štyroch resp. jedného milióna dolárov.

Naopak od úvodu roka je stále v pozitívnych číslach Bitcoin (BTC) s prílivmi kapitálu 165 miliónov USD a tiež kôš rôznych digitálnych aktív, teda diverzifikačné kryptomenové portfólio, do ktorého sa nalialo zatiaľ 150 miliónov dolárov.

Uvedené čísla sa týkajú pohybov kryptofondov v minulom pracovnom týždni, čo znamená, že neodzrkadľujú správanie inštitucionálnych a akreditovaných investorov v týchto dňoch. Vzhľadom na veľký pondeľňajší výplach kryptotrhu sa dá predpokladať, že čísla za tento týždeň budú pravdepodobne opäť červené.

Zdroj: coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.