Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy oslavujú nový rekord. Spravujú vyše 72 miliárd dolárov

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Akreditovaní investori pokračujú v rastúcom tempe investícii do kryptomien, hoci za uplynulý týždeň podľa reportu CoinShares do nich cez kryptofondy investovali menej, než v týždni predtým. Tentokrát išlo o sumu takmer 80 miliónov dolárov.

CoinShares vždy v úvode týždňa zverejňuje výsledky najväčších kryptomenových fondov Grayscale, CoinShares, 3iQ, Purpose, 21Shares, ETC Group a Bitwise. Z najnovšieho reportu vyplýva, že do týchto fondov sa v týždni začínajúcom 11. októbra nalialo ďalších 79,6 milióna dolárov.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Najviac kapitálu naprúdilo opäť do Bitcoinu – takmer 70 miliónov. V čiernych číslach skončil aj Polkadot (3.6m), Cardano (2.7m) či kôš rôznych kryptoaktív (1.6m). Naopak nedarilo sa Ethereum (-0.9m) a Solana (-0.3m), ktoré skončili v červených číslach.

Ide o deviaty týždeň v rade s plusovým znamienkom v konečnej bilancii. Predtým sme sledovali 10 týždňov, v ktorých až v 9 prípadoch skončili kryptofondy v červených číslach. Ak ide o Bitcoin, tak ten zaznamenal piaty týždeň v rade v pluse.

V končenej bilancii spravujú zmieňované kryptofondy kapitál už v celkovej hodnote 72.3 miliardy dolárov, čo je nový rekord. Len v prípade samotného Bitcoinu ide o 50,2 miliardy dolárov. Na druhom mieste je Ethereum so 16 miliardami USD.

Zdroj: medium.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.