Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy opäť rástli, no len veľmi mierne. Najväčší záujem bol o BTC

Článok

kryptomeny
Zdroj: Unsplash.com

Najväčšie kryptomenové fondy zaznamenali tretí – hoc veľmi nevýrazný – pozitívny týždeň v rade.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z nového reportu spoločnosti CoinShares, ktorá vždy v úvode týždňa informuje o tom, ako sa darilo najväčším kryptofondom na svete Grayscale, CoinShares XBT, CoinShares Physical, 21Shares, ProShares, Purpose, 3iQ a CI Investments vyplýva, že v minulom pracovnom týždni skončili tieto fondy v konečnom zúčtovaní v pluse 10,3 miliónov dolárov.

Najvýraznejšie prílivy kapitálu boli napokon do bitcoinových fondov s plusom 7,7 miliónov USD nasledujúc Ethereum s plusom 5,6 miliónmi dolárov. V kladnej bilancii skončil aj fond Short Bitcoin (+$2,1M), ktorý je však stávkou na to, že cena BTC pôjde dole.

Naopak odlivy, hoci veľmi mierne, boli evidovane u fondov spojených s Cardano, XRP, Solana a s košom rôznych digitálnych aktív.

V prípade bitcoinu išlo o tretí kladný týždeň v rade, kým v prípade ETH o druhý. Celkové objemy kryptofondov sú však naďalej veľmi nízke a tak aj tieto pohyby z minulého týždňa len potvrdzujú, že inštitucionálni a akreditovaní investori v prípade kryptomien aktuálne skôr váhajú.

Zdroj: coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu



© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.