Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy krvácali piaty týždeň v rade – ide o najvýraznejší odliv od roku 2018

Článok

Bitcoin
Zdroj: Pexels.com

Najväčšie kryptomenové fondy skončili už piaty týždeň v záporných číslach – inštitucionálni akreditovaní investori z nich inak povedané vybrali viac peňazí, než do nich vložili.

Výsledky najväčších kryptomenových fondov vždy v úvode týždňa zverejňuje spoločnosť Coinshares, ktorá sama o sebe prevádzkuje fondy Coinshares XBTCoinshares Physical. Okrem toho reportuje aj o výsledkoch fondov Grayscale, 3iQ, 21Shares, Purpose, ProSharesETC Group.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Z najnovšieho reportu, ktorý sa týka predošlého pracovného týždňa, je zrejmé, že z fondov ubudol kapitál v hodnote 72,8 milióna dolárov.

Najhoršie dopadli Bitcoin a Ethereum

Najviac sa vytratilo z bitcoinových fondov – konkrétne 54,7 miliónov USD. Nasledovali Ethereum fondy s odlivom kapitálu v čiastke 29,9 miliónov USD. V záporných číslach skončil aj fond spojený s Binance Coinom (-$1,5m).

Naopak pozitívny týždeň mal kôš rôznych digitálnych aktív (+$6m), kryptomena Solana (+$5,8m) a XRP (+$1,3m). Na približne neutrálnej bilancii skončili kryptomeny Cardano, Polkadot a Tron.

Najhoršia výkonnosť od roku 2018

Celkovo za posledných 5 týždňov odišlo z týchto fondov 532 miliónov dolárov, čo potvrdzuje zmenu sentimentu inštitucionálnych investorov, ktorých neistota v súvislosti s kryptomenovým trhom zjavne narástla. Podľa všetkého tomu prispievajú najmä špekulácie týkajúce sa zvyšovania úrokových sadzieb FED, rastúca inflácia či neistá geopolitická situácia.

Coinshares upozornil, že odlivy z posledných 5 týždňov boli percentuálne voči celkovej spravovanej hodnote týmito fondmi (56 miliárd dolárov) najvýraznejšie od roku 2018, čo neznie veľmi pozitívne. Na druhú stranu však zároveň poznamenal, že minulý pracovný týždeň boli prvé dva dni v roku 2022 (streda a piatok) pozitívne – inak povedané na dennej báze skončili tieto fondy v kladných číslach.

Zdroj: Report Coinshares

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.