Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Kryptofondy hlásia výrazný pokles záujmu o Ethereum – čísla od úvodu roka pôsobia zle

Článok

bitcoin ethereum
Zdroj: Unsplash.com

Kryptomenové fondy oslabovali aj v minulom týždni, no nie už tak výrazne, ako v týždni, ktorý začal 6. júnom. Tentokrát z nich ubudol kapitál v čiastke 38,6 miliónov dolárov

O výkonnosti kryptomenových fondov informuje vždy v úvode týždňa spoločnosť CoinShares, ktorá sama o sebe prevádzkuje dva z nich. Okrem vlastných však reportuje aj to, ako sa darilo fondom Grayscale, Purpose, 3iQ, 21Shares, ProShares a ETC Group.

Z čerstvého reportu vyplýva, že v minulom pracovnom týždni odišlo z týchto fondov 38,6 miliónov dolárov a od úvodu tohto mesiaca celkovo 99,2 miliónov dolárov.

Zaujímavosťou minulého týždňa bola skutočnosť, že fondy skončili v záporných číslach výhradne pre odlivy z fondov spojených s kryptomenou Ethereum (ETH) a to v podobe 69,9 miliónov dolárov. V záporných no výrazne nižších číslach skončili aj pozície na short Bitcoinu (-$5,8m), Tron (-0,9m), Polkadot (-0,3m) či Cardano (-0,4m).

Naopak v pluse boli bitcoinové fondy, do ktorých pribudlo 28,2 miliónov dolárov a tiež „Kôš rôznych digitálnych aktív“, do ktorého sa nalialo 8,9 miliónov USD.

Prečo klesá záujem o fondy ETH?

Či už za posledný mesiac alebo od úvodu roka sú bitcoinové fondy a fondy spojené s košom rôznych digitálnych aktív napriek výraznému medvediemu trhu stále v pluse, no Ethereum zaznamenáva veľké odlivy – za mesiac 147 miliónov dolárov a od úvodu roka už 458,6 miliónov dolárov.

Otázne je, či inštitucionálni a akreditovaní investori vyberajú svoj kapitál z tejto kryptomeny z dôvodu, že jej prestávajú dôverovať, alebo chcú kúpiť Ethereum priamo, pretože po blížiacom sa prechode Ethehreum na Proof of Stake by mohli mince ETH stakovať, čiže úročiť (to je však možné robiť aj teraz, no za obmedzených podmienok pozn.red).

Aktuálna spravovaná hodnota v kryptomenových fondoch je 36 miliárd dolárov, čo je o 59% menej, než na vrchole v novembri 2021 a zároveň približne rovnako, ako vo februári 2021.

Zdroj: blog.coinshares.com

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.