Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (9.4.): Bitcoin, Cardano, BCH, krypto-miliardári & manipulácia?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

PlanB: Bitcoin Futures nemanipulujú s cenou BTC

Autor jedného z najznámejších cenových modelov pre predikcie Bitcoinu „Stock to Flow”, PlanB, si myslí, že bitcoin futures kontrakty nemanipulujú s cenou bitcoinu (BTC), ako sa  to často tvrdí. PlanB v sérii tweetov vysvetlil, že futures kontrakty Bitcoinu nemali v minulosti vplyv na to, že sa cena Bitcoin chovala nepredvídateľne. Ak vás táto téma zaujíma, viac sa dočítate tu.

Forbes: Na zozname miliardárov sú štyria ľudia zo sveta kryptomien

Magazín Forbes zverejnil aktualizovaný zoznam najbohatších ľudí v roku 2020. Do  zoznamu miliardárov sa dostalo 2095 ľudí, pričom len štyria z nich podnikajú v sektore kryptomien.Najbohatším mužom kryptopriemyslu je podľa Forbes spoluzakladateľ mining giganta Bitmain Micree Zhan. Viac sa dočítate tu.

Cardano spolupracuje s africkou blockchain nadáciou

Nadácia Cardano FOundation oznámila uzatvorenie partnerstva s juhoafrickou národnou blockchainovou alianciou (SANBA). Cieľom partnerstva je skúmať spôsoby, ako posilniť prijatie technológie blockchain v Juhoafrickej republike. Cardano sa domnieva, že práve táto krajina predstavuje kľúčový trh pre adopciu blockchainu na juhu Afriky. ,,Technológia blockchain umožňuje rozvojovým krajinám prerušiť vzťahy so starými bankovými systémami, nákladnými sprostredkovateľmi a zavedenými politickými štruktúrami,” okomentovalo Cardano potenciál spolupráce.

Kyiosaki opäť ospevoval Bitocin

Robert Kiyosaki, ktorý je autorom svetovo známeho bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec” bol hosťom v relácii Anthonyho Pompliana, v ktorej viackrát ospevoval Bitcoin. ,,Dôvod, prečo ho podporujem, je ten, že nie je súčasťou súčasného systému. Je oddelený od vlád a mojich peňazí,” uviedol a kriticky sa vyjadril na adresu americkej centrálnej banky, teda FEDU. ,,Fed nie je banka, je to kartel vlastnený najbohatšími ľuďmi na planéte, ktorých nikdy neuvidíme. Chlapci, ktorí kontrolujú FED, ovládajú svet,” uviedol veľmi kriticky a trošku konšpiračne.

Bitcoin Cash má za sebou prvý halving

Kryptomena Bitcoin Cash (BCH), ktorá vznikla v máji 2017 po hardforku kryptomeny Bitcoin, má za sebou prvý halving. V reakcii naň stúpla za deň cena tejto kryptomeny o zhruba jedenásť percent. Zaujímavé je, že cena Bitcoin SV, teda forku Bitcoinu Cash, stúpla v rovnakom období o takmer 20%. Tieto kryptomeny boli jediné, ktoré včera zaznamenali spomedzi TOP10 kryptomien rast hodnoty voči doláru. Bitcoin Cash je aktuálne piatou a Bitcoin SV šiestou najhodnotnejšou kryptomenou na trhu podľa celkovej kapitalizácie. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.