Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (8.6.): Hodnotenie kryptomien, očakávajú inštitúcie prepad?

Článok

Bitcoin veľryba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Najlepšie kryptomeny podľa Weiss Ratings. Máte ich v portfóliu?

Už dlhšiu dobu sme sa nepozreli na dáta americkej ratingovej agentúry Weiss Ratings, ktorá sa v úvode roka 2018 rozhodla ako prvá hodnotiť aj kryptomeny. Weiss Ratings hodnotí kryptomeny podľa viacerých čiastkových výsledkov – v ohľad berie technologické prevedenie projektu, jeho adopciu a tiež mieru investičného rizika a potenciálnej odmeny. Ak vás zaujíma, ktoré kryptomeny sú podľa tejto agentúry na tom aktuálne vôbec najlepšie, otvorte si tento článok.

Ak Bitcoin teraz nebude rásť, musí sa niečo naozaj pokaziť, tvrdí známy analytik

Mike McGlone, senior analytik Bloombergu, je presvedčený, že rast ceny Bitcoinu bude pokračovať. Ak by sa tak nestalo, podľa jeho názoru by musel nastať nejaký závažný problém. Popri tom uviedol niekoľko faktorov, ktoré posilňujú predpoklady, že jeho cena by mohla už tento rok mieriť k novým maximám. Viac sa dočítate tu.

Čínsky predstaviteľ: Bitcoin je najúspešnejšia komerčná aplikácia blockchainu

Bývalý zástupca guvernéra Čínskej ľudovej banky (PBoC), teda centrálnej banky Číny, Wu Xiaoling, skonštatoval, že Bitcoin je najúspešnejšou komerčnou aplikáciou technológie blockchain, k čomu zároveň doplnil, že krajiny a svetové spoločnosti sa musia od Bitcoinu veľa učiť. Xiaoling poukázal najmä na to, že digitalizácia existujúcich mien je nevychudnutou a svetové fiatové meny musia časom všetky prejsť na túto technológiu. Čína v tomto smere diktuje tempo, keďže pokračuje vo vývoji svojho digitálneho juanu, ktorý je už testovaný nielen v rámci centrálnej banky PBoC, ale aj za asistencie najvýznamnejších čínskych fintech spoločností. (cryptoslate.com)

Inštitúcie opäť shortujú Bitcoin. Mnohé očakávajú prepad ceny

Bitcoin zaznamenal po marcovom prepade trhu významný nárast hodnoty, no vyzerá to tak, že inštitucionálni investori minimálne v krátkodobom meradle aktuálne očakávajú skôr oslabenie jeho ceny. Vyplýva to z údajov burzy CME – ktorá ponúka možnosť obchodovania s bitcoinovými  derivátmi. Inštitúcie na nej zvýšili za posledné dva týždne shorty na Bitcoin zo 650 BTC na 1859 BTC. Naposledy takéto množstvo shortov na Bitcoin bolo badateľné vo februári, krátko pred marcovým výrazným prepadom. Ako upozorňuje portál CryptoSlate, nárast shortov na Bitcoin prišiel v podobnom okamihu, ako spoločnosť Goldman Sachs upozornila svojich klientov pred tým, že “Bitcoin nutne nemusí pôsobiť ako hedge proti inflačnému riziku a neposkytuje žiadne konzistentné výhody diverzifikácie, pretože má nestabilnú koreláciu“. Na druhú stranu treba upozorniť, že akumulácia Bitcoinu zo strany Grayscale Investments dosahuje rekordy, čo naznačuje, že inštitúcie z dlhodobého hľadiska Bitcoinu dôverujú. (cryptoslate.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne