Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (8.4.): Optimista Lee, dar Dorseyho a kritik BTC chváli FED

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bobby Lee je optimista. Cena Bitcoinu vraj pôjde po halvingu výrazne hore

Bobby Lee, ktorý patrí medzi rešpektovaný členov kryptokomunity a je členom správnej rady nadácie Bitcoin Foundation, si myslí, že Bitcoin má stále potenciál prudkého rastu ceny. Taktiež je veľkým optimistom, pokiaľ ide o efekt blížiaceho sa halvingu. Podrobnejšie sme sa téme venovali tu.

Draper je presvedčený, že ľudia nájdu istotu v Bitcoine

Známy investor do rizikového kapitálu Tim Draper je presvedčený, že ľudia nájdu dôveru v Bitcoin popri tom, ako budú sledovať rast celkového účtu za záchranu svetovej ekonomiky, ktorý už teraz vraj predstavuje 7 biliónov dolárov. Viac sa dočítate v tomto článku.

Jack Dorsey venoval 28% svojho majetku na boj s koronavírusom

Zakladateľ Twitteru a obrovský fanúšik Bitcoinu Jack Dorsey založil fond na boj s koronavírusom s názvom Start Small LLC, do ktorého vložil jednu miliardu dolárov. To je podľa odhadov zhruba 28% jeho celého majetku. Fond bude okrem iného zameraný na pomoc dievčatám vo vzdelávaní. Dorsey, ktorý sa v kryptokomunite preslávil aj tým, že financuje development bitcoinových vylepšení, sľubuje, že použitie všetkych finančných prostriedkov bude transparentné. (cointelegraph.com)f

UFC Fighter sa teší na Bitcoin halving

Populárny UFC fighter, teda zápasník z najznámejšej organizácie zmiešaných bojových umení Ben Askren dal najavo, že je veľkým bitcoinovým fanúšikom, keď zmenil názov svojho profilu na Twitteri do verzie “Bitcoin Halving 13 may”, čim upozornil na blížiaci sa dôležitý fundament BTC v podobe delenia odmeny pre ťažiarov o polovicu. Askren je známy ako podporovateľ nielen Bitcoinu, ale aj Litecoinu. Nadáciou Litecoin Foundation bol napríklad sponzorovaný počas minuloročnej akcie UFC 235. (cointelegraph.com)

Kritik Bitcoinu chváli opatrenia FEDu a centrálnych bánk

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ JPMorgan Chase Jamie Dimon, ktorý je známy ako kritik bitocinu, ktorý považuje za bezcenný, pochválil federálnu vládu USA za to, akým spôsobom reaguje na dôsledky pandémie koronavírusu na americkú ekonomiku. ,,Oceňujem rýchlosť, ktorou federálna vláda a FED, ako aj ďalšie centrálne banky na celom svete, zostavujú stimulačné balíky a ďalšie spôsoby financovania s cieľom pomôcť jednotlivcom, podnikom a štátnym a miestnym subjektom,” vyhlásil. Dimon zároveň priznal, že dopady tejto pandémie podľa neho budú viesť ku finančnej kríze minimálne podobných rozmerov, ako tá, ktorá vypukla v roku 2008. Práve reakciou na ňu bol v tom čase vznik Bitcoinu. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.