Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.
Bitcoinová transakcia v hodnote miliardy $ zaujala z viacerých dôvodov
Obrovská bitcoinová transakcia, ktorá vzbudila pozornosť aj známeho Twitter účtu Whale Alert, ktorý upozorňuje na veľké transakcie s potenciálom ovplyvniť cenu bitcoinu, zaujala bitcoinovú komunitu hneď z viacerých dôvodov. Viac sa dočítate v tomto našom článku.
Bitcoinová transakcia v hodnote miliardy $ zaujala z viacerých dôvodov
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Binance spúšťa s PAXOS stablecoin amerického dolára
Najväčšia kryptomenová burza Binance uzavrela partnerstvo so spoločnosťou PAXOS, v rámci ktorej vydá nový stablecoin amerického dolára. Ten získal aj povolenie od New York State Department of Financial Services (NYDFS). Takzvaný Binance USD coin (BUSD) viazaný na hodnotu amerického dolára by sa mal dostáť na trh už koncom mesiaca september 2019. Podrobnosti sa dozviete v tomto článku.
Binance spúšťa s PAXOS stablecoin amerického dolára. Má povolenie od NYDFS
Veterán Mobius navrhuje, aby bol Bitcoin krytý zlatom
Známy investor Mark Mobius navrhol, aby bol Bitcoin krytý zlatým, čím vraj získa reálnu hodnotu. Zakladateľ Mobius Capital Partners to povedal v rozhovore počas návštevy relácie Squawk Box v televíznom štúdiu CNBC. Mark Mobius počas živého vysielania vyjadril obavy, že s kryptomenami a technológiou blockchain sú spojené rôzne vážne riziká. Viac sa dočítate tu.
Miss Fínska: Ženy menej riskujú a preto sa menej zaujímajú o Bitcoin
Zaujímavú debatu o bitcoine a záujme žien kryptomeny vyvolala na Twitteri Miss Fínska z roku 2015 Rosa-Maria Ryyti. Tá totiž skonštatovala, že ženy sa o rizikové investície ako sú kryptomeny zaujímajú menej. ,,Ženy sú vo všeobecnosti lepšie informované o rizikách a snažia sa o pomalšiu stabilnejšiu investičnú stratégiu. Súčasné vnímanie bitcoinu masmédiami spôsobuje, že je ešte menej pravdepodobné, že sa do tohto trhu začnú zapájať výraznejšie než muži.”
Teóriu o tom, že ženy majú o bitcoin menší záujem než muži, podporujú rôzne štatistiky. Na GitHube napríklad len 5% kryptomenových developerov tvoria ženy a iná štúdia uvádza, že až 90% kryptomenových investorov sú muži. ( cointelegraph.com)
Čínska kryptomena sa inšpirovala aj Librou
Popredný predstaviteľ Čínskej centrálnej banky (PBoC) Mu Changchun, ktorý zastáva funkciu zástupcu riaditeľa platobného oddelenia, uviedol, že čínska digitálna mena bude podporovaná prostredníctvom hlavných platforiem elektronického styku ako sú Tencent, WeChat a Alipay od Alibaby. Tokeny budú kryté centrálnou bankou podobne ako papierové bankovky a transakcie bude možné realizovať aj v pripade výpadku komunikačných sieti. Mu Changchun taktiež naznačil, že svojou podstatou bude čínska kryptomena podobná pripravovanej kryptomene Facebooku Libra a inšpirovala sa niektorými jej vlastnosťami, hoci vývoj čínskej kryptomeny začal údajne už v roku 2014. Pokiaľ ide o dátum jej uvedenia na trh, ten je zatiaľ predmetom špekulácii (hovorí sa o novembri). V záujme Číny je však, aby prišla skôr, než kryptomena Facebooku. (cointelegraph.com)
PAXOS uvádza stablecoin krytý zlatom
Spoločnosť PAXOS, o ktorej sme vás informovali aj vyššie v súvislosti s Binance USD, spúšťa na Ethereum blockchaine stablecoin PAX GOld (PAXG), ktorý je krytý zlatom. Každý token PAXG má byť podporovaný jednou troyskou uncou od London Good Delivery uloženej v profesionálnych trezorových zariadeniach v Londýne. Používatelia, ktorí vlastnia tieto tokeny, teda údajne vlastnia zlato, ktoré predstavuje, avšak je možné presunúť ich na akékoľvek iné ERC-20 tokeny, čo je podstatne jednoduchšie, ako prevážať zlato. (cointelegraph.com)
Rýchle správy
ATLETICO MADRID: Slávny španielsky futbalový klub Atletico Madrid uzavrel partnerstvo s blockchainovou spoločnosťou Socios.com, v rámci ktorej vydá vlastný fanúšikovský token.
QR KÓDY: Štyri z piatich stránok, ktoré generujú QR kódy pre bitcoinové platby, sú vraj podvody. ,,Tieto stránky generujú QR kód, ktorý udáva adresu kontrolovanú podvodníkmi namiesto adresy, ktorú požaduje používateľ pre platby, čím nasmeruje túto platbu na účet podvodníkov,” upozorňuje vo svojej štúdii spoločnosť ZenGo prevádzkujúca kryptomenovú peňaženku.
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?