Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (6.4.): Bitcoin, Kyiosaki, hack a promo Waves

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Palihapitiya: Bitcoin potrebuje tento čas, aby zažiaril

Zaujímavý rozhovor sa cez víkend udial medzi dvoma obhajcami Bitcoinu Anthonym Pomplianom z Morgan Creek Digital a miliardárom Chamathom Palihapitiyom, ktorý stojí na čele spoločnosti Social Capital. Palihapititya upozornil, že Bitcoin je stále veľmi volatilný, no smerom do budúcnosti je ohľadom neho optimista. Viac sa dozviete tu.

Kiyosaki upozorňuje na výhody Bitcoinu. Odporúča ho najmä mladým

Od začiatku pandémie koronavírusu začali akcie, dlhopisy ale aj fiatové meny po celom svete strácať na svojej hodnote. Popri tom ako sa kríza prehlbuje si niektorí ľudia začínajú čoraz viac uvedomovať skutočné kúzlo, ktoré tkvie v Bitcoine. Napríklad autor medzinárodného bestselleru „Bohatý otec, Chudobný otecRobert Kiyosaki dva dni v rade upozorňoval svojich fanúšikov na to, aby v súvislosti s Bitcoinom spozorneli. Viac sa dočítate tu.

Bývalý inžinier z Google nabúral Zip súbor s BTC v hodnote $300 000

Zaujímavý príbeh odhalil bývalý inžinier Google a aktuálne technický riaditeľ firmy zameranej na decentralizované aplikácie Pyrofex, Michale Stay, ktorý prezradil, že sa mu podarilo nabúrať ZIP súbor, ktorý obsahoval privátne kľúče k bitcoinom v hodnote okolo 300 tisíc dolárov. Tieto bitcoiny kúpil v roku 2016 ruský investor v čase, kedy mali hodnotu okolo 12 500 USD, no následne stratil prístup do ZIP súboru, kde ich zálohoval. Staya preto požiadal po preštudovaní jeho práce na túto tému o pomoc a ten mu po niekoľkých mesiacoch testovania pomohol súbor nabúrať. Následne mu ho odomknutý vrátil, aby si mohol vybrať svoje bitcoiny. (cointelegraph.com)

Waves spustil „korona-tokeny“. Chce tým vraj pomôcť

Waves využil tému koronavírusu na svojej zmenárni Waves.Exchange na spustenie tokenov COVID-19 DWN a COVID-UP, ktoré si môžu obchodníci na tejto burze kúpiť za stablecoin Neutrino Dollar (USDN). Všetky USDN použité na ich nákup sa uzamknú a nakoniec sa rozdelia výhercom výherného token na konci týždňa. Inak povedané, ak bude počet nakazených chorobou COVID-19 ďalej rásť, výherný bude token COVID-19 UP a naopak. Waves informoval, že výnosy z tejto kampane budú venované neziskovým organizáciám na podporu boja proti koronavírusu. Stretol sa samozrejme aj s očakávanou kritikou tvrdiacou, že tému koronavírusu využil na propagáciu svojej platformy. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.