Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (4.11.): Zmanipulovaný Bitcoin, Tron, Paralelní Polis & Čína

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bullrun Bitcoinu v roku 2017 vraj spôsobila jediná veľryba

Na prvý pohľad to znie neuveriteľné, ale profesori z amerických univerzít tvrdia, že bullrun Bitcoinu v roku 2017, ktorý sa zastavil až na cene 20 tisíc USD za Bitcoin, má na svedomí vraj jedna jediná entita. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Výskum: Bullrun Bitcoinu v roku 2017 vraj spôsobila jediná veľryba

Zhao čaká, že Bitcoin čoskoro vyletí na 16 000 USD

Šéf najväčšej kryptoburzy Binance Changpeng Zhao v prvý novembrový deň publikoval tweet, v ktorom uviedol veľmi pozitívnu predikciu pre cenu Bitcoinu. Myslí si, že už veľmi skoro pokorí hranicu 16 tisíc dolárov. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Changpeng Zhao čaká, že Bitcoin čoskoro vyletí na 16k

Varovanie z Číny: Záujem o blockchain a kryptomeny sú rozdielne veci

Keďže Čína chce implementovať blockchain do národného hospodárstva a v súčasnosti cenzuruje všetky kritické články súvisiace s touto technológiou, je pochopiteľné, že mnoho kryptomenových investorov očakáva pozitívny dopad týchto správ na cenu Bitcoinu a popri tom aj mnohých altcoinov. Najmä tých, ktoré majú väzby na Čínu. Nemusí to však byť správna taktika. Viac sa dočítate v tomto článku.

Varovanie z Číny: Záujem o blockchain a kryptomeny sú rozdielne veci

Absurdné nariadenie od ČNB pre Paralelnú Polis

Česká Paralelná Polis informovala na svojom Facebooku, že 14. októbra obdržala od Českej národnej banky (ČNB) list, v ktorom bola vyzvaná, aby upustila od používania slova “minca” v rámci ich projektu strieborných pamätných mincí, ktoré sú prepojené s bitcoinom. K roku 2019 vyšla edícia s celkovým počtom 100 kusov ako hold pre Aarona Swartza, amerického vizionára, hackera, politického a internetového aktivistu. ČNB zjednodušene povedané požaduje od Paralelnej Polis, aby prestala používať slovo “minca” a nahradila ho iným. Viac informácii o tomto absurdnom nariadení sa dočítate tu. (facebook.com)

Počet účtov v Trone prekročil štyri milióny

Šéf Tronu (TRX) Justin Sun informoval komunitu okolo Tron blockchainu, že celkový počet účtov v tejto sieti prekonal magickú hranicu 4 miliónov. Toto číslo však nerozlišuje, ži sa účet používa alebo nie. Sun žiaľ neuviedol údaj o tom, koľko z týchto účtov/adries je denne aktívnych. Pre porovnanie údaje  z blockchain.com tvrdia, že u Bitcoinu je denne aktívnych vyše 460 tisíc adries. Aktivite na blockchaine Tron prispievajú viaceré novinky z posledného obdobia. Pravdepodobne najviac to, že na Tron migruje čoraz viac stablecoinov Tether (USDT). Je ich už viac než 12% z celkového množstva v obehu. (cointelegraph.com)

Craig Wright “nečakane” nemá z čoho vyplatiť 500 000 BTC

Kontroverzný austrálsky podnikateľ a vedec Craig Wright, ktorý sám seba označuje za záhadného tvorcu bitcoinu Satoshiho Nakamota tvrdí, že nemá z čoho uhradiť vdove po zosnulom bývalom kolegovi a priateľovi Davidovi Kleimanovi 500 000 BTC (4,5 miliardy dolárov), čo je výška, ktorú mu nariadil súd po predchádzajúcej dohode zúčastnených strán. Súdny proces medzi Wrightom a Kleimanovou rodinou, ktorá ho zažalovala, pretože údajne okradol D. Kleimana medzi rokmi 2012 až 2013 o bitcoiny v súčasnej hodnote miliárd dolárov, bude teda pokračovať. Wright nedávno povedal, že v dohľadnej dobe odhalí dôkaz, ktorý potvrdí jeho tvrdenie, že je Nakamoto. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.