Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.
Testnet Ethereum 2.0 dopadol úspešne, hoci s rozpakmi
Spusteniu novej éry Ethereum s názvom Ethereum 2.0 predchádza niekoľko testov. Jeden z tých mimoriadne významných s názvom Spadina sa realizoval v utorok, no pocity z neho sú mierne zmiešané. Označovaný je tiež pod pojmom “generálna skúška”. Pointou Spadina bolo akési skúšobné spustenie celej siete postavenej na Proof of Stake konsenze na presne určený časový úsek 72 dni hodín (so štartom od 29. septembra 12.00 UTC). Vývojári tvrdia, že išlo pravdepodobne o poslednú šancu pre záujemcov vyskúšať si staking na testnete, teda na “neostro” pred spustením ostrej „fázy 0” Ethereum 2.0 plánovanej na koniec roka. O tom ako do dopadlo, čo bolo pozitívne a čo nie, sa dozviete v tomto článku.
COVID urýchlil adopciu, myslí si budúci CEO Cardano Foundation
Frederik Gregaard, ktorý by mal byť 1. novembra predstavený ako nový generálny riaditeľ spoločnosti Cardano Foundation, ktorá sa spolupodieľa na vývoji ekosystému kryptomeny Cardano (ADA), si myslí, že pandémia koronavírusu mala pozitívny vplyv na rýchlejšiu adopciu digitálnych aktív a s tým súvisiacich kryptomien. ,,Poskytlo nám to príležitosť urýchliť tento proces o 5 až 6 rokov,” uviedol. Na druhú stranu pokiaľ ide o adopciu technológie, ktorú prináša Cardano, teda ekosystému, ktorý ponúka decentralizované riešenie bez potreby prostredníka, ktorému sa dá dôverovať bez toho, aby ste museli dôverovať druhej strane, v súčasnosti stojí v čele rýchlejšej adopcie kuriózne fakt, že mnoho štátov si medzi sebou navzájom dôveruje. Kým bude dôvera pretrvávať, dopyt po decentralizovaných riešeniach nemusí byť taký veľký a ťažšie sa budú hľadať cieľoví zákazníci. Greegard taktiež skonštatoval, že sa rozhodol pre príchod do Cardano Foundation z dôvodu, že ide o projekt, ktorý má víziu na najbližších 20-30 rokov a ide teda o dlhodobého hráča, ktorý môže zohrať významnú úlohu v mnohých sektoroch. (cointelegraph.com)
Okolo DeFi je veľký humbug, skonštatoval CEO MyEtherWallet
Generálny riaditeľ populárnej kryptopeňaženky MyEtherWallet Kosal Hemachandra povedal v rozhovore pre Cointelegraph, že DeFi sektor je nový “prehajpovaný” koncept postavený na Erthereum. ,,Hluk okolo neho je príliš veky, takže všetci okolo pobehujú a snažia sa prísť na to, čo bude tou ďalšou vecou, do ktorej vložia peniaze, aby zbohatli. Robia to bez toho, aby tomu predchádzala dostatočná štúdia,” upozornil na jasnú podobnosť s ICO horúčkou z roku 2017. Viac sa dočítate tu.
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Ebang má výrazne nižšie tržby. Firmu ovplyvnila pandémia
Zdá sa, že koronavírus sa dotkol aj ziskovosti spoločností, ktoré podnikajú v oblasti kryptomien. Minimálne to tak vyzerá pri pohľade na výsledky ťažobného giganta Ebang, ktorému klesli v prvej polovici roka 2020 výnosy až o 50%. Ebang pripisuje tento prepad hlavne následkom pandémie koronavírusu. Príjmy firmy klesli tento rok na menej než 11 miliónov dolárov, čo je o vyše polovicu menej než 22 miliónov dolárov, ktoré za rovnaké časové obdobie utŕžila minulý rok. Generálny riaditeľ čínskeho giganta, ktorý sa obchoduje na americkej burze Nasdaq, Dong Hu, vo vyhlásení uviedol, že negatívne ich ovplyvnili napríklad kroky dodávateľov čipov ako sú Nvidia či Taiwan Semiconductor, ktorý pre ochranu svojho podnikania po vypuknutí pandémie pristúpili ku krokom, ktoré ovplyvnili aj ich firmu. (cryptoslate.com)
VIDEO: Ďalší rekord Tesly, neuveriteľný „recyklovateľný“ Mercedes & Facebook
Svetlo sveta uzrelo najnovšie na technológie zamerané video cryptofriendly YouTube kanálu Zaujalo ma. Tentokrát sa venuje predovšetkým novinkám o automobilke Tesla Elona Muska, no taktiež upozorňuje na futuristický prototyp elektromobilu Mercedesu AVTR, ktorý má byť z recyklovateľných materiálov a tiež na názor Donalda Trumpa na elektromobily. Pikoškou sú správy o tom, že na smart okuliaroch pracuje Facebook v spolupráci s firmou Ray-Ban, ktorá má v tejto oblasti dominantné postavenie.