Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (30.3.): Vývoj Bitcoinu, VIP prieskum, DeFi a peňaženky

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Kraken: Väčšina VIP klientely očakáva ATH Bitcoinu už tento rok

Z prieskumu, ktorý uskutočnila medzi svojim klientmi americká burza Kraken, vyplýva, že väčšina z nich očakáva vytvorenie nového cenového maxima Bitcoinu už pred rokom 2021. Prieskum bol uskutočnený medzi 400 VIP obchodníkmi tejto burzy. Téme sme sa venovali tu.

Počet ľudí s aspoň jedným bitcoinom rastie. Je to pozitívny signál?

Nové dáta, ktoré zverejnila spoločnosť Glassnode, uvádzajú, že aspoň jeden bitcoin (BTC) sa nachádza už na takmer 800 000 rôznych peňaženkách. Glassnode publikoval tieto závery 28. marca a odvádza ich od vlastného sledovania blockchainu BTC. Podrobnosti sa dočítate tu.

BitMEX Research: Kto financuje vývoj na Bitcoine?

BitMEX Research ako výskumné oddelenie burzy BitMEX zverejnilo výsledky štúdie, ktorá sa týkala toho, kto aktuálne najvýraznejším spôsobom financuje budovanie open soucre softvéru pre Bitcoin (BTC). Lídrami v tejto oblasti sú blockhainove spoločnosti Blockstream a Lightning Labs. Viac sa dočítate v tomto článku.

DeFi vraj “kanibalizuje“ na Ethereum blockchaine

Ganesh Swami, ktorý je spoluzakladateľom analytickej firmy Covalent, naznačil, že decentralizované financovanie (DeFI) výrazným spôsobom zvyšuje svoj podiel v sieti Ethereum, čo je na úkor tradičných ETH prevodov a transakcií ERC-20. ,,V ideálnom škálovateľnom svete by mali všetky typy transakcií priestor na rast. Na dnešnom serveri Ethereum však keď jeden druh transakcií rastie, kanibalizuje na ostatných,” upozornil. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

MALTA: Maltský finančný úrad MFSA vydal varovanie  voči krypto burzám COINMALEX a Crypto Foxtraders, ktoré tvrdili, že majú v Malte potrebné licencie na fungovanie, čo vraj nie je pravda.  MFSA vydal nedávno podobné varovanie aj voči známej burze Binance.

COINBASE: Produkt Coinbase Commerce, ktorý podporuje kryptomenové platby pre internetových maloobchodníkov, realizoval od svojho vzniku pred 2 rokmi transakcie už v celkovej hodnote 200 miliónov dolárov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne