Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (30.10.): Bol rast Bitcoinu plánovaný veľrybami?

Článok

Bitcoin veľryba
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Schiff si myslí, že rast Bitcoinu bol plánovaný veľrybami

Jeden z najznámejších propagátorov investícii do zlata Peter Schiff si myslí, že minulotýždňový prudký nárast ceny bitcoinu bol plánovaným krokom takzvaných bitcoinových veľrýb, ktoré tak spravili za účelom, aby podporili ďalšiu dôveru “HODL-erov“ v Bitcoin: ,,Bitcoinoví hodleri nebudú predávať Bitcoin, pretože veria, že na ňom zbohatnú, keď začne rásť. Bitcoinove veľryby zas zbohatnú tým, že ich predajú, aby vygenerovali svoje zisky skôr, než sa celý tento trh prepadne. Veľryby sa však musia ubezpečiť, že hodleri ešte nestratia dôveru v Bitcoin, aby na nich mohli zarobiť.”

Schiff tým vlastne povedal, že podľa jeho názoru bol rast Bitcoinu akýmsi povinným “krmivom” pre fanúšikov Bitcoinu, aby naďalej verili v tento trh a neodchádzali z neho. (cointelegraph.com)

Čínsky rating kryptomien: Prvé miesto nezmenené, Bitcoin nízko

Čínske ministerstvo priemyslu a informačnej technológie známe pod skratkou CCID opäť aktualizovalo svoj rating kryptomien. Bitcoinu naďalej nefandí, naopak EOS bol opäť jednoznačne prvý. Viac sa dozviete v tomto článku.

Čínsky rating kryptomien: Prvé miesto nezmenené, Bitcoin stále nízko

Firma s väzbou na Kremeľ ma ambíciu pokrývať 20% ťažby Bitcoinu

Ruská mining firma Russian Mining Company (RMC), ktorú vlastní miestny internetový ombdudsman, má v pláne vytvoriť novú fabriku na ťažbu bitcoinu s ambíciou pokrývať až 20% ťažby najznámejšej kryptomeny. Informovala o tom ruská finančná spravodajská spoločnosť RBC s tým, že farma by sa mala nachádzať v ruskej provincii Karelia. Jej majiteľ Dmitrij Marinčev má blízko ku Kremľu, no v minulosti ho kritizoval napríklad za blokovanie služby na zasielanie šifrovaných správ Telegram. V roku 2017 realizoval pre RMC najúspešnejšie ruské ICO, v rámci ktorého vyzbieral vyše 43 miliónov dolárov.  (cointelegraph.com)

XRP s obrovským nárastom denných transakcii. Atakuje ATH!

Počet denných transakcií kryptomeny XRP zaznamenal v priebehu posledných dní nevídaný nárast a atakuje svoje historické hodnoty. O možných dôvodoch sa dočítate v tomto článku.

XRP s obrovským nárastom denných transakcii. Atakuje ATH

Vymáhateľnosť AML bude u Libry vraj účinnejšie, než inde

David Marcus, ktorý je generálnym riaditeľom peňaženky Calibra určenej pre kryptomenu Libra a zároveň šéfom celého projektu kryptomeny Facebooku, uviedol počas konferencie v Las Vegas, že vymáhanie práva súvisiaceho s praním špinavých peňazí (AML) bude pri kryptomene Libra na vyššej úrovni, než u iných platobných sieti. ,,Otvorená kniha – blockchain – umožní regulátorom pozrieť sa na to, čo sa na nej deje a zistiť, kde je riziko, bez spoliehania sa na reporty (firiem),” uviedol veľké pozitívum blockchainu a dodal, že peňaženka Calibra bude v súlade s normami AML. (cointelegraph.com)

Bitmain nasleduje Canaan. Mieri na americký trh?

Včera sme vás informovali, že čínska mining firma Canaan Creative podala žiadosť na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC), aby mohla byť obchodovaná na americkom trhu, nuž a dnes sa objavila správa o tom, že rovnaký úmysel má aj jej najväčší konkurent Bitmain, ktorý o to neúspešne žiadal aj minulý rok. Tentokrát mu pomáha v procese schválenia samotná Deutshe Bank, ktorá sponzoruje jeho žiadosť. Suma, ktorú by chcel Bitmain v rámci počiatočnej ponuky (IPO) získať, nie je známa. Anonymné zdroje tvrdia, že hlavnou prekážkou, ktorá môže v procese schvaľovania stáť Bitmainu  ceste, je jeho previazanosť na kryptomenu Bitcoin Cash. (cointelegraph.com)

Nemecký parlament: Bitcoin a iné kryptomeny nie sú reálne peniaze

Nemecký federálny parlament v rámci svojho vyhlásenia s názvom “kryptomenové tokeny nie sú skutočné peniaze” dospel k záveru, že kryptomeny ako sú napríklad Bitcoin, spĺňajú len obmedzenú časť funkcií, ktoré sa očakávajú od tradičných peňazí. Medzi tieto vlastnosti patrí možnosť výmeny ako spôsobu platby, uchovávanie hodnoty a zúčtovacia jednotka. Parlament sa zaoberal taktiež kryptomenou Facebooku Libra, no zatiaľ nedospel k definitívnemu názoru na to, či je v súlade s nemeckým právom. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne