Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (3.1.): Reagoval Bitcoin na americké útoky?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin bol najvýnosnejšou komoditou roka 2019, upozornil Reuters

Aj rok 2019 potvrdil, že dlhodobá investícia do Bitcoinu sa stále vypláca. Ak ste do BTC investovali pred 12 mesiacmi, aktuálne ste vo veľmi peknom pluse. Spomedzi komodít, kde je Bitcoin väčšinou zaraďovaný (hoci zákonodarcovia v tejto otázke nemajú ešte úplne jasno), lepšia investícia nebola. Podrobnosti sa dozviete tu.

Bitcoin bol najvýnosnejšou komoditou roka 2019, upozornil Reuters

Uplynulá dekáda Bitcoinu a kryptomien v 10 bodoch

Šéf burzy Coinbase Brian Armstrong zverejnil 2. januára dlhší príspevok, v rámci ktorého sa ohliadol za predchádzajúcou dekádou z pohľadu vývoja a adopcie kryptomien. Najprv zhodnotil začiatky Coinbase a skutočnosť, že Bitcoin bol mnohokrát chybne označovaný za mŕtvy, aby následne zhrnul celú dekádu do 10 konkrétnych bodov. Viac sa dočítate tu.

Uplynulá dekáda Bitcoinu a kryptomien v 10 bodoch (podľa zakladateľa Coinbase)

Binance pridala obchodné páry voči EUR, cieľom je podpora 180 fiat mien

Burza Binance, ktorá patrí medzi najväčšie na svete, oznámila, že spúšťa podporu pre obchodovanie voči euru. Od 3. januára je možné na platforme obchodovať voči EUR kryptomeny Bitcoin, Ethereum, XRP a Binance Coin a okrem toho aj stablecoiny USDT a Binance USD (BUSD). Podpora EUR na Binance bola doteraz dostupná len na zmenárni Binance Jersey, ktorá je určená pre zákazníkov z Európskej únie a Veľkej Británie. Šéf burzy Changpeng Zhao okrem toho oznámil,  že jedným z hlavných cieľov Binance bude, aby sa preniesla kryptomeny masám nových ľudí. Binance preto chce do konca roka 2020 ponúknuť obchodné páry až voči 180 svetovým fiatovým menám.  (cointelegraph.com)

Bitmain plánuje pred halvingom prepustiť 50% zamestnancov

Čínsky ťažobný gigant Bitmain údajne plánuje prepustiť až 50% svojich zamestnancov. Informovala o tom spravodajská sieť Wushou Blockchain, ktorá uviedla, že firma spustila plán personálnej optimalizácie, ktorý môže súvisieť aj s blížiacim sa halvingom Bitcoinu. Májové zníženie odmeny za vyťaženie nového bloku BTC o polovicu totiž predstavuje pre mining firmy potenciálnu hrozbu za predpokladu, že by sa cena Bitcoinu vďaka halvingu výraznejšie nezvýšila. Dovey Wan zo spoločnosti Primitive Ventures preto vtipne označil prepúšťanie v Bitmaine za “prvý halving roka 2020”.  Bitmain k podobnému prepúšťaniu pristúpil aj v decembri 2018. (cointelegraph.com)

Reagovala cena Bitcoinu na útok Američanov v Bagdade?

Spojené štáty americké realizovali pri letisku v Bagdade letecký útok, počas ktorého bol zabitý iránsky generálmajor Gásem Solejmáni, veliteľ špeciálnych jednotiek Qudus Iránskych revolučných gárd a tiež Abú Mahdí al-Muhandis, zástupca veliteľa Ľudových mobilizačných síl (PMF). Kým USA odôvodnili tento útok tým, že Solejmáni sa spolupodielal na plánoch voči americkým diplomatom v Iraku a celom regióne, na americkú agresiu reagovali aj svetové trhy. Cena ropy zaznamenala nárast o približne 3 percentá a cena brentu vyskočila na 4-mesačné maximum. Posilnil však aj Bitcoin, ktorý krátko po zverejnení správ o útokoch posilnil nárazovo o vyše 6%. Časť kryptokomunity preto verí, že reakciu Bitcoin na nepokoje vo svete demonštruje skutočnosť, že sa stáva bezpečným prístavom v čase geopolitickej neistoty. Odborník na trhy a digitálne meny Alex Kruger však povedal, že je absolútny nezmysel spájať cenu Bitcoinu s útokmi v Iraku, hoci verí, že v nasledujúcich dňoch sa o tom bude vo veľkom špekulovať. ,,Cenu Bitcoinu ovplyvňuje množstvo premenných faktorov a to v oboch smeroch,” upozornil. (bitcoinist.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.