Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (29.5.): Špekulácie, metrika CoinMarketCap, Cardano a Bitcoin

Článok

Kryptomeny novinky
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Ceny kryptomien sú o špekulácii, nie o technológii, upozorňuje rešpektovaný Bitcoin developer

Jeden z najstarších bitcoinových developerov Gavin Andresen vo svojom blogovom príspevku upozornil na skutočnosť, že ceny kryptomien len výnimočne a v nedostatočnej miere určuje samotná technológia, ktorá za nimi stojí. V úvode svojho príspevku publikoval grafy dvoch altcoinov, na prvý pohľad takmer identických, s otázkou, či ľudia dokážu identifikovať, o ktoré kryptomeny ide. Jedna mala technické problémy, u druhej prebiehalo všetko bez problémov. Napriek tomu boli ich grafy takmer rovnaké. Viac sa dočítate tu.

Nová metrika CoinMarketCap uprednostňuje Binance

Najznámejší a najnavštevovanejší portál s cenami a informáciami o kryptomenách CoinMarketCap.com, ktorý nedávno kúpila najväčšia burza s kryptomenami Binance, upravil metriky, ktoré určujú objemy obchodov na kryptoburzách. Hoci sa tento krok víta vzhľadom na to, že reportované údaje búrz sú mnohokrát falšované a je teda potrebné metriky vylepšovať, kritici upozorňujú, že nový spôsob výpočtu uprednostňuje práve Binance, čiže nového majiteľa tejto webstránky. Nová metrika, ktorá ma presnejšie vyhodnocovať čísla z búrz a poskytnúť tak relevantnejšie čísla o skutočných objemoch obchodovania na daných platformách, pôsobí kontroverzne najmä z dôvodu, že posunula Binance na prvé miesto najväčších búrz. Až čas ukáže, či oprávnene. Zaujímavé bude sledovať najmä analýzy nezávislých spoločností. Tá najznámejšia z minulého roku od spoločnosti Bitwise Assets Management zistila, že až 95% reportovaných objemov kryptobúrz  je zmanipulovaných (nafúknutých o neexistujúce resp. falšované obchody) a bol pri nich použitý takzvaný “wash trading”. Na druhú stranu treba priznať, že aj Bitwise v minuloročnej analýze uviedla Binance medzi najhodnovernejšími burzami. Najväčšie odchýlky od reálnych čísel vykazovali najmä burzy pôsobiace v Číne, Japonsku a Južnej Kórei. (cointelegraph.com)

Cardano “To the Moon“? Bol oznámený dátum spustenia Shelley!

Cardano (ADA) je kryptomenou, ktorá má mnoho fanúšikov, ale aj dosť kritikov. Tým sa nepáči najmä pomalé tempo dodávania sľubovaných produktov. Vyzerá to však tak, že Cardano sa v nasledujúcich mesiacoch blíži do malého finále a potvrdí, že je jedným z najambicióznejších a najserióznejších kryptomenových projektov na scéne. Stratégia pomalšieho, no dôsledného vývoja založeného na špičkových vedeckých prácach, tak napokon môže žať ovocie. Viac sa dočítate tu.

Bitcoin vraj v budúcnosti predbehne zlato, tvrdí CEO Digital Assets

Generálny riaditeľ spoločnosť Digital Assets Mike Alfred si myslí, že Bitcoin v budúcnosti nahradí zlato v pozícii hlavného držiteľa hodnoty. Aby sa mu to podarilo, musel by dosiahnuť kapitalizáciu vyše 10 biliónov dolárov.  ,,Myslím si, že Bitcoin v dlhodobom horizonte nahradí najtvrdšie peniaze sporiteľov (zlato). Mladí ľudia sa oveľa viac zaujímajú o bitcoiny, žijú vo svete, ktorý sa stáva čoraz viac virtuálnejší,“ povedal pre Cointelegraph. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne