Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (29.10.): Pozor na Čínu, veľká novinka Tron & Bakkt pokračuje

Článok

Čína Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Čína podporuje blockchain, nie konkrétne kryptomeny

V čase, kedy na kryptomeny zamerané média informujú o razantnej zmene postoja Číny ku kryptomenám a blockchain technológii upozorňuje čínsky spravodajský denník People’s Daily, že by tieto správy nemali byť chápané nesprávne tak, že Peking priamo podporuje samotné kryptomeny. Ide predovšetkým o technológiu blockchain, ktorú chce implementovať do svojho hospodárstva. ,,Budúcnosť blockchainu je tu, ale musíme zostať racionálni. Nárast technológie blockchainu sprevádzal rast kryptomien, ale inovácia v blockchaine neznamená, že by sa malo špekulovať o cene virtuálnych kryptomien,” píše sa v článku. Inak povedané, to že Čína je zrazu oficiálne pro-blockchainová, neznamená, že plánuje nejakým spôsobom priamo podporovať rast Bitcoinu či konkrétnych altcoinov a spoliehať sa, že zmena postoja Číny automaticky bude viesť k raste celého trhu, by bolo prinajmenšom naivné. (cointelegraph.com)

Veľká novinka Tron je na svete. Ide o Samsung

V predchádzajúcich dňoch sme vás informovali o tom, že Justin Sun, hlavný predstaviteľ Tron (TRX), opäť hajpoval cenu tejto kryptomeny tým, že avizoval skoré oznámenie o veľkej spolupráci s megakorporáciou v hodnote viac než 100 miliárd dolárov. Dnes už vieme, o akú spoluprácu pravdepodobne šlo. Juhokórejský gigant Samsung totiž oznámil, že integruje podporu pre Tron do svojho  obchodu pre decentralizované aplikácie, tzv. Blockchain Keystore. Ten od 29. októbra pridal support pre APIs, ktoré podporujú TRX transakcie. Trhová hodnota Samsungu vyše 250 miliárd dolárov. (cointelegraph.com)

Bakkt chce čoskoro spustiť aplikáciu na platby kryptomenami

Spoločnosť Bakkt, ktorá v septembri spustila dlhoočakávané obchodovanie bitcoin futures kontraktov viazaných na Bitcoin, chce v úvode budúceho roka priviesť na trh mobilnú aplikáciu podporujúcu platby kryptomenami. Detailnejšie špecifiká o aplikácii zatiaľ nie sú známe, no prvou spoločnosťou, ktorá by mala prijímať platby, je slávny reťazec s kávou Starbucks. ,,Starbucks bude ako významný maloobchodný predajca zohrávať kľúčovú úlohu pri vývoji praktických, dôveryhodných a regulovaných aplikácii pre spotrebiteľov, aby prevádzali svoje digitálne aktíva na americké doláre a použili ich v Starbucks,” informovala Maria Smith z tejto spoločnosti. Zatiaľ žiaľ nie je známe, akým spôsobom chcú Starbucks a Bakkt motivovať ľudí k používaniu tohto nástroja.

Čínsky mining gigant chce byť obchodovaný v USA

Čínsky mining gigant Canaan Creative podal na Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) žiadosť, aby sa stal verejne obchodovanou spoločnosťou na americkom trhu. V rámci počiatočnej verejnej ponuky (IPO) by rád vyzbieral 400 miliónov dolárov. Obchodovaný by mal byť na burze NASDAQ pod skratkou CAN. Ak bude jeho žiadosť schválená, Canaan Creative sa stane prvou čínskou bitcoinovou ťažobnou spoločnosťou, ktorá bude verejne obchodovaná v USA. Predtým sa o to istí snažil aj konkurenčný Bitmain, no minulý rok pre rôzne patálie napokon svoju žiadosť stiahol. (cointelegraph.com)

Čína vyhrá preteky o prvú kryptomenu centrálnej banky, tvrdí Qifan

Významný predstaviteľ čínskej ekonómie Huang Qifan, ktorý je podpredsedom Čínskeho centra pre medzinárodné hospodárske výmeny (CCIE), je presvedčený, že Čínska centrálna banka vyhrá preteky o prvú digitálnu menu vydanú centrálnou bankou. Jej názov má byť CBDC. Uviedol to počas samitu v Šanghaji, kde vyjadril svoju nespokojnosť so závislosťou sveta na platobných systémoch ako sú SWIFT či SHIPS, ktoré ponúkajú zastaralé nákladné a pomalé možnosti transakcií a nejdú s dobou. Naznačil aj to, že čínska národná kryptomena by podľa neho mohla prispieť aj k obchádzaniu amerických sankcii.

Rýchle správy

ČÍNA: Podľa informácii China Electronic Information Industry Development (CCID), ktorý vydáva pravidelné ratingy kryptomien, existuje v Číne viac než 700 rôznych blockchain projektov. 83 z nich sú výskumné spoločnosti, 34 je bánk a zvyšných vyše 500 pokrýva investičnú a finančnú oblasť.

KRAKEN: Americká burza Kraken pridala podporu pre obchodovanie kryptomien OmiseGo (OMG) a stablecoinu viazaného na hodnotu zlata PAX Gold (PAXG).

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne