Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (27.7.): Čína o bitcoine, Lightning Network či Libra

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Je Libra plagiát práce profesora MIT?

Vedúci pracovník MIT, profesor matematiky Alexander Liptonm tvrdí, že whitepaper kryptomeny Libra kopíruje koncept práce, na ktorej sa podieľal ako spoluautor s názvom “Digitálne obchodné mince: smerom k stabilnejšej digitálnej mene”. ,,Bez toho, aby som bol obzvlášť nepríjemný, môžem vám smelo povedať, že skutočná štruktúra Libry je takmer doslova použitá z konceptu, ktorý sme uverejnili minulý rok so Sandom Petelandom a Thomasom Harjonom,” uviedol rozhorčene pre  Coindesk. (cointelegraph.com)

Čínska centrálna banka urobila infografiku o bitcoine

Čínska centrálna banka zverejnila infografiku, ktorá ilustruje, čo stojí za rastom bitcoinu. Ide o akúsi ilustráciu príbehu bitcoinu od vydania bitcoin whitepaperu v roku 2008, ťažbou prvých 50 BTC v roku 2009, platbou 10 000 BTC za pizzu v roku 2010 a ďalších významných míľnikov v histórii najznámejšej kryptomeny. Ako pozitívny signál to vníma CSO spoločnosti Blockstream Samson Mow. ,,(Čínska centrálna banka) v podstate vysvetlila ako funguje Bitcoin, prečo jeho cena stúpa a prečo je cenný. Nikdy som si nemyslel, že sa niečo také stane. #bullish,” napísal na twitteri. (cointelegraph.com)

Monitorovací systém nodov Lightning Network

Lightning Network, protokol druhej vrstvy blockchainu, ktorý má pomôcť riešiť problém bitcoinu so škálovateľnosťou a priniesť rýchle a lacné transakcie, má nový nástroj na monitorovanie uzlov (nodes). Vývojár softvéru Valentine Wallace vo štvrtok zverejnil open-source s názvom Indmon, ktorý má slúžiť na to, aby bolo možné zabrániť niektorým problémom so sieťou skôr, ako sa prejavia.

,,Operátor smerovacieho uzla môže chcieť byť upozornený, ak je viac kanálov uzavretých v rýchlom slede, alebo ak ich vzájomne spojenia vykazujú známky nestability,” uviedol príklad, kedy môže mať monitorovanie uzlov zmysel. Systém funguje v reálnom čase a pomocou neho bude podľa Wallacea sieť stabilizovanejšia a to aj vďaka ďalším možným prínosom tohto systému. (cointelegraph.com)

Cash App bude rozdávať BTC v hodnote 50 tisíc USD

Platobná aplikácia Cash App, za ktorou stojí Jack Dorsey, šéf Twitteru a veľký fanúšik bitcoinu, bude rozdávať svojim zákazníkom bitcoiny v hodnote 50 tisíc dolárov. Túto informáciu zverejnila spoločnosť v čase, kedy sa jej mimoriadne darí. Akcie spoločnosti Square, ktorá túto aplikáciu prevádzkuje, dosiahli v roku 2019 nárast hodnoty o 56%. Kým v januári sa obchodovali za 57 dolárov, v čase publikácie článku bola jej cena 81,8 USD. Jack Dorsey medzitým financuje vývoj aplikácie pre bitcoin, ktorý má byť podľa jeho opisu gamechanger. Táto aplikácia by mala byť kompletne nezávisla od spoločnosti Square. (hcointelegraph.com)

Newyorsky trader ukázal, že Bitfinex je dostupný aj v USA

Americkí obchodníci môžu údajne naďalej obchodovať na burze Bitfinex a to napriek tomu, že spoločnosť nie je v USA oficiálne aktívna. Informoval o tom anonymný zdroj, ktorého citovala agentúra The Block. Trader s používateľským menom “IamNYresident” sa zaregistroval na burze z New York a následne mu stačilo na získanie prístupu k platforme jednoducho nepravdivo odpovedať na otázku, či býva v USA.

Bitfinex pritom oficiálne prerušila poskytovanie služieb Američanom už v auguste 2017, pretože mala v USA ťažkosti so získaním bankových služieb pre svoje podnikanie. Na celej situácií je zvláštne najmä to, že Bitfinex danému užívateľovi nezablokoval prístup, hoci sa pripájal cez newyorskú IP. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

BITCOIN: Hedžový fond známeho investora Billa Millera dosiahol v prvej polovici roka 2019 nárast hodnoty o 46% a to najmä vďaka bitcoinu. Fond investoval popri tom aj do Amazonu, bezpečnostnej firmy ADT či do Avonu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.