Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (26.6.): Akumulácia inštitúcii, chceme rast Bitcoinu a uspejú utlity tokeny?

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Grayscale závratným tempom akumuluje nové bitcoiny

Inštitucionálna spoločnosť Grayscale získala v priebehu minulého týždňa ďalších 19 879 bitcoinov a opäť tak nadobudla v priebehu daného časového úseku kontrolu nad väčším množstvom BTC, než bolo vôbec v rovnakom období vyťažených. Upozornil na to Kevin Rooke na Twitteri, ktorý skonštatoval, že akumulácia bitcoinov zo strany tejto spoločnosti takmer trojnásobne prekonala množstvo vyťažených BTC. Podrobnosti sme zhrnuli tu.  

Webstránka propagujúca ISIS preorientoval na Monero

Propagandistická webová stránka orientovaná na informovanie z prostredia teroristickej islamskej organizácie ISIS známej aj pod pojmom Islamský štát, začala prijímať dary formou kryptomeny Monero (XMR), na ktorú presedlala z Bitcoinu, keďže ten je viac transparentný a preto sú jeho transakcie omnoho jednoduchšie sledovateľné. Ako upozornila analytická spoločnosť Chainalysis, napriek mnohým novozavedeným reguláciám kryptomeny stále patria medzi obľúbený nástroj financovania terorizmu a prania špinavých peňazí. Zároveň však spochybnila, že by zohrávali najvýznamnejšiu úlohu a poprela tak časté tvrdenia odporcov kryptomien, ktorí tvrdia, že krypto je dobré len na nelegálnu činnosť. (cointelegraph.com)

Ak by Bitcoin teraz „explodoval“, bola by to katastrofa, upozornil Palihapitiya

Generálny riaditeľ vesmírnej spoločnosti Virgin Galactic Chamath Palihapitiya, ktorý patrí medzi skorých investorov do bitcoinu, upozornil, že ak by cena Bitcoinu teraz prudko vyletela hore, zrejme by to nebola vôbec dobrá správa. Viac o jeho zaujímavom názore sa dočítate v tomto článku.

Uspejú utility tokeny? Bez väčšej transparentnosti ťažko

Nicholas J. Krapels a Dan Liebau spracovali štúdiu, ktorej záverom je, že utlity tokeny, teda tokeny viazané na nejaké iné aktívum, majú potenciál masovo uspieť len za predpokladu, že budú takmer dokonale transparentné. Mnohé súčasné projekty však v tomto smere podľa ich názoru zlyhávajú. Vypracovali preto sedem ľahko dodržiavateľných odporúčaní, ktorými by sa mali riadiť a sú relevantné pre emitentov tokenových služieb, kupujúcich, sprostredkovateľov aj regulátorov. Pokiaľ ide o finančné podrobnosti, malo by byť jasné, kto je emitent tokenu, mala by byť známa počiatočná aj aktuálna hotovostná pozícia a taktiež informácie o tokenovej pokladnici. Medzi nefinančné informácie patria kontaktné informácie, neustále aktualizácie o postupoch projektu, dostupnosť dokumentácii a archívu používaného softvéru, ktorý musí mať otvorený zdrojový kód (open source). Ako príklad boli uvedené projekty Tezos, Hedera, Algorand či Thorchain, ktoré sú vhodnou inšpiráciou, pokiaľ ide o transparentné vystupovanie. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne