Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (26.10.): Bitcoin to the Moon? Ethereum, Tether & Tron

Článok

mesiac
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin vyletel o 42%. Dokáže naplniť populárnu predikciu?

Bitcoin predviedol z piatka na sobotu šialenú jazdu. V čase, kedy stál okolo 7 500 USD a  špekulovalo o tom, či udrží cenu nad 7 000 USD, prišla obrovská pumpa, ktorá sa zastavila na úrovni okolo 10 100 USD (v čase písania článku). Alex Kruger upozornil, že išlo o historicky štvrtý najvýraznejší dňový rast Bitcoinu a najväčší od roku 2011. Toto posilnenie BTC zároveň drží v hre známu predikciu z januára 2019, ktorá má ešte 5 dní na to, aby sa udržala v hre. Viac sa dočítate v tomto článku.

Bitcoin vyletel o 42%! Dokáže naplniť populárnu predikciu?

Validátori Ethereum 2.0 môžu zarobiť stakingom viac než 10%

Collin Myers zo spoločnosti ConsenSys, ktorý v tejto firme zastáva pozíciu vedúceho globálnej produktovej stratégie, tvrdí, že účastníci, ktorí sa budú chcieť stať validátormi blockchainu Ethereum, budú musieť vlastniť aspoň 32 ETH. Taktiež naznačil, koľko budú môcť stakingom ročne zarobiť. Viac sa dočítate tu.

Validátori Ethereum 2.0 môžu zarobiť stakingom viac než 10%

Buterin z Ethereum: Kvantové počítače (zatiaľ) nie sú hrozbou

Hlavný predstaviteľ a spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin nepovažuje kvantové počítače v súčasnosti za hrozbu pre Bitcoin. Buterin sa k tejto téme vyjadril 23. Októbra v čase, kedy sa pomerne výrazne špekulovalo o tom, či môže kvantový počítač, ktorý má údajne k dispozícii Google, ohroziť bezpečnosť najznámejšej kryptomeny, keďže matematické operácie by dokázal vyriešiť neporovnateľne rýchlejšie. Podobne sa v októbri vyjadril aj známy propagátor bitcoinu Andreas Antonopoulos. Charles Hoskinson zas uviedol, že kvantové počítače podľa jeho názoru nebudú nebezpečnostnom pre kryptomeny najbližľích 10-20 rokov a keď s atak stane, jeho Cardano bude na to pripravene. (cointelegraph.com)

Justin Sun opäť hajpuje Tron. Avizuje megapartnerstvo

Hlavný predstaviteľ Tron (TRX) Justin Sun patrí medzi najkontroverznejšie postavy v kryptopriemysle. Minimálne z toho dôvodu, akým spôsobom dokáže manipulovať svojimi marketingovými aktivitami s cenou kryptomeny TRX. Nuž a robí to opäť, keďže urobil oznámenie o blížiacom sa veľkom oznámení o partnerstve TRON s istou megakorporáciou s obrovským dosahom. Viac sa dočítate v tomto článku.

Justin Sun opäť hajpuje Tron. Avizuje obrovské partnerstvo s megakorporáciou

Popularita Tetheru ako platidla zjavne rastie

Bloomberg odvolávajúci sa na dáta z CoinPayments informuje, že Tether (USDT) sa rýchlo stáva veľmi populárnym internetovým platidlom a v tomto smere dobieha Bitcoin a Ether (ETH). Tether (USDT) je stablecoin, ktorého hodnota je viazaná na americký dolár. Na CoinPayments, ktorého služby využíva 2,4 milióna používateľov, tvoria platby Tetherom už viac než 30% celkového objemu, čo je 30-násobný rast oproti minulému roku. Naopak používanie bitocinu ako platidla kleslo o 60% len na 20%. Tether je čoraz populárnejší ako platidlo predovšetkým z dôvodu, že je viazaný na dolár a jeho hodnota je teda stabilnejšia, než u bitcoinu či Ethereum. Tether sa zároveň stáva čoraz populárnejším platidlom u predajcov, ktorí majú problémy so službami kreditných kariet. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

RUSKO: Ruský vedec a bývalý zamestnanec popredného jadrového výskumného zariadenia v Rusku bol odsúdený na 3,5 roka za to, že s a snažil využiť výpočtovú silu superpočítačov svojho zamestnávateľa na ťažbu bitcoinu.

TETHER & TRON: Na blockchaine TRON sa nachádza už takmer 12 percent všetkých Tetherov (USDT), ktore sú v súčasnosti obehu, čo je okolo 4,1 miliardy USDT.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne