Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (26.10.): Bitcoin to the Moon? Ethereum, Tether & Tron

Avatar

Článok

zo dňa

mesiac

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin vyletel o 42%. Dokáže naplniť populárnu predikciu?

Bitcoin predviedol z piatka na sobotu šialenú jazdu. V čase, kedy stál okolo 7 500 USD a  špekulovalo o tom, či udrží cenu nad 7 000 USD, prišla obrovská pumpa, ktorá sa zastavila na úrovni okolo 10 100 USD (v čase písania článku). Alex Kruger upozornil, že išlo o historicky štvrtý najvýraznejší dňový rast Bitcoinu a najväčší od roku 2011. Toto posilnenie BTC zároveň drží v hre známu predikciu z januára 2019, ktorá má ešte 5 dní na to, aby sa udržala v hre. Viac sa dočítate v tomto článku.

Bitcoin vyletel o 42%! Dokáže naplniť populárnu predikciu?

Validátori Ethereum 2.0 môžu zarobiť stakingom viac než 10%

Collin Myers zo spoločnosti ConsenSys, ktorý v tejto firme zastáva pozíciu vedúceho globálnej produktovej stratégie, tvrdí, že účastníci, ktorí sa budú chcieť stať validátormi blockchainu Ethereum, budú musieť vlastniť aspoň 32 ETH. Taktiež naznačil, koľko budú môcť stakingom ročne zarobiť. Viac sa dočítate tu.

Validátori Ethereum 2.0 môžu zarobiť stakingom viac než 10%

Buterin z Ethereum: Kvantové počítače (zatiaľ) nie sú hrozbou

Hlavný predstaviteľ a spoluzakladateľ kryptomeny Ethereum Vitalik Buterin nepovažuje kvantové počítače v súčasnosti za hrozbu pre Bitcoin. Buterin sa k tejto téme vyjadril 23. Októbra v čase, kedy sa pomerne výrazne špekulovalo o tom, či môže kvantový počítač, ktorý má údajne k dispozícii Google, ohroziť bezpečnosť najznámejšej kryptomeny, keďže matematické operácie by dokázal vyriešiť neporovnateľne rýchlejšie. Podobne sa v októbri vyjadril aj známy propagátor bitcoinu Andreas Antonopoulos. Charles Hoskinson zas uviedol, že kvantové počítače podľa jeho názoru nebudú nebezpečnostnom pre kryptomeny najbližľích 10-20 rokov a keď s atak stane, jeho Cardano bude na to pripravene. (cointelegraph.com)

Justin Sun opäť hajpuje Tron. Avizuje megapartnerstvo

Hlavný predstaviteľ Tron (TRX) Justin Sun patrí medzi najkontroverznejšie postavy v kryptopriemysle. Minimálne z toho dôvodu, akým spôsobom dokáže manipulovať svojimi marketingovými aktivitami s cenou kryptomeny TRX. Nuž a robí to opäť, keďže urobil oznámenie o blížiacom sa veľkom oznámení o partnerstve TRON s istou megakorporáciou s obrovským dosahom. Viac sa dočítate v tomto článku.

Justin Sun opäť hajpuje Tron. Avizuje obrovské partnerstvo s megakorporáciou

Popularita Tetheru ako platidla zjavne rastie

Bloomberg odvolávajúci sa na dáta z CoinPayments informuje, že Tether (USDT) sa rýchlo stáva veľmi populárnym internetovým platidlom a v tomto smere dobieha Bitcoin a Ether (ETH). Tether (USDT) je stablecoin, ktorého hodnota je viazaná na americký dolár. Na CoinPayments, ktorého služby využíva 2,4 milióna používateľov, tvoria platby Tetherom už viac než 30% celkového objemu, čo je 30-násobný rast oproti minulému roku. Naopak používanie bitocinu ako platidla kleslo o 60% len na 20%. Tether je čoraz populárnejší ako platidlo predovšetkým z dôvodu, že je viazaný na dolár a jeho hodnota je teda stabilnejšia, než u bitcoinu či Ethereum. Tether sa zároveň stáva čoraz populárnejším platidlom u predajcov, ktorí majú problémy so službami kreditných kariet. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

RUSKO: Ruský vedec a bývalý zamestnanec popredného jadrového výskumného zariadenia v Rusku bol odsúdený na 3,5 roka za to, že s a snažil využiť výpočtovú silu superpočítačov svojho zamestnávateľa na ťažbu bitcoinu.

TETHER & TRON: Na blockchaine TRON sa nachádza už takmer 12 percent všetkých Tetherov (USDT), ktore sú v súčasnosti obehu, čo je okolo 4,1 miliardy USDT.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Komentovať

Komentovať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Analýzy

Analýza Bitcoinu (1.6.): Je čas na trianglovu korekciu?

Avatar

Článok

zo dňa

BITCOIN-ANALYZA

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné aktualizácie k Bitcoinu. Dnes sa na kráľa kryptomien pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Poslední dva týdny byly takové menší Vánoce, neboť se nám zvýšila cena bitcoinu přibližně o 500 USD a na altcoinech jsme vygenerovali krásné zisky. A dokonce myslím, že i majitelům grafických karet se taky poměrně ulevilo. Bude tato spanilá jízda pokračovat i tento týden?

BTC/USD – ideální čas na korekci k 9 000 USD

Analýza BTC/USD

Analýza BTC/USD

I přestože se bitcoin drží jako klíště kolem 9 500 USD, tak tento týden očekávám uvolnění situace směrem dolů k 9 000 USD. Přijde mi, že situace na kryptu je nyní velmi napjatá a je zapotřebí to trochu nechat ještě vychladnout. Všichni jsou nyní v pozoru, že by bitcoin mohl vystřel na 10 500 USD. Myslím, že na tuto cenu se určitě dostaneme, ale nyní bych viděl ještě korekci.

Dominance BTC – 65 % téměř splněno

Zde bych se stále opakoval, ale cílová hranice je pro mě 65 %, kde je akumulační výběžek. Nacházíme se na 66 %, takže je tam ještě malý kousek prostoru.

Kapitalizace kryptoměn – jsme na bodě kontroly

Analýza celkové kapitalizace

Analýza celkové kapitalizace

Narážíme už po třetí na rezistenci, která by to měla odrazit směrem dolů na 245 mld. USD, kde se rovněž nachází bod kontroly. Zatím úprk mimo akumulační zonu nepředpokládám. Ten trh není dostatečně připravený.

Kapitalizace altcoinů – bod kontroly je za námi

Analýza kapitalizace altcoinů

Analýza kapitalizace altcoinů

Tato analýza z minulého týdne vyšla naprosto perfektně. Máme tam v rezistenci ještě prostor na ty dvě modré čáry. To by sedělo se snížení BTC dominance. Takže alty ještě můžou přidat pár procent.

Závěr dnešní analýzy

Osobně budu do 48 hodin redukovat všechny pozice v altcoinech. Bitcoin jsem vyhazoval kolem 9 400 USD. Osobně očekávám spíše korekci celého trhu, protože se dostáváme na hrany akumulačních struktur. Měli bychom směřovat zpět k bodům kontroly, ať už na celkové kapitalizaci, tak na kapitalizaci altcoinů. Longovat z horních hran je nesmyslná strategie.

Výsledky signálů a predikcí za poslední dva týdn

Výsledky signálů a predikcí za poslední dva týdny

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Autor analýzy

Ján Čuraj

Ing. Jan ČurajCryptoKingdom50-50
Tradingu se věnuji 14 let a byl jsem traderem hedgeového fondu v obchodování měnových futures. Aktuálně obchoduji třetím rokem kryptoměny pro Crypto Kingdom a řídím vlastní alternativní fond zaměřený na ruční a robotické obchodování kryptoměn.

Čítať ďalej

Bitcoin

Krypto správy dňa (1.6.): Bitcoin je vraj zmrzačená technológia & akumulácia Ethereum

Avatar

Článok

zo dňa

od

Google Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Záujem o vyhľadávanie Bitcoinu po halvingu opadol. Sú tu však aj pozitíva

Google Trends je výborný nástroj, pokiaľ chcete zistiť, aký je aktuálny záujem o vyhľadávanie daného slova na Google. Ak napríklad zadáte výraz “Bitcoin“ zistíte, kedy bol záujem o Bitcoin najvýraznejší, kedy najnižší a aký je aktuálny stav. Po zhruba 20 dňoch od halvingu možno skonštatovať, že záujem sa znížil, no pohľad na dlhodobé grafy naznačuje, že všeobecne existujú v trende vyhľadávanai Bitcoinu aj zjavné pozitíva. Viac sa dočítate v tomto článku.

Antonopoulos vidí v klesajúcej cene ropy príležitosť pre ťažiarov Bitcoinu

Populárny speaker o kryptomenách Andreas Antonopoulos vníma celosvetový prepad ceny ropy ako pozitívny fundament pre ťažiarov kryptomien, najmä pokiaľ ide o nové prevádzky v americkom Texase. Antonopoulos vo videu, ktoré publikoval 27. mája, skonštatoval, že klesajúce ceny ropy budú mať na ťažiarov kryptomien blahodarný vplyv, pretože budú vďaka nim mať aj nižšie náklady na elektriku, hoci nie v rovnakej miere po celom svete. Ťažiari, ktorí sídlia v USA, najmä tí v Texase, sa vraj môžu dočkať výrazne nižších nákladov.  Americkí mineri by sa tak mohli stať viac konkurencie schopní voči Číne, ktorá má v ťažbe Bitcoinu naďalej dominantný vplyv. (cointelegraph.com)

John McAfee označil Bitcoin za zmrzačenú technológiu

Kontroverzný podnikateľ a autor známeho antivírusu John McAfee povedal, že ľudia, ktorí verili jeho absurdnej predpovedi, že Bitcoin dosiahne do konca roka 2020 cenu aspoň jeden milión dolárov, by sa mali “zobudiť zo sna”. Okrem toho túto svoju vlastnú predikciu označil za absurdnú a totálny nezmysel. ,,Ak by Bitcoin niekedy dosiahol milión dolárov, jeho trhový strop by bol vyšší než HDP celého severoamerického kontinentu,” upozornil. Okrem toho povedal, že technológia Bitcoinu je “najviac zmrzačená” kryptotechnológia na scéne, čím ešte si ešte viac rypol do Bitcoinu, ktorý ešte nedávno oslavoval ako najdôležitejšiu kryptomenu na scéne. Jeho kritika Bitcoinu začala až tento rok, v ktorého úvode prvýkrát poprel svoju slávnu predikciu, keď povedal, že Bitcoin je starodávny a na scénu prichádzajú iné altcoiny. (cointelegraph.com)

Býk zo Silicon Valley vidí potenciál v Ethereum. Opäť ho akumuluje

Garry Tan z Microsoftu, ktorý je považovaný za jedného z prvých veľkých investorov do kryptotrhu zo Silicon Valley (v minulosti investoval do rozbehu Coinbase, z ktorej sa stala časom miliardová spoločnosť), priznal, že opäť začal akumulovať Ethereum. Doteraz pritom nebolo známe ani to, že v minulosti do ETH investoval, pretože bol považovaný skôr za investora do úspešných kryptostartupov na čele s Coinbase a taktiež za hodlera nejakého množstva Bitcoinov. Po bratoch Winklevossovcoch, ktorí vlastnia ďalšiu známu americkú kryptoburzu Gemini, ide o ďalšieho významného predstaviteľa kryptosektoru, ktorý vidí v Ethereum veľký potenciál a priznáva, že ho skupuje. (cryptoslate.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Bitcoin

Záujem o vyhľadávanie Bitcoinu po halvingu opadol. Sú tu však aj pozitíva

Avatar

Článok

zo dňa

od

Google Trends Bitcoin

Google Trends je výborný nástroj, pokiaľ chcete zistiť, aký je aktuálny záujem o vyhľadávanie daného slova na Google. Ak napríklad zadáte výraz “Bitcoin“ zistíte, kedy bol záujem o Bitcoin najvýraznejší, kedy najnižší a aký je aktuálny stav.

Zhruba 20 dní od halvingu, ktorý znížil odmenu pre ťažiarov Bitcoinu o polovicu z 12.BTC na 6.25 BTC za jeden vyťažený blok, môžeme skonštatovať, že vyhľadávanie slova Bitcoin sa od tohto momentu pomerne výrazne znížilo.

Na grafe, ktorý vyjadruje celosvetový záujem o vyhľadávanie Bitcoinu za posledných 12 mesiacov, je aktuálne Bitcoin na hodnote 49 zo 100. Na maximálnych 100 bodoch bol v období medzi 23. až 29.6.2019, teda v čase, kedy sa jeho cena šplhala raketovo rýchlym tempom až nad 12 tisíc dolárov. V období pred májovým halvingom bol záujem na 80 bodoch, čiže po halvingu záujem opadol takmer o polovicu.

Pri pohľade na graf, ktorý vyjadruje záujem v celej histórii vyhľadávania slova “Bitcoin”, je  najznámejšia kryptomena aktuálne len na 20 bodoch zo 100. Najväčší záujem (100) bol pochopiteľne v decembri 2017, kedy Bitcoin dosiahol doterajšiu rekordnú cenu 20 tisíc dolárov.

BITCOIN-2017-2020

Na druhú stranu treba upozorniť, že súčasný záujem o Biticoin je vyšší, než pred vrcholom bullrunu v roku 2017 (august – december 2017), čo naznačuje, že všeobecný záujem o kryptomeny je o čosi vyšší, než bol pred posledným prudkým rastom ich cien. To možno vnímať pozitívne, pretože ak príde ďalší výrazný bullrun, dá sa predpokladať, že aj záujem o vyhľadávanie Bitcoinu vytvorí nové rekordy. A to by sa zrejme premietlo aj do ďalšieho rastu jeho ceny.

Azda najlepšie vyjadruje rastúci záujem o Bitcoin vyhľadávanie slovného spojenia “Bitcoin halving”. Ešte nedávno platil rekord z roku 2016, no krátko pred halvingom v roku 2020 stúplo vyhľadávanie tak výrazne, že na aktuálnom grafe je vyhľadávanie “bitcoin halving” z roku 2016 už len ťažko viditeľné.

halving-2016-2020

Podobne ako sa teda niekoľkonásobne zvýšilo tempo vyhľadávania „Bitcoin halving” sa môže pri ďalšom bullrune zvýšiť aj vyhľadávanie samotného Bitcoinu.

Čítať ďalej

Bitcoin

Pozitívny krok pre kryptomeny v Číne?

Avatar

Článok

zo dňa

od

Čína Bitcoin

Pochopiť, akým spôsobom vníma Čína kryptomeny  a ako ich reguluje je nesmierne ťažké. Je možné, že ani samotná Čína v tom nemá úplne jasno. Kým obchodovanie s digitálnymi aktívami je v krajine zakázané a z najľudnatejšej krajiny sveta prichádzajú informácie, že významný región pre ťažbu Bitcoinu nariadil prerušenie tejto činnosti, v čínskom parlamente sa rokuje o dedičnom práve na kryptomeny.

Podľa čerstvých správ, na ktoré upozornil portál CryptoSlate, počas trinásteho národného ľudového kongresu, ktorému predsedal prezident Xi Jinping, aktualizovala Čína svoj občiansky zákonník o novú legislatívu, ktorá zahŕňa aj virtuálne meny. Tento návrh bol predložený na schválenie prvýkrát 22. mája po rokoch rokovania.

Zákonník bude uvedený do platnosti 1. januára 2021 a keď nadobudne platnosť, kryptomeny sa stanú predmetom dedičného konania. To znamená, že ak zomrie človek, ktorý vlastnil bitcoiny či Ethereum, tento majetok bude patriť jeho dedičom.

,,Čínsky zákon o dedičstve rozšíril rozsah dedičstva tak, aby obsahoval internetové vlastníctvo a kryptomeny (takže Bitcoin je do toho zahrnutý). Aj tak som však spokojnejší, keď môj Bitcoin chráni samotný kľúč, než zákon, u ktorého je vždy problém s vymáhaním,” komentoval túto novinku Dovey Wan zo spoločnosti Primitive Ventures.

Novela zákona je v Číne vnímaná ako dôležitý pokrok pre celú krajinu. Odborníci sa totiž zhodujú, že súčasná legislatíva Číny nie je prispôsobená digitálnemu veku a potrebuje mnohé úpravy. Pre kryptomeny je pozitívnym signálom, že sú jej súčasťou a že Čína vníma Bitcoin ako majetok, hoci v iných oblastiach proti nemu bojuje rôznymi obmedzeniami a zákazmi.

Čína finišuje s prípravami svojho digitálneho juanu, ktorý je pod kontrolou Čínskej centrálnej bánky (PBoC), no do jeho testovania zapája aj najväčších čínskych fintech gigantov. Digitálny juan chce s veľkou pompéznosťou predstaviť svetu počas zimnej olympiády v roku 2022, ktorú hostí Peking. Dovtedy by mala byť vybudovaná dostatočná infraštruktúra a tiež zavedené jasné regulácie a zákony pre kryptomeny. Otázne však je, akým spôsobom sa dotknú Bitcoinu. Dopĺňame, že Čína má stále dominantné postavenie pri jeho ťažbe a prípadne striktné obmedzenia zo strany vlády by mohli mať minimálne z krátkodobohého hľadiska na Bitcoin vážne dopady.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Kryptomeny

Analýza altcoinov (29.5.): Budú altcoiny pokračovať vo svojich trendoch?

Avatar

Článok

zo dňa

altcoiny

Kryptonovinky na základe spolupráce s kryptotrejdermi zo slovenskej a českej scény prinášajú pravidelné analýzy vybraných altcoinov. Dnes sa na trh pozrel Ing. Jan Čuraj z Crypto Kingdom.

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Většina altcoinů po krvavých lázních a následné korekci bitcoinu připsala 10-30 % v průměru, některé altcoiny byly pumpnuty různými skupinami. Altcoiny se tedy odrazily ode dna a nyní šly do korekce, neboť bitcoin opět zavelel k růstovému pohybu. Mají altcoiny další šanci k růstu?

Kapitalizace altcoinů

Již v minulém článku jsem ukazoval prostor altcoinů až do rezistence kolem 90 mld. USD, což může být ještě kolem 10 % prostoru. Ovšem po pohybu bitcoinu bych více věřil highcapovým altcoinům a altcoinům, které mají trendové truktura z pohledu alespoň týdenního časového rámce. Kapitalizace altcoinů se bude vracet na bod kontroly, který je 75 mld. USD během několika týdnů.

Kapitalizace altcoinů

Kapitalizace altcoinů

ETH/BTC

Ethereum si formuje na spodku jasný triangl, kde je právě ještě prostor k té horní hraně. Ethereum by mohlo dojet až ke 240 USD, pokud bitcoin udrží cenu na topu kolem 9 500 USD. Ovšem ethereum nakoupíme určitě ještě mnohem levněji za několik týdnů.

Analýza ETH/BTC

Analýza ETH/BTC

ALGO/BTC

Algorand zvládl na výbornou korekci altcoinů. My jsme vystupovali v signálech ze 2/3 pozice při zisku kolem 15 % a budeme nechávat část dojet až právě na 2700 sts. Předchozí rezistence se stala velmi silným reakčním supportem. Dokonce jsme za korekční trendovkou. Toto vypadá velmi dobře.

Analýza ALGO/BTC

Analýza ALGO/BTC

XMR/BTC

Nyní odpočítávám vteřiny, kdy se Monero rozjede směrem vzhůru a trefí náš profit na 7551 sts, neboť to je hrana horní trendovky. Monero se jeví zajímavě i z pohledu větší konstrukce na držení pro několik měsíců.

XMR/BTC

XMR/BTC

Závěr analýzy

My jsme za poslední týdny v Crypto Kingdom signálech vygenerovali pěkné zisky a namnožili mince. Není důležité vzít profit, ale právě i pozice včas ukončit. Následně jsme přesunuli zrak na bitcoin, který vystřelil o 500 USD. Mít neustálý přísun informací se rozhodně vyplatí. Nemusíš platit měsíční členství, u nás zaplatíš jenom jednou při stříbrném členství.

Výsledky signálů a predikcí za poslední dva týdn

Výsledky signálů a predikcí za poslední dva týdny

UPOZORNENIE: Informácie uverejnené v tomto článku sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičným poradenstvom alebo obchodným odporúčaním.

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (29.5.): Špekulácie, metrika CoinMarketCap, Cardano a Bitcoin

Avatar

Článok

zo dňa

od

Kryptomeny novinky

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Ceny kryptomien sú o špekulácii, nie o technológii, upozorňuje rešpektovaný Bitcoin developer

Jeden z najstarších bitcoinových developerov Gavin Andresen vo svojom blogovom príspevku upozornil na skutočnosť, že ceny kryptomien len výnimočne a v nedostatočnej miere určuje samotná technológia, ktorá za nimi stojí. V úvode svojho príspevku publikoval grafy dvoch altcoinov, na prvý pohľad takmer identických, s otázkou, či ľudia dokážu identifikovať, o ktoré kryptomeny ide. Jedna mala technické problémy, u druhej prebiehalo všetko bez problémov. Napriek tomu boli ich grafy takmer rovnaké. Viac sa dočítate tu.

Nová metrika CoinMarketCap uprednostňuje Binance

Najznámejší a najnavštevovanejší portál s cenami a informáciami o kryptomenách CoinMarketCap.com, ktorý nedávno kúpila najväčšia burza s kryptomenami Binance, upravil metriky, ktoré určujú objemy obchodov na kryptoburzách. Hoci sa tento krok víta vzhľadom na to, že reportované údaje búrz sú mnohokrát falšované a je teda potrebné metriky vylepšovať, kritici upozorňujú, že nový spôsob výpočtu uprednostňuje práve Binance, čiže nového majiteľa tejto webstránky. Nová metrika, ktorá ma presnejšie vyhodnocovať čísla z búrz a poskytnúť tak relevantnejšie čísla o skutočných objemoch obchodovania na daných platformách, pôsobí kontroverzne najmä z dôvodu, že posunula Binance na prvé miesto najväčších búrz. Až čas ukáže, či oprávnene. Zaujímavé bude sledovať najmä analýzy nezávislých spoločností. Tá najznámejšia z minulého roku od spoločnosti Bitwise Assets Management zistila, že až 95% reportovaných objemov kryptobúrz  je zmanipulovaných (nafúknutých o neexistujúce resp. falšované obchody) a bol pri nich použitý takzvaný “wash trading”. Na druhú stranu treba priznať, že aj Bitwise v minuloročnej analýze uviedla Binance medzi najhodnovernejšími burzami. Najväčšie odchýlky od reálnych čísel vykazovali najmä burzy pôsobiace v Číne, Japonsku a Južnej Kórei. (cointelegraph.com)

Cardano “To the Moon“? Bol oznámený dátum spustenia Shelley!

Cardano (ADA) je kryptomenou, ktorá má mnoho fanúšikov, ale aj dosť kritikov. Tým sa nepáči najmä pomalé tempo dodávania sľubovaných produktov. Vyzerá to však tak, že Cardano sa v nasledujúcich mesiacoch blíži do malého finále a potvrdí, že je jedným z najambicióznejších a najserióznejších kryptomenových projektov na scéne. Stratégia pomalšieho, no dôsledného vývoja založeného na špičkových vedeckých prácach, tak napokon môže žať ovocie. Viac sa dočítate tu.

Bitcoin vraj v budúcnosti predbehne zlato, tvrdí CEO Digital Assets

Generálny riaditeľ spoločnosť Digital Assets Mike Alfred si myslí, že Bitcoin v budúcnosti nahradí zlato v pozícii hlavného držiteľa hodnoty. Aby sa mu to podarilo, musel by dosiahnuť kapitalizáciu vyše 10 biliónov dolárov.  ,,Myslím si, že Bitcoin v dlhodobom horizonte nahradí najtvrdšie peniaze sporiteľov (zlato). Mladí ľudia sa oveľa viac zaujímajú o bitcoiny, žijú vo svete, ktorý sa stáva čoraz viac virtuálnejší,“ povedal pre Cointelegraph. Viac sa dočítate v tomto článku.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Binance Coin

Ceny kryptomien sú o špekulácii, nie o technológii, upozorňuje rešpektovaný Bitcoin developer

Avatar

Článok

zo dňa

od

SPEKULACIE

Jeden z najstarších bitcoinových developerov Gavin Andresen vo svojom blogovom príspevku upozornil na skutočnosť, že ceny kryptomien len výnimočne a v nedostatočnej miere určuje samotná technológia, ktorá za nimi stojí.

V úvode svojho príspevku publikoval grafy dvoch altcoinov, na prvý pohľad takmer identických, s otázkou, či ľudia dokážu identifikovať, o ktoré kryptomeny ide.

Prvým altcoinom bol platobný protokol Zcash, druhým IOTA. Podľa grafu sa ich cena vyvíjala takmer identicky. Veľký rozdiel bol však v tom, aké časy tieto projekty v sledovanom období zažili. IOTA totiž mala vo februári obrovské problémy s hackom jej peňaženky Trinity. v dôsledku čoho musel byť pozastavený Koordinátor, ktorý realizuje transakcie. To viedlo k tomu, že transakcie tejto kryptomeny boli dokonca nejaký čas kompletné pozastavené. Na druhú stranu u Zcash všetko prebiehalo v absolútnom poriadku. Odzrkadlilo sa to však na odlišnom vývoji ceny? Vidieť na grafe IOTA náznak toho, že by mala nejaké problémy? ,,Ja nedokážem rozoznať, ktorý graf patrí ku ktorej kryptomene. Vy áno?,” spýtal sa čitateľov.

Podobné je to však aj v prípade ostatných kryptomien. Zdá sa, že všetky popredné altcoiny len kopírujú to, čo robí Bitcoin. Pritom Bitcoin Cash mal taktiež halving, na Ethereum sa spúšťa mnoho decentralizovaných aplikácii a pripravuje sa na Ethereum 2.0, Binance vstupuje do Číny a prináša nové trading produkty – aj tak sú ich grafy veľmi podobné. No a Tezos, ktorý v rovnakom období nemal žiadne významne oznámenie, sa od nich vôbec neodlišuje.

Názor Gavina Andersena je v kryptokomunite veľmi cenený. Je jedným z mála ľudí na planéte, ktorý mali príležitosť robiť na BTC ešte v časoch, kedy bol “prítomný” Satoshi Nakamoto. Popri Halovi Finneymu tak patrí medzi jedných zmyla známych bitcoinových vizionárov.

Až najbližšie roky, ak nie dekády, ukážu, či trh s kryptomenami dokáže naozaj odzrkadľovať skutočnú kvalitu daných kryptomien a ich blockchainov, alebo bude naďalej ovplyvňovaný najmä špekuláciami, tradingom, pri ktorom je zohľadňovaný len graf bez ohľadu na technické fundamenty a falošnými správami.

Zdroj: cryptoslate.com

Čítať ďalej

Cardano

Cardano “To the Moon“? Bol oznámený dátum spustenia Shelley!

Avatar

Článok

zo dňa

od

Cardano raketa

Cardano (ADA) je kryptomenou, ktorá má mnoho fanúšikov, ale aj dosť kritikov. Tým sa nepáči najmä pomalé tempo dodávania sľubovaných produktov. Vyzerá to však tak, že Cardano sa v nasledujúcich mesiacoch blíži do malého finále a potvrdí, že je jedným z najambicióznejších a najserióznejších kryptomenových projektov na scéne. Stratégia pomalšieho, no dôsledného vývoja založeného na špičkových vedeckých prácach, tak napokon môže žať ovocie.

Cardano komunita je po včerajšku mimoriadne pozitívne naladená. Generálny riaditeľ IOHK, teda jednej z troch spoločností, ktoré stoja za vývojom Cardano, Charles Hoskinson, totiž oznámil dlho očakávaný dátum spustenia mainnetu fázy Shelley. Mala by sa rozbehnúť medzi 30. júnom až 7. júlom 2020.

,,Priatelia, chcete vedieť, kedy bude Shelley? Povieme vám to! 9. jún bude dňom, kedy sa sprístupní úplne pre všetkých. Ďalším dátumom, ktorý pre vás máme je 16. jún, kedy za začnú dávať veci dokopy. Ak bude všetko fungovať bez problémov, 30. júna dodáme Shelley,“ prezradil Hoskinson, ktorý následne doplnil, že ak by nastali nejaké komplikácie, proces sa môže oneskoriť do 7. júla.

,,Som hrdý na všetkých ľudí naokolo. Bolo to nesmierne ťažké obdobie a veľmi náročný posledný rok, pretože sme museli meniť pneumatiky, keď bolo auto v prevádzke. Avšak to čo tvoríme je v podstate budúci svetový operačný systém.”

,Funkčnosť Shelley dodá skutočnú decentralizáciu prostredníctvom pokročilého algoritmu konsenzuálneho správania Ouroboros a vedecky skúmanej stimulačnej schémy,“ doplnil hlavný predstaviteľ Cardana, ktorý sa v minulosti nechal počuť, že Cardano bude po spustení fázy Shelley decentralizovanejšie, než Bitcoin. Ak by sa to stalo realitou a systém by fungoval bezchybne, mohlo by to vzbudiť veľkú pozornosť. So Shelley zároveň prichádza tzv. staking, ktorého sa mohli užívatelia doposiaľ zúčastniť len v rámci testnetu. Po spustení mainnetu by mal byť staking mincí ADA dostupný pre všetkých.

Zdroj: decrypt.co

Čítať ďalej

Bitcoin

Bitcoin vraj v budúcnosti predbehne zlato, tvrdí CEO Digital Assets

Avatar

Článok

zo dňa

od

Bitcoin zlato

Generálny riaditeľ spoločnosť Digital Assets Mike Alfred si myslí, že Bitcoin v budúcnosti nahradí zlato v pozícii hlavného držiteľa hodnoty. Aby sa mu to podarilo, musel by dosiahnuť kapitalizáciu vyše 10 biliónov dolárov.

,,Myslím si, že Bitcoin v dlhodobom horizonte nahradí najtvrdšie peniaze sporiteľov (zlato). Mladí ľudia sa oveľa viac zaujímajú o bitcoiny, žijú vo svete, ktorý sa stáva čoraz viac virtuálnejší,“ povedal pre Cointelegraph.

Za trh, na ktorom má Bitcoin aktuálne najväčší potenciál, považuje rozvojové krajiny. ,,Najpútavejšie prípady jeho použitia sú naďalej na rozvojových trhoch, kde je menová nestabilita a vysoká inflácia. V dôsledku toho je v týchto krajinách riskantné šetriť v miestnej mene.” Ako príklad použil Venezuelu, ktorú v posledných rokoch zasiahla šialená hyperinflácia.

,,Keď si Bitcoin získa širšiu akceptáciu, bude používaný vo viacerých finančných tokoch a budú ho akceptovať aj daňové úrady,” pokúsil sa načrtnúť budúcnosť. ,,Bitcoiny by nakoniec mohli kompletne preniknúť do štruktúry globálnej ekonomiky.”

Skeptický názor k možnosti, že by Bitcoin niekedy dobehol zlato vyjadril jeho známy kritik a podporovateľ investícii do zlata Peter Schiff. ,,Posledné roky bitcoinoví hodleri získali pozornosť investorov do zlata, pretože dosahovali vyššie výnosy než oni. Počas nasledujúcich rokov sa však tieto úlohy zvrátia. Nie preto, že by zlato stúpalo viac než bitcoin, ale preto, že zlaté mesiace bitcoinu sa končia a opäť bude zrazený na zem.“

Zdroj: cointelegraph.com

Čítať ďalej

Kryptomeny

Krypto správy dňa (28.5.): Skupovanie BTC, inflácia XRP a Tether

Avatar

Článok

zo dňa

od

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Inflácia XRP výrazne prekonáva Bitcoin a Ethereum. Financuje tým vývoj?

Kryptomeny s výnimkou stablecoinov majú zväčša podobné ciele – chcú byť globálne, decentralizované a neviazané na iné aktíva v reálnom svete.  V niektorých detailoch sa však výrazne odlišujú. Patrí sem napríklad aj miera ich inflácie. Výskumný pracovník spoločnosti Messari v súvislosti s tým upozornil na výrazne rozdiely v ročnej inflácii medzi XRP a Bitcoinom či Ethereum. Podrobnosti sa dozviete tu.

Grayscale akumuluje po halvingu ešte viac Bitcoinov, než predtým!

Nezávislý analytik Kevin Rooke, ktorého cituje portál Cointelegraph, dospel k záveru, že spoločnosť Grayscale naakumulovala v období po halvingu viac bitcoinov, než je celkový počet, ktoré sa odvtedy stihlo vôbec vyťažiť. Potvrdzuje to stupňujúce sa množstvo správ, podľa ktorých inštitúcie aktuálne vo veľkom akumulujú BTC. Viac sme sa téme venovali v tomto článku.

FlipsideCrypto: Primárnym využitím Tetheru (USDT) je arbitráž

Portál FlipsideCrypto skonštatoval, že väčšina Tetherov (USDT) sa využíva na arbitráž na centralizovaných burzách. Tether teda vraj zlyháva v úsilí, aby zabezpečil stabilitu v priestore decentralizovaného financovania, ako to avizoval CTO Tetheru a sesterského Bitfinexu Paolo Ardoino. Viac sa dočítate v tomto článku.

Crypto.com prináša 50% zľavu na Cardano

Kryptomenová platobná platforma Crypto.com so svojim vlastným natívnym tokenom CRO, ktorý je možno na tejto platforme stakovať, oznámila, že 9. júna pri príležitosti zalistovania kryptomeny Cardano (ADA) do svojej fundraising platformy ponúkne ADA mince v hodnote 500 000 dolárov so zľavou 50%. Možnosť nakúpiť tieto cenovo zvýhodnené mince ADA budú mať žiaľ len tí používatelia, ktorí  stakujú spomínaný token CRO. Stakované mince však nebudú môcť byť použité na nákup cenovo zvýhodnených ADA. Ich výška ovplyvní len to, koľko zľavených ADA mincí si budú môcť cez platformu kúpiť.

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Čítať ďalej

Populárne

Informácia pre čitateľov / Informace pro čtenáře

SK: Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu., ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.

CZ: Informace na adrese kryptonovinky.com jsou výhradně informačního charakteru a v žádném případě nejsou investiční radou nebo obchodním doporučením. Nejsme obchodní poradci. Portál kryptonovinky.com nenese žádnou odpovědnost za vaše případně finanční ztráty při investici do kryptoměn nebo na jiných trzích. Ačkoliv se věnujeme především tématu kryptoměn, upozorňujeme, že jsou velmi volatilní a proto jsou považovány za rizikovou investici, která může vést k vysokým ztrátám. V žádném případě nejsme zodpovědní za škody, které mohou vzniknout na vašem účtu. Pro skutečné finanční rady kontaktujte svého finančního poradce. Do kryptoměn byste neměli nikdy investovat více peněz, než si můžete dovolit ztratit.

-

Upozornenie / Upozornění

SK: CFD sú komplexné nástroje a nesú vysoké riziko straty finančných prostriedkov spôsobené finančnou pákou. 74% - 89% retailových investorov príde o peniaze pri obchodovaní s CFD. Mali by ste zvážiť, či rozumiete, ako CFD funguje a či si môžete dovoliť vysoké riziko straty vašich peňazí.

CZ: CFD jsou komplexní nástroje a nesou vysoké riziko ztráty prostředků způsobené finanční pákou. 74% - 89% retailové investory přijde o peníze při obchodování s CFD. Měli byste zvážit, zda rozumíte, jak CFD funguje a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty vašich peněz.

SK: Viac informácii o možných rizikách nájdete tu.
CZ: Více informací o možných rizicích náleznete zde.

-

Kryptonovinky.sk © 2019
Kryptonovinky.com © 2019

Tvorba web stránok - TOSTAD.sk

-