Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.6.): Stablecoiny sú budúcnosť, Ethereum a Beam & DeFi

Článok

Stablecoin
Stablecoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Spustenie Ethereum 2.0 je opäť o krôčik bližšie

Vyzerá to tak, že dlho očakávané spustenie Ethereum 2.0 je opäť o malý krôčik bližšie. Podľa informácii, ktoré sprostredkoval portál CryptoSlate, sa už v najbližších dňoch totiž spustí jej testnet. Pre čo najrýchlejšie spustenie novej generácie Ethereum 2.0 existuje viacero dôvodov. Hlavným sú však problémy so škálovateľnosťou a preťaženosťou siete, ktoré by mal prechod na proof-of-stake koncept efektívne vyriešiť. Viac sa dozviete tu.

Počet denných transakcií ETH blízko All-time-high. Môže za to SPAM

1,1 milióna transakcií za deň. To je druhý najvyšší počet transakcií na sieti Ethereum realizovaných za jeden deň v celej histórii. Stalo sa tak tento týždeň, pričom viac sa ich realizovalo len počas najväčšieho bullrunu v úvode roka 2018 – 1,35 milióna. Dôvod však zdá sa nie je organický a štandardný. Počet transakcií totiž podľa všetkého súvisí so spamom ťažiarov. Viac sa dočítate tu.

Beam robí výrazný krok k anonymnému DeFi ekosystému

Kryptomena BEAM, ktorá je zameraná na ochranu súkromia, urobila prvý oficiálny krok smerom k decentralizovanému financovaniu (DeFi), keď oznámila, že čoskoro realizuje hartfork vedúci k vytvoreniu cesty k takzvanému “dôvernému DeFi”. Hardfork je naplánovaný na 28. júna a povolí v sieti vznik dôverných aktív – Beam CA tokenov, ktoré budú v budúcnosti kľúčovým komponentom DeFi ekosystému na tejto sieti. Gean Sillivan, ktorý stojí na čele Beam, povedal, že tento hardfork urobí z Beam skutočne anonymnú kryptomenu a zároveň anonymný ekosystém pre DeFi. (cointelegraph.com)

Stablecoiny sú budúcnosť, tvrdí Allaire z Circle

Zakladateľ spoločnosti Circle Jeremy Allaire, ktorá stojí za vznikom popredného stablecoinu USDC, vidí v budúcnosti stablecoinov obrovskú perspektívu a je presvedčený, že časom sastane ich používanie absolútnou samozrejmosťou u masovej časti našej populácie. Jej adopcia prebehne podobne, ako kedysi si ľudia zvykali na telefonovanie, posielanie peňazí šekmi, či kupovanie tovaru cez katalógy. Časom ľudia už ani nebudú veriť, že museli v minulosti platiť bankám poplatky za to, že si chceli poslať peniaze. (cointelegraph.com)

Kúpa kryptomien je čoraz dostupnejšia

Obyvatelia Austrálie si budú môcť vďaka novej spolupráci, na ktorej sa dohodla miestna zmenáreň bitcoin.com.au a austrálska pošta kúpiť Bitcoin na viac než 3 500 pobočkách pošty. Ide o ďalšiu zaujímavú správu súvisiacu s ľahšou prístupnosťou kryptomien ľuďom. Počet kryptobankomatov vo svete len nedávno prekročil hranicu 8000 a v USA existuje viac ako 20 tisíc maloobchodných prevádzok, ktoré ponúkajú možnosť ich kúpy vrátane pobočiek 7-Eleven, CVS či Rite Aid. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne