Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (25.2.): Warren Buffett názor nezmenil

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin za $100 000? Do 5 rokov sa to podarí, tvrdí Justin Sun

Zakladateľ a šéf Tron (TRX) Justin Sun uviedol, že pravidelne investuje do viacerých kryptomien. Pokiaľ ide o Bitcoin, očakáva, že šesťcifernú hodnotu v dolároch dosiahne do piatich rokov. Sun taktiež priznal, že svoje kryptomenové portfólio výrazne diverzifukuje. Viac sa dočítate tu.

Changpeng Zhao: Craig Wright je podvodník

Zakladateľ a šéf jednej z najväčších kryptomenových búrz Binance, Changpeng Zhao, vyhlásil, že austrálsky podnikateľ, vedec, samozvaný Satoshi Nakamoto a človek stojaci za kryptomenou Bitcoin SV Craig Wright je podvodník.  Viac sa dozviete tu.

EOS má problémy so sieťou, naznačuje Coinbase

Americká zmenáreň Coinbase naznačila, že blockchain EOS má určité technické problémy. Coinbase tvrdí, že spozorovala u EOS zníženie výkonu v dôsledku čoho sa oneskoruje odosielanie a prijímanie transakcií. Producent EOS blokov EOS Nation 22. februára reagoval na tieto informácie s tým, že sieť EOS je napriek malým problémom s mikrovlnami, ktoré viedli k vynechaniu 192 blokov, mimoriadne spoľahlivá. Špekulácie o preťažení blockchainu EOS nie sú úplnou novinkou. O podobných problémoch sa hovorilo aj v októbri minulého roka. (cointelegraph.com)

Warren Buffett kryptomenám stále nedôveruje

Vyzerá to tak, že stretnutia Warrena Buffetta s viacerými poprednými predstaviteľmi kryptopriemyslu vrátane Justina Suna z Tronu či Charileho Leeho z Litecoinu, jeho názor na kryptomeny nezmenili. Štvrtý najbohatší človek súčasnosti povedal v rozhovore pre CNN, že kryptomeny stále považuje za bezcenné: ,,Nevlastním žiadne kryptomeny a nikdy nebudem. Nemôžete s nimi nič robiť okrem toho, že ich predáte niekomu inému…” Buffett upozornil aj na ich nelegálne využitie: ,,Bitcoiny sa zvykli nelegálne pohybovať okolo služného množstva peňazí.” (cointelegraph.com)

Pozornosť inštitúcii sa sústredí na stablecoiny

Hlavná pokladníčka Bank of England Sarah Johnová uviedla, že by bola rada, keby štáty, respektíve ich centrálne banky, začali vydávať svoje digitálne meny a stali sa tak kontrolovanou alternatívou pred stablecoinami, na ktorých pracujú súkromné spoločnosti. ,,Je úplne správne, aby centrálne banky premýšľali o tom, či bude pre zabezpečenie digitálnych mien lepší verejný alebo súkromný sektor,” skonštatovala.

Témou národných kryptomien za zaoberá aj skupina G-20, ktorú vyzval riešiť túto tému predseda Rady pre finančnú stabilitu Randal Quarles. Ten vo svojom liste adresovanom G20 uviedol, že rýchlosť inovácii v oblasti digitálnych platieb a vznikajúci nový sektor stablecoinov vyžadujú rýchlu reakciu a nové regulačné nástroje. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne