Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.8.): Dve kryptomeny, ktoré sú vraj lepšie než bitcoin

Článok

Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Dve kryptomeny, ktoré majú lepšiu technológiu než bitcoin

Ratingová agentúra Wiess Rating poslala svojim platiacim členom analýzu troch altcoinov, ktoré majú podľa ich štúdie výrazne lepšiu technológiu, než kráľ kryptomien Bitcoin. Portál Decrypt.co oslovil agentúru, aby o tejto štúdii čosi prezradila aj neplatiacej časti kryptokomunity. Zistila, že dve z týchto troch kryptomien sú Cardano a Fantom. Agentúra hodnotí kryptomeny podľa štyroch základných faktorov  – technológie, adopcie, rizika a odmeny. (decrypt.co)

Šéf Bank of England navrhuje kryptomenu, ktorá by nahradila dolár ako rezervnú menu

Mark Carney, guvernér Bank of England (britská centrálna banka), navrhuje transformáciu globálneho finančného systému nahradením amerického dolára ako rezervnej meny digitálnou menou, ktorá bude podobná tej, ktorú pripravuje Facebook, čiže Libre. Carney na sympóziu Federálneho rezervného systému USA v Jacskon Hole vo Wyomingu povedal, že by to bolo lepšou voľbou, ako nahradiť dolár inou národnou menou, napríklad čínskym juanom a dodal, že novú syntetickú hegemonickú menu by mohol verejný sektor najlepšie zabezpečiť prostredníctvom siete digitálnych mien centrálnej banky. (cointelegraph.com)

Allaire: Éra tokenizovaných fiatových peňazí sa blíži

Jeremy Allaire, generálny riaditeľ blockchain spoločnosti Circle zameranej na prevod peňazí pomocou tejto technológie, si myslí, že hlavné fiatové meny budú tokenizované, pričom uviedol, že takýto názor zastával už v roku 2013, kedy bola spoločnosť založená.

Allaire je dnes ešte viac presvedčený, že svet smeruje k systému lacných okamžitých peňažných transakcií s fiatovými menami bez ohľadu na to, v ktorých krajinách dochádza k zavedeniu digitálnych fiatových peňazí. Domnieva sa tiež, že pôjde o radikálnu zmenu spôsobu fungovania platobných systémov, menového systému a hospodárskej interakcie.

Riaditeľ Circle však nepredpokladá, že bude stačiť, aby národné meny boli tokenizované prostredníctvom blockchainu, ale inak budú fungovať rovnako ako doteraz. Namiesto toho predpokladá, že sa objavia globálne peňažné tokeny, ktoré sa budú opierať o koše rezervných mien a stanú sa preferovaným peňažným modelom. Záujem o vydanie vlastných digitálnych mien už naznačili krajiny ako Uruguaj, Bahamy, Čína, Švédsko či Ukrajina, pričom Čína je k jej zavedeniu zdá sa najbližšie. (cointelegraph.com)

Spolupráca BlockchainWallet a BitPay

Kryptomenová peňaženka Blockchain Wallet uzavrela spoluprácu so platobným procesorom pre kryptomeny BitPay, čo umožní používateľom tejto peňaženky nakupovať produkty a služby dostupne prostredníctvom online siete BitPay a zároveň si popri tom zachovať vlastníctvo svojich súkromných privátnych kľúčov. BitPay je jedným z najväčších spracovateľov kryptomenových platieb a je ponúkaný v množstve online obchodov. Od roku 2011 údajne spracoval platby v hodnote 3 miliárd dolárov. (cointelegraph.com)

Bithumb zakladá výbor, ktorý bude posudzovať kryptomeny

Juhokórejská burza Bithumb sa rozhodla založiť výbor, ktorý bude rozhodovať o tom, aké kryptomeny bude možné obchodovať na tejto platforme. ,,Výbor pre posudzovanie kótovania” bude brať do úvahy denný objem obchodovania danej kryptomeny, zmenu kapitalizácie a podporu projektu. Kryptomeny, ktoré nebudú spĺňať jeho štandardy, budú mať dva mesiace na to, aby zlepšili svoj stav a ak sa tak nestane, z ponuky burzy budú delistované.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne