Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.2.): Bitcoin, digitálny dolár, Simpsonovci & Binance

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Nakopne Bitcoin podobný katalyzátor ako akcie Tesla?

Nedávno sme písali o tom, že parabolický rast hodnoty akcii spoločnosti Tesla nápadne pripomínal graf Bitcoinu z roku 2017. Známy Wall Street stratég a zakladateľ spoločnosti Fundstrat Advisors Tom Lee si myslí, že katalyzátor tohtoročného rastu Tesla môže byť čoskoro opäť rovnako významný aj u Bitcoinu. Viac sa dozviete tu.

Shopify sa pridala k Libra Association. Projektu verí

Kryptomena Libra, na čele ktorej stojí Facebook, pútala veľkú pozornosť najmä v minulom roku. Do cesty sa jej však postavili vlády, ktoré sa obávajú toho, že jej decentralizovaný charakter (len z časti, pretože decentralizácia Libry je ďaleko menšia, než napríklad u Bitcoinu), by mohla ohroziť súčasný menový systém. Aj z dôvodu obáv z postoja vlád a regulátorov ustúpili od tohto projektu spoločnosti ako PayPal, Visa, Stripe, Ebay či Mastercard, no mnoho iné zostali. Najnovšie sa k Libra Association pridáva spoločnosť Shopify, ktorej generálny riaditeľ Tobi Lutke skonštatoval, že je z dlhodobého hľadiska v prípade Libry obrovský optimista. (cryptoslate.com)

VIDEO: Bitcoin v Simpsonovcoch! Vysvetľoval ho Sheldon z Big Bang Theory

O Simpsonovcoch “sa vie”, že občas dokážu veľmi úspešne predpovedať budúcnosť. Preto nás dvojnásobne teší, že téma kryptomien bola súčasťou trinástej epizódy 31. série tohto mimoriadne úspešného kresleného seriálu. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Bývalý šéf CFTC: Digitálny dolár môže fungovať popri Bitcoine

Bývalý predseda Americkej Komisie pre komoditne futures (CFTC) Christopher Giancarlo apeluje na Federálny rezervný systém, aby neotáľal s digitalizáciou amerického dolára. Taktiež si myslí, že keď vznikne, môže fungovať v konkurenčnom prostredí po boku Bitcoinu či kryptomeny Facebooku Libra. Viac sa dočítate tu.

BInance nemá oprávnenie od maltského regulátora MFSA

Maltský finančný regulátor MFSA tvrdí, že nikdy neudelil burze Binance schválenie na jej pôsobenie v tejto krajine. Malta bola pritom doposiaľ vnímaná ako crypto-friendly krajina, kde sa Binance presťahovala práve za týmto účelom z Japonska. MFSA vysvetlila svoje oznámenie aj tým, že ona samotná nemá žiadnu právomoc na to, aby mohla podniknúť konkrétne regulačné kroky v súvislosti s kryptomenovým trhom. Inak povedané Binance pôsobí na Malte spôsobom, v rámci ktorého nepatrí  zatiaľ do oblasti regulačného dohľadu MFSA. Otázku, akým spôsobom je Binance regulovaná na Malte, dostala od portálu Cointelegraph aj samotná burza, no doposiaľ na ňu neodpovedala. Nové informácie z Malty však vynárajú ďalšie pochybnosti o tom, kde je vlastne reálne sídlo tejto firmy, ktorá patrí medzi najúspešnejšie vo svojom obore. Samotný šéf burzy Changpeng Zhao rád tvrdí, že nemá rad, keď sa hovorí o Binance ako o firme s jedným centralizovaným bodom. Naopak rád presadzuje myšlienku, že zamestnanci Binance pracujú decentralizovane po celom svete. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne