Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (24.1.): Bitcoin, Bitcoin Cash, „zlatý Tether“ a jednoduchšie adresy

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Kontroverzný krok: Ťažba Bitcoin Cash sa bude „daniť” v prospech vývojárov

Najväčší ťažiari Bitcoin Cash sa rozhodli oznámiť, že pripravujú plán na financovanie ďalšieho vývoja tejto kryptomeny v podobe “12,5% dane” (oficiálny názov je “dotačný plán“) z novo vyťažených BCH. Tento podiel pôjde vývojárom, ktorí majú prostriedky využiť na zdokonaľovanie celého ekosystému. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Elon Musk vidí využitie Bitcoinu hlavne v nelegálnych transakciách

Podnikateľ, vedec a vizionár Elon Musk, ktorý stojí za spoločnosťami SpaceX a Tesla, sa počas oficiálneho Tesla Podcastu vyjadril okrem iných technologických otázok aj k Bitcoinu. Svojimi vyjadreniami však nadšencov kryptomien nepotešil. Ak vás téma zaujala, otvorte si tento článok.

MyEtherWallet umožní zjednodušenie adries v tvare “.crypto”

MyEtherWallet (MEW) prichádza so zaujímavou novinkou, pomocou ktorej je možné odosielať a prijímať ETH a ERC-20 tokeny pomocou vlastnej personalizovanej adresy, ktorá je na rozdiel od štandardného 42-znakového verejného kľúča “čitateľná a zapamätateľná” človekom. Ako informuje portál CryptoSlate, na MyEtherWallet si môžete vytvoriť adresu vo formáte “meno.crypto” a to vďaka startupu Unstoppable Domains a jeho technológii. Viac sa dočítate tu.

Tether spúšťa stablecoin Tether Gold

Spoločnosť Tether, ktorá stojí za najznámejším stablecoinom USDT oznámila, že spúšťa stablecoin s názvom Tether Gold, ktorého hodnota bude viazaná na fyzické zlato. Stablecoin bude mať označenie  XAU₮ a dostupný bude na blockchainoch Ethereum a Tron. Jeden Token XAU₮ bude predstavovať vlastníctvo jednej trojskej unce fyzického zlata, ktoré budú bezpečné uložené v trezore vo Švajčiarsku chránenom najlepšími bezpečnostnými a protikorupčnými opatreniami. (cryptoslate.com)

Deficit USA bude každý rok 6x väčší než súčasná kapitalizácia Bitcoinu

Znepokojivé údaje, ktoré zverejnil Kongresový rozpočtový úrad USA (CBO) a upozornil na ne aj manažér kryptomenových hedžových fondov Travis Kling, uvádzajú, že priemerný rozpočtový deficit USA nebude v budúcnosti nižší ako 1 bilión dolárov ročne, respektíve 4,5% HDP. Bitcoin je v porovnaní s tým mnohonásobne menší. Viac sa dočítate tu.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne