Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (23.8.): Bitcoin, Ripple či zaujímavá novinka od Coinbase

Článok

kryptomeny

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin sa nikdy nedostane na $50 000, tvrdí Peter Schiff

Peter Schiff, známy investor do zlata, povedal počas svojej najnovšej návštevy televízneho štúdia CNBC, že bitcoin nikdy nedosiahne cenu 50 tisíc dolárov. Schiff sa počas 20. augusta rozprával o zlate a bitcoine s Joeom Kernenom. Podrobnosti sa dozviete tu.

Zlato dosiahne cenu $5 000, no bitcoin $50 000 nikdy, tvrdí Schiff

RippleNet vyžije Xendpay: Je to rýchlejšie a lacnejšie

Spoločnosť Xendpay sa pripojila ku globálnej transakčnej sieti RippleNet od spoločnosti Ripple, ktorej cieľom je realizácia rýchlych a lacných cezhraničných transakcií. Xendpay bude využívať služby RippleNet na medzinárodné prevody, pričom k tomu využije aj kryptomenu XRP. Podrobnosti o partnerstve sme zhrnuli v tomto článku.

Xendpay využije technológiu RippleNet: Je to rýchlejšie a lacnejšie

WalletLink od Coinbase umožní používanie Dapps

Zmenáreň Coinbase oznámila, že odteraz môžu jej zákazníci prostredníctvom peňaženky Coinbase Wallet používať decentralizované aplikácie (Dapps) v ľubovoľnom desktopovom prehliadači za pomoci služby WalletLink. V blogovom príspevku, ktorý sa týkal tejto novinky, Coinbase uviedla, že WalletLink bol testovaný v prehliadačoch Google Chrome, Mozzila Firefox, Microsoft Edge, Opera a tiež v decentralizovanom prehliadači Brave. Coinbase zároveň potvrdila, že v budúcnosti plánuje pridať túto podporu aj pre natívne mobilné aplikácie a viac druhov kryptomien. (cointelegraph.com)

Rwandská centrálna banka chce národnú kryptomenu

Centrálna banka Rwandy skúma možnosti, ako by spustila vlastnú digitálnu menu. Chce ju využiť ako prostriedok na zvýšenie efektívnosti transakcií a na podporu hospodárskeho rastu. ,,Stále existujú obavy o to, ako previesť celú menu na digitálnu formu, ako ju distribuovať a ako rýchlo dokážete tieto transakcie spracovať. Prichádzajú s tým veľké výzvy.  Ak dôjde k výpadku technológie, ako budete riešiť tieto problémy? Spustime ju, keď budeme pripravení,” uviedol k téme generálny riaditeľ finančnej stability Peace Masozera Uwasee. (cointelegraph.com)

Blockco vyzbieral vo financovaní 7,5 milióna dolárov

Juhokórejský blockchainový startup Blockco, ktorý podporuje juhokórejský technologický gigant Samsung, získal v nedávnom kole financovania Serie B+, ktorého sa zúčastnili viaceré miestne banky, 7,5 milióna dolárov. Spoločnosť sa podieľa na vývoji blockchainoveho systému NexLedger v spolupráci so Samsung Group a Amazon Web Services. Nexledger je blockchainový systém poskytujúci integrované riešenia pre nákladovo efektívne metódy riadenia digitálnych finančných transakcií a výmeny údajov. (cointelegraph.com)

Platiť dane kryptomenami sa v Kanade oplatí

Spoluzakladateľ kryptomenovej zmenárne Coinberry Evan Kohun tvrdí, že použitie bitcoinu na zaplatenie dane je omnoho efektívnejšie ako používanie platieb prostredníctvom bankových kariet. Kuhn tvrdí, že jeho spoločnosť účtuje oveľa nižšie poplatky, ako sú poplatky, ktoré ukladajú kartové inštitúcie svojim klientom. ,,Spoločnosť vydávajúca kreditné karty účtuje poplatok 3%, kým náš poplatok je len 0,5%, čo je omnoho výhodnejšie,” upozornil. Coinberry pôsobí v Kanade ako sprostredkovateľ, pretože miestne samosprávy nie sú oprávnené držať alebo prijímať kryptomeny z dôvodu ich volatility. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne