Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.6.): Dobrá správa pre mining sektor? CBDC, PlusToken a ďalšie

Článok

Ťažba Bitcoin
Ťažba Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

5 z TOP10 kryptomien si absolútne nezaslúži túto pozíciu, tvrdí Dedic

Spoluzakladateľ spoločnosti Blockfyre Simon Dedic tvrdí, že 5 kryptomien z prvej 10 najhodnotnejších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie si zďaleka nezaslúži takéto umiestnenie a mali by byť nahradené kvalitnejšími projektmi. Ktoré kryptomeny to sú a ktoré majú podľa neho najväčší potenciál ich nahradiť sa dozviete v tomto článku.

PlusToken opäť presúval svoje kryptomeny. Blíži sa dump?

O čínskej Ponzi schéme Plus Token sme napísali už niekoľko článkov. Všeobecne je považovaná za jeden z najväčších podvodov v histórii kryptomien a mnohí analytici sa domnievajú, že mala zásadný vplyv na minuloročných cenových výkyvoch Bitcoinu, či už išlo o rast Bitcoinu k cene 14 tisíc dolárov alebo následne jej prudký prepad. Nuž a zdá sa, že opäť predstavuje nebezpečenstvo. Tentokrát pre kryptomenu EOS. Viac sa dozviete tu.

CBDC zmenia technológiu, no nie menovú politiku štátov

Ido Sadeh Man a Barry Topf stojací za stablecoinovým projektom Saga absolvovali rozhovor s Cointelegraphom, ktorého hlavnou témou boli kryptomeny vydávané centrálnymi bankami, teda CBDC (central bank digital currency). Obaja sa zhodli na tom, že ich vznik prinesie zásadnú zmenu, pokiaľ pôjde o technologické riešenia, no pravdepodobne žiadnu výraznejšiu, ak je reč o menovej politike štátov. Tvrdia, že pôjde o výrazný technologický pokrok. Bude to preto zmena vítaná, pokiaľ ide o uvoľňovanie platobných dráh a prospech pre globálnu ekonomiku. Pokiaľ však ide o národné CBDC, nemožno čakať, že zmenia systém, akým funguje súčasná menová politika, pretože stále budú v rukách tých istých hráčov. CBDC by však mohli prispieť postupnej adopcii iných digitálnych aktív – „klasických“ kryptomien, ako poznáme my. Ich adopcia a interoperablita v systéme, na ktorom by fungovala už masovejšia časť populácie, by totiž mohla nadobudnúť nový rozmer.  (cointelegraph.com)

Čínsky mining gigant na burze Nasdaq? Je to dobrá správa, tvrdí Mow

Čínska spoločnosť Ebang špecializujúca sa na výrobu zariadení pre ťažbu kryptomien (ASIC minerov), by sa mohla stať druhou kryptomenovou ťažobnou spoločnosťou, ktorá by bola verejne obchodovaná na americkom trhu. Uviedol to čínsky plátok Blockbeats, ktorý tvrdí, že stať by sa tak malo 26. júna, pričom na túto skutočnosť upozornil aj Samson Mow z Blockstream. Ebang, ktorá by bola zalistovaná na burze Nasdaq pod označením “EBON” požiadala Americkú komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC) o schválenie IPO (verejnej ponuky) v hodnote 100 miliónov dolárov. Jej cieľom je získať v rámci IPO aspoň 106 miliónov dolárov predajom 1,3 milióna akcii v rozmedzí 4,50 až 6,50 USD. Ak by predala všetky akcie, získala by dokopy teoreticky až 125 miliónov dolárov a jej tržná hodnota by sa priblížila 800 miliónom dolárov. ,,Toto je výborná správa pre ťažobný sektor bitcoinu, pretože čím viac výrobcov ASIC minerov prichádza na verejnosť, tým máme väčšiu transparentnosť a zodpovednosť v tomto sektore,” poznamenal k tejto novinke Samson Mow.  (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne