Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (23.3.): Korelácia Bitcoinu, Čína, India & volume

Článok

Bitcoin Lightning Network
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Záujem o vyhľadávanie Bitcoinu v Číne stúpa. Dôvody sú otázne

Z Číny prichádzajú pre Bitcoin nádejné správy. Záujem o vyhľadávanie tejto kryptomny v najľudnatejšej krajine sveta podľa jediného relevantného zdroja, ktorým je sieť Baidu, výrazne rastie. Tejto téme sme sa venovali tu.

Tim Draper zaostril na kryptotrh v Indii. Nie je jediný

Známy propagátor Bitcoinu Tim Draper, ktorý zarobil obrovský majetok pri investícii do tejto kryptomeny v jeho “skorých rokoch” existencie, naznačil, že svoj focus bude v najbližšom období sústrediť na indický trh. Prispel k tomu aj verdikt miestneho Najvyššieho súdu. Viac sa dočítate tu.

Medvedí signál pre Bitcoin? Korelácia s S&P500 je na 2-ročnom maxime

Spoločnosť zaoberajúca sa prieskumom trhu s kryptomenami Santiment upozornila, že nedávny pokles trhu s kryptomenami vyústil do vysokej korelácie medzi Bitcoinom a tradičnými finančnými trhmi. V „tweete“ z 20. marca uvádza, že cyklické pohyby BTC s tradičnými trhmi sa dostali od záporných do pozitívnych hodnôt, čo nemusí byť pre Btcoin dobrá správa. Podrobnosti sa dozviete tu.

Stratili investori dôveru v Bitcoin?

Americký miliardár Mike Novogratz, ktorý stojí za digitálnou bankou Galaxy Digital, v ktorej je väčšinovým akcionárom, naznačil po otrase cien kryptomen skepsu a myslí si, že investori stratili dôveru v Bitcoin. ,,Bitcoin bol vždy hra o dôvere. Celé krypto je. Zdá sa však, že globálna dôvera v takmer úplne všetko sa nateraz vyparila,” skonštatoval. (cointelegraph.com)

Karanténa koronavírusu viedla k zvýšeniu objemov obchodovania

Generálna riaditeľka Binance USA, teda americkej pobočky burzy Binance, Catherine Coleyová, uviedla, že ázijská karanténa súvisiaca s koronavírusom spôsobila prudký nárast obchodovania. Coleyová tvrdí, že trhy aktuálne zašívajú to, čomu sa hovorí cyklus CRIC, kde kríza prinesie reakciu trhu, po ktorom nasleduje zlepšenie a následný návrat k spokojnosti. Coleyová si myslí, že krytptorh v priebehu minulého roka výrazne dozrieval a investori si postupne začnú všímať súčasné priaznivé ceny Bitcoinu, ktorý je na rozdiel od iných aktív obchodovateľný neustále 24 hodín 7 dní v týždni. Na otázku, či sa z bitocinu stane “safe haven” však odpovedala len vyhýbavo. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne