Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (22.8.): Bitcoin, Ethereum, záplavy a centrálne banky

Článok

Bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Autor SegWitu predstavil programovací jazyk pre BTC smart kontrakty

Bitcoin core develoler Pieter Wuille, ktorý  má na svedomí aj významný upgrate bitcoinovej siete SegWit, predstavil svoj nový programovací jazyk Miniscript určený na programovanie bitcoinových smart kontraktov. Viac o tejto téme sme napísali v tomto článku.

Autor SegWitu predstavil programovací jazyk pre BTC smart kontrakty

Záplavy v Číne hashrate bitcoinu zatiaľ výrazne neovplyvnili

Hashrate bitocinovej siete zostáva stále blízko svojich rekordných najvyšších hodnôt a to napriek tomu, že čerstvé záplavy v Číne mohli ovplyvniť ťažbu viacerých prevádzkovateľov mining poolov.

Podľa informácií Cointelegraphu, ktorý sa odvoláva na informácie z Twitteru, veľké povodne v provincii S-čchuan spôsobili obrovské škody minimálnej jednej veľkej ťažobnej bitcoinovej farme Poolinu, ktorý je štvrtý najväčším aktívnym mining poolom na svete. Red Li, spoluzakladateľ čínskeho média zameraného na kryptomeny 8btc však informoval, že táto skutočnosť nemala zatiaľ vplyv na hashrate bitcoinu. (cointelegraph.com)

Financial Times: Centrálne banky prispievajú k rast bitcoinu

Henry Sander, hlavný korešpondent Financial Times pre medzinárodné financie, vo svojom najnovšom stĺpčeku tvrdí, že činnosť centrálnych bank vo vyspelých ekonomikách mení bitcoin zo špekulatívneho nástroja na solídnu investíciu, ktorá môže hedžovať veľké makroekonomické riziká. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Financial Times: Centrálne banky prispievajú k rastu bitcoinu

Zažíva Ethereum prvý mainstreamový bearmarket?

Kryptomenový investor a partner spoločnosti Placeholder Chris Burniske uviedol, že Ethereum práve zažíva svoj prvý mainstreamový bearmarket, ktorý je podobný tomu, ktorý zažil v rokoch 2014 až 2015 Bitcoin. ,,Pre objektívnych pozorovateľov bola dynamika siete (bitcoinu) jasná napriek medvedej cenovej akcií. Tí, ktorí mali predispozíciu na základe vnímaných oprávnených záujmov, boli oslepení predsudkami a zmeškali autobus. To čo sa stalo s cenou bitcoinu sa teraz deje s cenou Ethereum,” uviedol na Twitteri. (cointelegraph.com)

VIDEO: Čo je to Binance Venus a ako bude konkurovať Libre?

V úvode týždňa sme vás informovali o tom, že najväčšia kryptomenová burza súčasnosti Binance ohlásila spustenie projektu Venus, ktorý začal byť takmer okamžite svojim potenciálom a dosahom prirovnávaný za možného konkurenta pripravovanej kryptomene Facebooku Libra. Je to naozaj tak? Čo to vlastne projekt Venus od Binance je? Pozrite si video, ktoré na túto tému pripravil tím CryptoKingdom.

VIDEO: Čo je projekt Venus od Binance a môže konkurovať Libre of Facebooku?

Rýchle správy

GEMINI: Americká burza Gemini, ktorá patrí známym bratom Winklevossovcom, rozširuje svoje služby do Austrálie s podporou Bitcoinu, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin a Zcash. Austrálčania však nebudú mať prístup k stablecoinu Gemini s označením GUSD, ktorý je krytý americkými dolármi.

TETHER & ČÍNA: Spoločnosť Tether plánuje vydať nový stablecoin, ktorý by bol viazaný na hodnotu čínskeho juanu s označením CNHT. Tether je prevádzkovateľom najpopulárnejšieho no zároveň aj najkontroverznejšieho stablecoinu amerického doláru USDT.

KRAKEN: Popredná americká kryptoburza Kraken pridala do svojej ponuky dve nové kryptomeny – Basic Attention Token (BAT) a Waves. Podpora obchodovania týchto kryptomien voči BTC a Ethereum by mala byť funkčná už od dnešného dňa.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne