Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.6.): Prognóza pre Bitcoin, staking Ethereum a dôchodkové fondy

Článok

bitcoin-explozia
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bitcoin nakoniec padne na nulu, tvrdí investor Jim Rodgers

Mimoriadne skeptický názor na budúcnosť Bitcoinu vyjadril známy investor Jim Rodgers. Myslí si, že napokon jeho bublina spľasne a cena spadne na nulu. Rodgers, ktorý hovoril o bitcoinovej bubline už v roku 2017, no ešte predtým, ako vyvrcholila útokom na cenu 20 tisíc dolárov, sa nechal počuť, že postupne zmiznú všetky kryptomeny. O dôvodoch prečo si to myslí sa dočítate tu.

Ethereum 2.0: Až 95% ETH v obehu je pripravených na staking

Okolo kryptomeny Ethereum je v poslednej dobe čoraz viac rozruchu. Rastie využívanie tejto siete a nadšenie panuje najmä v súvislosti s decentralizovaným financovaním (DeFi), ktoré si našlo na tejto sieti domov a je čoraz populárnejšie. S ohľadom na blížiaci sa prechod na Ethereum “novej generácie”, teda Ethereum 2.0, komunitné nadšenie graduje a vyzerá to tak, že veľká časť komunity by sa rada zapojila do stakingu. Viac sa dozviete tu.

Pompliano odporúča dôchodkovým fondom investíciu do Bitcoinu

Jeden z najpopulárnejších speakerov o kryptomenách Anthony Pompliano pokračuje v úsilí presvedčiť dôchodkové investičné fondy, aby vyčlenili jedno až 5 percent svojho portfólia pre bitcoiny. Zakladateľ Morgan Creek Digital im adresoval list, v ktorom uviedol, že Bitcoin je pre nich omnoho zaujímavejšou investíciou, než alokácia nelikvidných aktív. ,,Chcete vedieť, kde prichádza v súčasnosti k najväčšej inovácii? U Bitcoinu. Existuje skupina jednotlivcov, ktorí si vybudovali aktíva v hodnote 150 miliárd dolárov s cieľom zaujať pozíciu budúcej globálnej rezervnej meny. Ak sa tak stane, bude v nasledujúcich 20 rokoch najvýkonnejším aktívom. Ale aj keď sa to nestane, bude v poriadku,” uviedol vo svojom liste.  (cointelegraph.com)

Nassim Taleb: Väčšina investorov do bitcoinu sú úplní idioti

Univerzitný profesor a autor úspešného  bestselleru Black Swan Nassim Taleb skonštatoval, že Bitcoin je dobrý nápad, no väčšina investorov do tejto kryptomeny nechápe jeho neuansy. Populárny spisovateľ sa k Bitocinu vyjadril 21. júna, kedy skonštatoval vo svojom tweete, že drvivá väčšina “bitcoinerov” sú úplní idioti. Taleb tak urobil po tom, ako si vymieňal názory s bitcoinovým maximalistom Giacomom Zuccom, ktorý spochybnil Talebove názory, že na zavedenie centrálneho plánovania byrokratmi a politikmi bez toho, aby riskovali svoj majetok, je najlepšia stratégiu riadenia rizika. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne