Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (22.11.): Obrovský pád Bitcoinu, hoax o Binance a zosmiešnená Libra

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Bitcoin padol k $7000. Môžu za to zlé správy z Číny?

Portál Cointelegraph tvrdí, že dnešný výrazný prepad ceny Bitcoinu môže súvisieť s novými negatívnymi správami z Číny. Tá plánuje prísne a razantné kroky voči všetkým platformám, ktoré budú chcieť ponúkať možnosť obchodovania kryptomien na jej území. Zdá sa, že postupy budú ešte prísnejšie, než dodnes. Viac sa dočítate tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Bitcoin padol na $7000. Môžu za to zlé správy z Číny?

Peter Schiff: Bitcoin mieri na 1000 dolárov

V deň, kedy sa cena Bitcoinu prepadla o hrozivých 10%, prichádza známy propagátor investícii do zlata a bitcoinový skeptik Peter Schiff so šokujúcou predpoveďou. Investičný veterán, ktorý je známy svojim negatívnym názorom na Bitcoin, u ktorého spochybňuje argumenty tvrdiace, že je digitálnym zlatom, publikoval na Twitteri ešte pred prepadom ceny status, v ktorom vyhlásil, že Bitcoin má namierené k cene 1000 dolárov. ,,Pohľad na graf naozaj nevyzerá dobre a nevyzerá to o nič lepšie ani z dlhodobého hľadiska,” skonštatoval. (cointelegraph.com)

Bakkt spúšťa Bitcoin futures vysporiadané v dolároch

Platforma Bakkt, za ktorou stojí konglomerát Intercontinental Exchange (ICE) prevádzkujúci najväčšiu burzu cenných papierov newyorskú NYSE, spústí 9. decembra novú službu pre obchodovanie bitcoinov. Tentokrát ide o Bitcoin futures kontrakty vysporiadané v dolároch, čiže rovnaký produkt, aký ponúka už od roka 2017 chicagská burya CME. Táto informácia sa stretla s rozporuplnými reakciami kryptokomunity. Kým inštitucionálni investori môžu túto formu obchodovania oceniť, pre obhajcov Bitcoinu bol Bakkt populárny najmä z dôvodu, že ako prvý začal od septembra ponúkať Bitcoin Futures viazané na reálne bitcoiny. Tie sú na Bakkt čoraz populárnejšie a preto je otázne, ako sa tento trend zmení zavedením klasických Bitcoin futures. (cointelegraph.com)

Internetom sa šíril hoax o razii v kanceláriách Binance

Internetom sa začali šíriť znepokojivé informácie, podľa ktorých čínske úrady realizovali raziu v pobočkách burzy Binance v Číne. Ako sa však ukázalo, podľa všetkého išlo len o haax. Hovorca burzy Binance v prvom rade poukázal na to, že Binance v Číne ani žiadnu pobočku a pracovisko nemá. ,,Tím Binance pracuje ako globálne hnutie ľudí, ktorí pracujú decentralizované, nech sú kdekoľvek na svete. Binance nemá žiadne kancelárie v Šanghaji alebo v Číne, takže nemá zmysel, aby polícia vpadla do akejkoľvek kancelárie a zatvorila ju,” vyhlásil a dodal: ,,Odporúčame našim priateľom z médií, aby si overili, či sú ich informácie správne, skôr než ich publikujú.” Hoci to vyzerá tak, že táto správa bola nepravdivá, sama o sebe dozaista prispela k napätiu na trhu s kryptomenami, ktorý zažíva veľmi turbulentný týždeň. (cointelegraph.com)

CEO R3 zosmiešnil spôsob, akým Facebook predstavil Libru

Generálny riaditeľ blockchain firmy R3 zosmiešnil spôsob, akým Facebook pristúpil k prezentácii svojej plánovanej kryptomeny Libra, ktorá sa v posledných mesiacoch “teší” obrovskej kritike a tlaku zo strany regulátorov. David Rutter počas konferencie v Londýne doslova povedal, že spôsob, akým Facebook predstavil Libru bol výnimočne smiešny, hlúpy a naivný a upozornil, že Facebook vôbec nepochopil, ako systém funguje. Rutter teda podporil čoraz populárnejší názor, že  Facebook ani zďaleka nerátal s tým, že by sa mohol stretnúť s takou nevôľou zo strany vlád a zákonodarcov a jednoducho konal mimoriadne unáhlene. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.