Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (22.10.): Bitcoiny, AML, McAfee & Binance

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

2 milióny dolárov za Bitcoin do konca budúceho roka, tvrdí McAfee

Už predtým to bola šialená predikcia, no teraz je možno až absurdná. John McAfee, úspešný programátor,  špecialista na internetovú bezpečnosť, známy propagátor bitcoinu a zároveň mimoriadne kontroverzná postavička, ktorá chcela kandidovať na amerického prezidenta z azylu, po novom tvrdí, že Bitcoin bude do konca roka 2020 stáť aspoň 2 milióny dolárov. Viac sa dočítate tu.

2 milióny dolárov za Bitcoin do konca budúceho roka, tvrdí McAfee

Custody riešenia a inštitúcie v krypte: Je to stále Bitcoin?

Maltem Demirorsová, hlavná strategická riaditeľka krypto spoločnosti CoinShares, upozornila v rozhovore pre RealVision, že vstup inštitucionálnych investorov do sektora kryptomien nemusí byť zákonite pre kryptomeny na čele s Bitcoinom dobrá správa. Podrobnosti sme zhrnuli v tomto článku.

Custody riešenia a inštitúcie v krypte: Je to stále Bitcoin?

Zákony AML sa vzťahujú aj na kryptomeny

Šéf FinCenu Kenneth Blanco povedal, že spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na kryptomeny, vrátane tých, ktoré vyvíjajú kryptomeny ponúkajúce väčšiu anonymitu, sú rovnako ako všetci ostatní účastníci trhu povinné dodržiavať zákony AML (anti money laundering), čiže boja proti praniu špinavých peňazí. Poukázal na potrebu vedieť, kto stojí na oboch stranách finančných transakcii. ,,Existujú dôvody, prečo to musíme vedieť… osoba na druhej strane transakcie sa môže zaoberať nelegálnou činnosťou. Či už ide o drogy, alebo obchod s bielym mäsom… chceme vedieť, kto to je,” vysvetlil a dodal, že ak sú firmy, ktorých projekty tomu zabraňujú, majú veľký problém a platí to aj pre kryptomeny. (cointelegraph.com)

McAfeeho predstava o budúcnosti financií

John McAfee verí, že v budúcnosti sa dočkáme toho, že už nebudeme cítiť potrebu vymieňať kryptomeny za fiatové meny, ale jednoducho ich budeme prijímať a automaticky používať na platby v decentralizovanom finančnom ekosystéme. Myslí si, že v tomto smere zohrajú kľúčovú úlohu decentralizované zmenárne, ktoré nebudú umožňovať výmenu kryptomien za fiat, no na druhej strane ponúknu príležitosť fungovať bez uvádzania adries, rodných čísel, emailov a ďalších osobných údajov, ktoré sú dnes požadovane v centralizovaných systémoch. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

ALGORAND: Algorand Foundation, nadácia stojaca za kryptomenou Algorand, informovala, že jej blockchain je odteraz v súlade s islamským zákonom šaría. ,,Islamské podniky sú odteraz schopné realizovať obchodne príležitosti na našej platforme, ktoré sú v súlade s ich zákonmi,” uviedla.

BINANCE & KLAYTN: Burza Binance sa pripojila k správnej rade blockchain projektu Klaytn, ktorý buduje internetový gigant Kakao. Binance je už 25. členom projektu, ktorého sa zúčastňujú okrem iných aj Unionbank či LG Electronics.

BINANCE & RUSKO: Šéf burzy Binance Changpeng Zhao informoval počas návštevy Ruska, že do zhruba dvoch týždňov bude možné na Binance nakupovať a obchodovať kryptomeny aj za ruský rubeľ.

STABLECOIN: Bývalý poradca amerického prezidenta Donalda Trumpa Stephen Moore informoval, že chce spustiť do obehu vlastný stablecoin s názvom Frax, ktorý by mal byť krytý zlomkovou rezervou amerických dolárov. Jeho krytie by malo byť založené na algoritmoch, ktoré budú požičiavať svoje rezervy a získavať úroky, aby sa zabezpečilo, že hodnota mince dostane fixovaná na dolár.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne