Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.9.): Bullish Bitcoin, CME, Libra a anonymné altcoiny

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

5 dôvodov, prečo má Bitcoin priestor pre ďalší rast

Vedúci partner kryptomenovej investičnej spoločnosti Blocktown Capital James Todaro vymenoval 5 faktorov, na základe ktorých predpokladá v nasledujúcich rokoch ďalší výrazný rast ceny bitcoinu. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

5 dôvodov, prečo má Bitcoin priestor pre výrazný rast (podľa Jamesa Todara)

Libra už budúci rok napriek obavám regulátorov?

David Marcus, hlavný predstaviteľ kryptomeny Facebooku – Libra, uviedol, že cieľom spoločnosti je uviesť túto kryptomenu na trh ž v budúcom roku a to napriek tomu, že projekt čelí výrazným tlakom zo strán regulačných orgánov. Tie majú obavy z toho, že Libra môže ohroziť súčasný finančný systém. Marcus v rozhovore pre NZZ vysvetlil, že tieto obavy sú zbytočné, pretože každá Libra bude viazaná na tradičné meny a nevytvárajú sa tak žiadne nové peniaze. Na úroky a výnosy nemá žiadny vplyv a v tomto zmysle nemôže narušiť menovú politiku.  (cointelegraph.com)

CME chce v prvom kvartáli 2020 uviesť bitcoinove opcie

Chicagská burza CME chce v prvom štvrťroku 2020 pridať opcie do svojich bitcoin futures kontraktov. ,,Na základe zvyšujúceho sa dopytu klientov a robustného rastu na našich bitcoinových termínových trhoch veríme, že zavedenie opcii poskytne našim klientom flexibilitu pri obchodovaní a zabezpečení ich rizík pri pohyboch ceny bitcoinu,” povedal Tim McCourt z CME Group. (cointelegraph.com)

K delistovaniu anonymných kryptomien pristúpi ďalšia burza

Juhokórejská burza UpBit oznámila, že od 30. septembra prestane podporovať šesť kryptomien, ktoré sú zamerané na anonymné transakcie. Má ísť o Monero, Dash, ZCash, Haven, BitTube a PIVX. Upbit vysvetlil, že tomuto rozhodnutiu pristúpil z dôvodu značného rizika zneužívania týchto kryptomien na pranie špinavých peňazí. Tento krok prichádza len krátko po tom ako ďalšia kórejská burza OKEx oznámila, že od 10. októbra zastaví obchodovanie s anonymnými kryptomenami Monero, Dash, Zcash, Horizen a Super Bitcoin. (cointelegraph.com)

Kryptomeny menia život bežných obchodníkov

Šéf burzy BitMEX Arthur Hayes poukázal na to, ako kryptomeny menia život tradičných obchodníkov na burzách, ktorí kvôli nim môžu prísť o svoje prestávky na obed či víkendy z prostého dôvodu, že digitálne meny sa obchodujú neustále 24 hodín denne 7 dní v týždni. Tento fakt podľa Hayesa v nasledujúcich rokoch napokon ovplyvní všetko od tradičných akcii, dlhopisov či obchodovanie s menami až po spôsob, akým sa spracovávajú a zaznamenávajú platby. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Najnovšie články

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.