Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.8.): O kryptomenách pozitívne aj negatívne

Článok

bitcoin-investor-usa
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Ako sa bude dariť bitcoinu v prípade krízy? Bogart prezradil svoj názor

Generálny partner v spoločnosti Blockchain Capital Spencer Bogart si myslí, že z dlhodobého hľadiska je bitcoin bezpečným prístavom pred výkyvmi na finančných trhoch. Má však triezvejší pohľad na to, ako sa bude cena bitcoinu chovať v súvislosti s rôznymi vážnymi ekonomickými udalosťami. Viac sa dočítate v tomto článku.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Ako sa bude dariť bitcoinu v prípade krízy? Bogart prezradil svoj názor

Square Crypto získala cennú posilu

Dlhoočakávaný open-source projekt Square Crypto, ktorý financuje veľký bitcoinový fanúšik a zakladateľ Twitteru a spoločnosti Square Jack Dorsey, získal do svojho tímu spoluzakladateľa spoločnosti BlockStream a známeho bitcoinoveho developera Matta Coralla. Príchod aplikácie Square Crypto, ktorá by mala byť absolútne nezávislá od záujmov firmy Square, ktorá prevádzkuje populárnu platobnú aplikáciu Cash App, je označovaný za možný game changer v spôsobe, akým sa bude manipulovať a platiť s kryptomenami. Primárnym cieľom aplikácie má byť podpora adopcie bitcoinu ako bežného platidla. (cointelegraph.com)

CEO Booking.com: Kryptomeny budú rásť, najmä mimo USA

Generálny riaditeľ Booking.com Glen Fogel sa vyjadril pozitívne smerom ku kryptomenám a poznamenal, že majú veľký potenciál. Pokiaľ ide o budúcnosť platobných systémom v cestovaní zdôraznil, že musí byť bezproblémový a musí chrániť súkromie užívateľov a bezpečnosť ich údajov, čo môžu riešiť práve kryptomeny.  ,,Kým sa bitcoin stál známym, mnohí spochybňovali jeho legitimitu … Verím, že kryptomeny založená na blockchaine sa budú naďalej vynárať a môžu sa stať všeobecne akceptované na celom svete, najmä mimo USA, kde je dobre zabehnutý systém kreditných kariet.” (cointelegraph.com)

VIDEO: Bitcoinovej kanál #29: Je Bitcoin zastaralý?

Kicom, autor populárneho YouTube kanála Bitcoinovej kanál, prináša po týždni ďalšie zaujímavé video. Tentokrát je témou to, či je bitcoin po vyše 10 rokoch svojej existencie už zastarala technológia a či ho náhodou v blízkej budúcnosti nenahradí nejaká “lepšia” digitálna mena. Video si môžete pozrieť tu.

VIDEO: Bitcoinovej kanál #29: Je Bitcoin zastaralý?

Pompeo o regulácií a rizikách kryptomien v súvislosti s bezpečnosťou

Minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo tvrdí, že kryptomeny ako bitcoin by sa mali regulovať rovnako ako iné elektronické finančné transakcie. ,,Riziko spojené s anonymnými transakciami je také, ktoré všetci dobre poznáme. Vieme to od 11. septembra (2011) a aktivity teroristov…” upozornil počas rozhovoru tiež poznamenal, že dúfa, že sa kryptomeny nestanú normou, pretože by to podľa neho znížilo bezpečnosť vo svete. (cointelegraph.com)

Mimoburzové obchodovanie narástlo za rok o 2000%

Vedúci mimoburzového (OTC) obchodovania kryptomien poprednej kryptozmenárne Kraker Nelson Miner uviedol, že obchodovanie na OTC trhoch na Krakene dosiahlo v porovnaní s minulým rokom 20-násobný nárast. Taktiež prezradil, že najväčší záujem o mimoburzové obchodovanie je s bitcoinom a Ethereum, za ktorými nasledujú Bitcoin Cash, Monero a Tether. Pokiaľ ide o rast ceny bitcoinu, uviedol: ,,Nevidím, že by sa záujem o bitcoin znižoval…”

Winklevossovci nevylučujú spoluprácu s Librou

Bratia Winklevossovci, ktorí stoja za americkou krypto burzou Gemini a v minulosti boli autormi pôvodnej myšlienky založenia Facebooku (vďaka čomu vysúdili od Marka Zuckerberga desiatky miliónov dolárov) nevylučujú, že v budúcnosti budú spolupracovať s kryptomenou Facebooku Libra. Podľa Camerona Winklevossa totiž Libra znamená krok vpred pre adopciu všetkých kryptomien a tak nemôžu túto príležitosť ignorovať. (cointelegraph.com)

Rýchle správy

WhatsApp: Predstavitelia  aplikácie WhatsApp, ktorá patrí pod Facebook, údajne vedú v Indonézii predbežné rokovania s viacerými spoločnosťami v oblasti digitálnych platieb, ako aj so štátnou bankou, o zavedení služieb digitálneho platobného styku. Aplikácia WhatsApp by mala v budúcnosti podporovať kryptomenu Libra.

Južná Kórea: Množstvo juhokórejských kryptomenových projektov opúšťa krajinu. Možnými dôvodmi sú prísnejšie podmienky na domácom trhu, kde investori nie sú schopní vyberať vklady v kórejských wonoch na kórejských burzách. Ďalším možným dôvodom je nízky objem transakcií.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.