Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (21.10.): Ripple, Tron, Telegram, Libra a ďalšie zaujímavosti

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Telegram tento rok nebude. Očakávajte FUD, odkazuje investorom

Spustenia dlho očakávaného Telegram Open Network (TON) s kryptomenou GRAM, sa tento rok nedočkáme. Dôvodom sú už medializované správy o prekážkach, ktoré stavia projektu Telegramu Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC). Podrobnosti aj s vysvetlením Telegramu nájdete v tomto článku.

Telegram tento rok nebude. Očakávajte FUD, odkazuje investorom

Craig Wright opäť šokoval: Buď som Satoshi, alebo ma okopíroval

Jedna z najkontroverznejších postáv kryptopriemyslu, austrálsky vedec a podnikateľ Craig Wright, opäť vyhlásil, že je zakladateľ Bitcoinu známy pod pseudonymom Satoshi Nakamoto. Wright to povedal počas konferencie v Londýne v rámci AI Forum 2019, ktoré sa konalo od 14. do 16. októbra. Viac sa dočítate tu.

Craig Wright opäť šokoval: Buď som Satoshi, alebo ma okopíroval

Justin Sun z Tronu tvrdí, že burzu Poloniex nekupuje

Médiami sa prehnala špekulácia o tom, že zakladateľ a hlavná tvár kryptomien Tron (TRX) a BitTorrent (BTT) Číňan Justin Sun má v pláne prostredníctvom svojej investičnej spoločnosti získať podiel alebo vlastnícke právo v kryptomenovej burze Poloniex. Sun však tieto informácie poprel a uviedol, že žiadnu burzu nekupuje. Dodal však, že drží ako investor mnoho kryptomien, ktoré sú natívnymi tokenmi známych búrz ako sú BNB (Binance Coin), OKB (OKEX) či HT (Houbi Token). Podporuje ich aj z toho dôvodu, že ponúkajú obchodovanie kryptomien TRX a BTT, čím podporujú ich adopciu. (cointelegraph.com)

Ripple predala v treťom kvartáli výrazne menej XRP

Spoločnosť  Ripple v rámci svojej tlačovej správy informovala, že v treťom kvartáli 2019 predala tokeny XRP v hodnote 66,24 milióna dolárov, čo je až o takmer 74 percent menej než v druhom kvartáli. Druhý kvartál bol pritom v prípade predaja tokenov XRP rekordný – išlo až o 251,51 milióna dolárov. Ripple upozornila, že nižší predaj tokenov XRP v treťom štvrťroku bol plánovaný a taktiež odmieta špekulácie, že touto formou manipuluje s cenou XRP. Upozornila, že tieto transakcie sa dejú mimo burzu a neovplyvňujú tak trhovú cenu. (cointelegraph.com)

Fidelity naplno spustila svoj custody servis. Čo si myslí o konkurenčnej Coinbase?

Generálny riaditeľ spoločnosti Fidelity Investments Abigail Johnson povedal v rozhovore pre Financial Times (FT), že po roku príprav a akumulácie klientov definitívne spustili svoju službu na poskytovanie kryptomenových služieb úschovy (custody) so zameraním sa na inštitúcie,  zaisťovacie fondy, rodinné podniky či finančných poradcov. Okrem iného sa vyjadril aj ku konkurenčnému Coinbase Custody. Ak vás téma zaujala, otvorte si tento článok.

Fidelity spustila svoj custody servis. Čo si myslí o konkurenčnej Coinbase?

Jamie Dimon o Libre: Zaujímavý nápad, ktorý sa  nikdy nestane

Generálny riaditeľ JP Morgan Jamie Dimon povedal, že kryptomena Libra, ktorú plánuje budúci rok uviesť na trh Facebook, je pekný nápad, ktorý sa však nikdy nepodarí realizovať. Poopravil tak svoj predchádzajúci výrok, kedy prehlásil, že Facebook túto kryptomenu neuvedie skôr, ako v roku 2023. (cointelegraph.com)

Zvažuje Facebook pre Libru použitie stablecoinov?

David Marcus, ktorý je hlavným šéfom projektu kryptomeny Libra, prvýkrát naznačil, že Facebook môže zmeniť plánovaný spôsob jej krytia. Doposiaľ sa hovorilo predovšetkým o tom, že Libra si bude udržovať svoju stabilnú cenu pomocou akéhosi koša aktív viazaných na svetové fiatové meny ako sú americký dolár, singapursky dolár, euro, čínsky juan či britská libra. Tentokrát však priznal, že druhou alternatívou je, že Libra bude viazaná na sériu stablecoinov, čiže existujúcich kryptomien, ktoré kopírujú ceny doláru, eura či juanu. ,,Toto je jedná z možnosti, ktoré by sme mali zvážiť,” citovala Marcusa agentúra Reuters. (cointelegraph.com)

FED za približne mesiac vytlačil viac peňazí, než je celá kapitalizácia Bitcoinu

Federálny rezervný systém USA, viac známy pod skratkou FED, ktorý vystupuje v USA v úlohe centrálnej banky, vytlačil len v priebehu posledného niečo vyše mesiaca takmer viac peňazí, než je kompletná trhová kapitalizácia všetkých kryptomien. 21. októbra na to upozornil  Dennis Parker, ktorý informoval, že FED práve uvoľnil do obehu nových 210 miliárd nových dolárov v rámci stratégie kvantitatívného uvoľňovania (QE). Ak chcete vedieť viac, otvorte si tento text.

FED za mesiac vytlačil viac peňazí, než je celá kapitalizácia Bitcoinu

Rýchle správy

BITTREX: Americká burza Bittrex nečakane a bez vysvetlenia ukončila poskytovanie služieb pre klientov z Venezuely a ďalších 30 krajín. Je medzi nimi aj európska Bosna a Hercegovina, no zväčša krajiny z Ázie a Afriky.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne