Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (20.8.): Bitcoin zastaví len „nepredvídateľná udalosť“

Článok

Bomba Bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Bullrun zastaví len niečo nepredvídateľné, tvrdí Bloomberg

Vedúci strategického oddelenia Bloombergu Mike McGlone uviedol, že Bitcoin je nastavený na rastovej trajektórii a s najväčšou pravdepodobnosťou možno skonštatovať, že definitívne vstúpil do bullrunu. ,,Muselo by sa stáť niečo veľmi nepredvídateľného, aby cena Bitocinu prestala rásť a Bitcoin prestal robiť to, čo robí v priebehu posledného desaťročia,” uviedol. ,,Metriky adopcie zostávajú veľmi priaznivé s ohľadom na jedinečný atribút bitcoinu s fixným limitom jeho celkovej ponuky,” doplnil.

IOTA má za sebou úspešný upgrade Chrysalis

Projekt IOTA úspešne dokončil dlho očakávaný upgrade s názvom Chrysalis, ktorý umožňuje výrazne rýchlenie transakcii. Kým doteraz bol vrchol siete okolo 20 transakcií za sekundu, aktualizácia umožní realizáciu až 1000 TPS. Upgrade Chrysalis a s ním súvisiaci prechod do fázy s označením IOTA 1.5 je medzistupňom, ktorý vedie k  odstráneniu tzv. koordinátora. Koordinátor je centralizovaný server pod kontrolou vývojárov IOTA, ktorý je prekážkou k decentralizácii celého projektu. Po prechode  na fázu Coordicide už nebude potrebný. Cointelegraph informoval, že spustenie Coordicide (resp. IOTA 2.0) by sa mohlo realizovať už začiatkom roka 2021. (cointelegraph.com)

Draper si myslí, že Harrisová dokáže porozumieť krypotmenám

Miliardár Tim Draper, ktorý naprieč celým svetom šíri osvetu o Bitcoine a predvída mu veľkú budúcnosť, si myslí, že senátorka za štát Kalifornia Kamala Harrisová, ktorá by sa v prípade úspechu Joea Bidena v prezidentských voľbách mohla stať viceprezidentkou USA, by mohla pochopiť kryptomeny a teda pre tento sektor by mohlo byť výhodou, ak by bola zvolená do úradu. ,,Myslím si, že je rozumná, takže ju dokážeme učiť o kryptomenach. Mohli by sme jej urobiť kryptomenovú peňaženku, ak ešte žiadnu nemá,” povedal Draper v rozhovore pre Cointelegraph.

Ak by ste sa chceli dozvedieť čosi viac o tom, kto je to Joe Biden a kto je jeho kandidátka na viceprezidentku Camala Harrisova, pozrite si toto video:

XRP nekonkuruje národným kryptomenám, tvrdí predstaviteľka Ripple

Riaditeľka globálnych operácii v spoločnosti  Ripple Emi Yoshikawa uviedla, že kryptomena XRP nemá v úmysle konkurovať digitálnym menám, ktoré budú emitovať centrálne banky a taktiež pre XRP nie sú konkurenciou stablecoiny, za ktorými stoja súkromné spoločnosti. ,,Existujú rôzne druhý kryptomenových aktív, avšak myslím si, že úloha XRP ako mostného aktíva v medzinárodnom vysporiadaní nekonkuruje so stablecoinami ani národnými kryptomenami (CBDC). Veríme, že rôzne stablecoiny a CBDC vytvoria synergiu, ktorá poukáže na problem likvidity, čo bude bránou pre nezávislé kryptomenové aktíva ako XRP.”

McAfee opúšťa vlastný projekt Ghost

Kontroverzný John McAfee opäť prekvapil kryptomenových fanúšikov. Tentokrát nešlo o žiadne “jedenie vlastného pohlavného orgánu“ či kritiku Bitocinu, ktorý predtým miloval „nadovšetko na svete“, ale o skutočnosť, že opustil vlastný projekt s názvom Ghost. Odôvodnil to tým, že chyba je v manažmente projektu, ktorý vraj nie je schopný dosiahnuť úspech projektu a preto nepochybne zlyhá. (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku. 

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne