Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (20.8.): Bitcoin, Houbi, Bitfinex, Izrael, Libra či Bakkt

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Huobi wallet podporuje tokeny MakerDAO

Popredná kryptomenová burza Houbi pridala do svojej peňaženky podporu pre tokeny a decentralizované aplikácie (Dapps) od MakerDAO. Ide o stablecoin DAI, token MKR a Dapps vrátane CPD Portalu. MakrerDAO je decentralizovaná autonómna organizácia (DAO), ktorú riadia výhradne smart kontrakty a kód, čiže nie konkrétni manažéri. Prevádzku majú na starosti užívatelia prostredníctvom hlasovacieho mechanizmu, ktorý  je možné použiť k realizácií zmien v riadení. (cointelegraph.com)

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

Allaire: Ľudia, ktorí chcú kontrolovať svoj kapitál, investujú do bitcoinu

Častokrát citovaný generálny riaditeľ spoločnosti Circle Jeremy Allaiire povedal počas najnovšej návštevy relácie Squawk box na CNBC, že ľudia, ktorí chcú mať kontrolu nad svojim kapitálom, by mali investovať do bitcoinu. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Allaire: Ľudia, ktorí chcú kontrolovať svoj kapitál, investujú do bitcoinu

Návrh Bitfinexu Najvyšší súd New Yorku zamietol

Najvyšší súd štátu New York rozhodol, že newyorská generálna prokuratúra má právo na konanie voči kryptomenovej burze Bitfinex a môže pokračovať vo vyšetrovaní burzy v súvislosti s obvineniami z podvodu a zavádzania investorov. Sudca Joel Coehn zamietol návrh Bifinexu, ktorý sa snažil stíhanie zrušiť na základe toho, že Bitfinex a ani jeho sesterská spoločnosť Tether údajne nikdy nepodnikali v štáte New York. Bitfinex čelí obvineniu z dôvodu, že podľa generálnej prokuratúry New Yorku ohrozil svojich investorov tým, že financiami od Tetheru (v hodnote 850 miliónov dolárov) kryl svoje straty. (cointelegraph.com)

Bitcoinová asociácia podala žiadosť na súd v Jeruzaleme

Izraelská nezisková bitcoinová asociácia, ktorá v Izraeli propaguje používanie bitcoinu, podala na súde v Jeruzaleme petíciu, ktorou sa dožaduje dosiahnuť “slobodu informácií”. Cieľom petície je docieliť, aby miestne banky zverejňovali svoju politiku voči subjektom, ktoré prichádzajú do styku s kryptomenami. Bitcoin Association teda chce presadiť hlavne to, aby boli zrejmé dôvody, prečo sa komerčné banky rozhodnú prestať poskytovať služby súvisiace s kryptomenami spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú týmto druhom biznisu. Mnohé túto informáciu odmietajú poskytnúť z dôvodu, že ide o bankové tajomstvo. (cointelegraph.com)

Najmladší kryptomiliónár vraj spustil “zabijaka” Libry

Aplikácia Metal, za ktorou stojí Erik Finman známy aj ako najmladší bitcoinový miliónár, spustila svoju plnú verziu. Finman a jeho partner Marshall Hayner (spoluzakladateľ QuickCoin) pri tejto príležitosti vyhlásili, že ide o revolučnú aplikáciu, ktorá ovládne trh a prinesie naň to, čo sa pripravovanej kryptomene Facebooku Libre nikdy nepodarí. Metal funguje ako platobná P2P aplikácie s podporou rôznych tokenov vrátane bitcoinu a Ethereum. Aplikácia uzavrela partnerstvo so sociálnou sieťou Steemit a bude podporovať aj jej natívny token STEEM. Steemit zároveň vyplní aplikáciu svojim obsahom. (cointelegraph.com)

VIDEO: Bakkt a veľká správa pre Bitcoin na Novom Zélande

Tentokrát s oveľa kratším časovým odstupom prináša populárny slovenský YouTube kanál zameraný na kryptomeny Bitcoin – Investícia do budúcnosti BFI ďalší zaujímavý diel s množstvom informácií. Témou je najmä blížiace sa spustenie platformy Bakkt, na ktorej sa budú obchodovať Bitcoin futures kontrakty viazané na reálne bitcoiny, či veľká novinka z Nového Zélandu. Autor opäť tradične poukáže aj na komplikovanú situáciu na ostatných trhoch. Video si môžete pozrieť tu.

VIDEO: Zaujalo nás: Bakkt a veľká správa pre Bitcoin na Novom Zélande

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.