Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (2.12.): Litecoin a Mimblewimble, Hodl, halving a Bakkt

Článok

Litecoin
Litecoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Litecoin je bližšie k implementácii Mimblewimble

Popredný vývojár kryptomeny Grin David Brukett, ktorý bol poverený úlohou pomôcť k implementácii MimbleWimble protokolu do kryptomeny Litecoin (LTC), oznámil, že v tejto veci nastal výrazný pokrok. Táto aktualizácia by držiteľom LTC umožnila odosielať dôverne transakcie so zameraním na ochranu súkromia, čím by sa Litecoin dokázal výraznejšie odlíšiť od svojho veľkého “brata” Bitcoinu. Podľa najnovších správ budú držitelia Litecoinu napokon schopní odosielať súkromné transakcie LTC pomocou modifikovanej verzie Grin++ a klienta peňaženky Grin. Snaha o umožnenie realizácie anonymných transakcií LTC sa stretla po väčšinou s pozitívnymi ohlasmi, no existujú aj obavy, či táto funkcia neohrozí akceptáciu Litecoinu v regulovanom prostredí, kde začínajú mať na anonymitu zameranú kryptomeny čoraz väčšie problémy. (cryptoslate.com)

Hodleri držia Bitcoin. Viac ako 60% BTC sa nepohlo už dlhú dobu

Viac ako 60% Bitcoinov, ktoré boli dodnes vyťažené, sa nepohli na svojich peňaženkách dlhšie ako rok. Upozornil na to analytik Rhythm. Štatistiky naznačujú, že bitcoinovi investori sa vyhýbajú riziku a radšej oželejú krátkodobé zisky, než by mali obchodovať svoje bitcoiny. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali tu.

Hodleri držia Bitcoin. Viac ako 60% BTC sa nepohlo už dlhú dobu

Halving s cenou Bitcoinu nič nespraví, tvrdí Williams

Bude mať blížiaci sa halving Bitcoinu, ktorý zníži odmenu pre ťažiarov za vyťaženie nového bloku o polovicu zo súčasných 12.5 BTC na 6.25 BTC pozitívny efekt na rast jeho ceny? Kým u predchádzajúcich dvoch halvingov to tak bolo, aktuálne si čoraz viac analytikov myslí, že známy “bitcoin halving effect” tentokrát nenastane. Viac sa dočítate v tomto článku.

Halving s cenou Bitcoinu nič nespraví, tvrdí Williams

Buterin podporil petíciu za prepustenie blockchain developera

Hlavný predstaviteľ Ethereum Vitalik Buterin sa pridal k podpore petície, ktorá žiada oslobodiť blockchain developera Virgila Griffitha, ktorý bol zatknutý na letisku v Los Angeles .Griffith podľa amerických vyšetrovateľov počas návštevy Severnej Kórei poskytol Severokórejčanom užitočné informácie, ktoré im pomôžu pri praní špinavých peňazí a obchádzaní sankcií za využitia technológie kryptomien, čím sa mal dopustiť sprisahania. Griffith oficiálne cestoval do Severnej Kórey s cieľom zorganizovať konferenciu s názvom „Blockchain and Peace“ a Buterin popiera, že by urobil hocičo, čím by ohrozil štátnu bezpečnosť. (cointelegraph.com)

Stane sa riaditeľka Bakkt členkou amerického senátu?

Guvernér amerického štátu Georgia by mohol už v najbližších dňoch vymenovať do amerického senátu súčasnú generálnu riaditeľku inštitucionálnej bitcoinovej platformy Bakkt Kelly Loefflerovú. Republikáni si ju zvolili ako vhodného kandidáta, ktorý by rozšíril zastúpenie žien v senáte, pričom bola by len druhou ženou z Goergie, ktorej by sa to podarilo. Prezident USA Donald Trump však s jej vymenovaním zatiaľ nesúhlasí. Radšej by videl na tejto pozícii Douga Collinsa, ktorý intenzívne obhajuje práva Američanov na držanie zbraní a tiež podporuje iniciatívy súvisiace s obmedzením potratov, kým Loefflerová podľa Bieleho domu nie je dostatočné “tvrdá”. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.