Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.
Prieskum: Európania o kryptomenách veľa nevedia
Spoločnosť ING realizovala v Európe ďalší prieskum týkajúci sa kryptomien. Jeho výsledky naznačujú, že väčšina obyvateľov starého kontinentu toho o kryptomenách vie zatiaľ len veľmi málo. Prieskum ING zachytil pomerne širokú vzorku – respondentov bolo až 15 tisíc a realizovaný bol v 15 rôznych krajinách. Podrobnosti sa dočítate v tomto článku.
Európania o kryptomenách veľa nevedia. Ukázal to prieskum ING
Nemecko začalo bojovať proti stablecoinom
Zaujímavé správy prichádzajú z Nemecka, kde vláda schválila stratégiu pre blockchain sektor, ktorej cieľom je zabrániť, aby sa stablecoiny stali alternatívnymi menami a ohrozovali suverenitu štátu. Kabinet Angely Merkelovej túto stratégiu už stihol schváliť, pričom sa predpokladá, že iniciatíva Nemecka v tejto veci vznikla najmä na popud vznikajúcej krypotmeny Facebooku Libra. ,,Musíme chrániť spotrebiteľov a suverenitu štátu. Kľúčovým prvkom štátnej suverenity je vydanie meny. Túto úlohu nenecháme na súkromne spoločnosti,” uviedol minister financií Olaf Scholz. (cointelegraph.com)
VIDEO: Akým spôsobom sa dá meniť Bitcoin?
Autor populárneho Youtube kanála Bitcoinovej Kanál, Kicom, v najnovšom dieli svojho edukačného seriálu, už v 33. v poradí, rieši tému, ktorá zaujíma mnohých nováčikov – akým spôsobom je možné bitcoin meniť a vylepšovať? Vo videu sa okrem iného dozviete jednoduchým spôsobom aj to, ako sú navrhované zmeny, čo je potrebné na to, aby boli aplikované do praxe a tiež pochopíte rozdiel medzi hardforkom a softforkom. Čo dodať? Kliknite na video.
VIDEO: Bitcoinovej kanál #33: Akým spôsobom sa dá meniť bitcoin?
Ebook: TOP 5 AI kryptomien
Dostupné na stiahnutie
Facebook hovoril o Libre s Britmi už dávnejšie
Spravodajská agentúra Reuters informovala, že predstavitelia Facebooku sa stretli s britskými finančnými regulátormi ešte predtým, než oficiálne oznámili spustenie projektu kryptomeny Libra. Rokovania prebiehali aj s Bank of England, ktorej guvernér Mark Carney poznamenal, že Libra musí byť dokonalým produktom, aby ho bolo možné vôbec spustiť. Na stretnutí sa mal vyjadriť v tom zmysle, že ak sa Libra stane úspešná, získa obrovské množstvo používateľov po celom svete. David Marcus, ktorý stojí na čele celého projektu mal Britov ubezpečiť (podobne ako to robí aj inde), že Libra nebude spustená skôr, než uspokojí všetky obavy regulátorov. (cointelegraph.com)
Zlato nemožno porovnávať s kryptomenami, tvrdí COO Barrick Gold
Catherine Rawova z najväčšej americkej spoločnosti zaoberajúcej sa ťažbou zlata Barrick Gold uviedla, že kryptomeny nepovažuje za priamu konkurenciu zlata. ,,Veľmi hmatateľná povaha zlata je tým, čo mu uchováva osobitné miesto na trhu. Takže zlato bude mať vždy hodnotu, nech je cena akákoľvek, nikdy to nebude nula. Kryptomeny však môžu skončiť aj na nule – v tom je rozdiel,” uviedla a taktiež poukázala na to, že zlato sa používa nielen ako uschovateľ hodnoty, ale aj v rámci výroby – či už šperkov alebo elektroniky. (ointelegraph.com)
Turecko sa ide sústrediť na blockchain
Turecké ministerstvo priemyslu a technológie počas predstavenia strategickej vízie krajiny do roka 2013 informovalo, že sa bude v najbližších rokoch sústrediť na vybudovanie národnej blockchainovej infraštruktúry. Blockchain a DLT by mali byť podľa prioritou roka 2020. Turecko by rado využilo túto novú technológiu v rámci rôznych prípadov použitia cez registráciu pôdy, akademické osvedčenia či potenciálne užitočné aplikácie vo verejnom sektore. Ministerstvo taktiež chce spolupracovať s regulátormi na vytvorení regulačnej karantény pre blockchainove aplikácie. (cointelegraph.com)
Severná Kórea pripravuje kryptomenu
Portál Vice News informoval, že Severná Kórea sa chce vyhnúť americkým sankciám tým, že vytvorí vlastnú kryptomenu. ,,Pri tvorbe tokenu sme stále v rannom štádiu. Teraz sa nachádzame vo fáze štúdia pozitív kryptomien a ich hodnoty. Neexistujú ešte žiadne plány na to, ako digitalizujeme (severokórejský) won,“ uviedol Cao de Benos, ktorý je osobným delegátom vo výbore za kultúrne vzťahy v KĽDR. Tieto správy prichádzajú v čase, kedy Severná Kórea obviňuje USA zo šírenia klebiet, podľa ktorých sa KĽDR sústredí na hackovanie zahraničných bánk a kryptomenových búrz. Podľa Výboru bezpečnostnej rady Spojených štátov týmto spôsobom KĽDR získala takmer 2 miliardy dolárov. (cointelegraph.com)
Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?