Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (19.8.): Problémy Ethereum, štúdia o krypto a veľké plány Binance

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Blockchain Ethereum je takmer plný, upozorňuje Vitalik Buterin

Jeden zo zakladateľov kryptomeny Ethereum a jej zrejme najvýraznejšia postava Vitalik Buterin vyhlásil, že blockchain Ethereum je v súčasnosti takmer plný. Priznal to počas rozhovoru pre The Star, v ktorom skonštatoval, že prekážkou, ktorej musia veľké organizácie zaujímajúce sa o Ethereum čeliť,  je problematická škálovateľnosť tejto siete.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

,,Škálovateľnosť je veľkým problémom, pretože blockchain Ethereum je takmer plný. Ak ste väčšia organizácia a pripojíte sa, budete súťažiť so všetkými o transakčný priestor. Je to drahé a vďaka nám to bude dokonca päťkrát drahšie. Existuje tlak, ktorý ľudom bráni vstúpiť…,” uviedol veľmi kriticky k vlastnému projektu. Buterin samozrejme zároveň skonštatoval, že Ethereum na tomto probléme pracuje a ako možnosť naznačil tiež implementáciu Lighning Network či dávnejšie ako dočasné riešenie napojenie a na blockchain Bitcoin Cash.  (cointelegraph.com)

Štúdia: Kryptomeny majú pozitívny vplyv na monetárnu politiku

Existencia súkromných decentralizovaných kryptomien na čele s bitcoinom má zdravý vplyv na fiškálnu a regulačnú politiku vlád. Uvádza sa to v štúdii, ktorú vypracovali Max Raskin (NYU School of Law), Fahad Saleh (McGill University) a David Yermack (NYU Stern) s názvom “Ako súkromné digitálne meny ovplyvňujú vládnu politiku?”. Autori v práci konštatujú, že otázka vplyvu kryptomien nekončí len pri tom, koľko ľudí ich používa. Majú podľa nich tri dôležité vlastnosti – ľudia si prostredníctvom nich zabezpečujú zisky, pretože ponúkajú diverzifikáciu, podporujú miestne investície a slúžia ako doplnok týchto investícií a  vlády majú zároveň úžitok z toho, že povolia ich používanie, pretože zisky dania. (cointelegraph.com)

Nový projekt Binance by mohol konkurovať Libre od Facebooku

Pravdepodobne najväčšia kryptomenová burza súčasnosti Binance spustila projekt s označením Venus, ktorého cieľom by mohlo byť vytvorenie siete celosvetovo používaných stablecoinov, teda akéhosi menového ekosystému postaveného na blockchainovom reťazci. Hovorí sa dokonca o tom, že by mohol byť priamou konkurenciou pripravovanej kryptomeny Facebooku Libra.  Binance opisuje túto iniciatívu ako snahu o vybudovanie novej otvorenej aliancie a udržateľnej komunity. Na Binance Chaine, blockchaine burzy Binance, pritom už funguje niekoľko stablecoinov – napríklad BGBP viazaný na britskú libru či BTCB, stablecoin viazaný priamo na bitcoin.  (cointelegraph.com)

Japonský gigant spustil svoju kryptozmenáreň

Ak máte pochybnosti o tom, či sa veľké inštitúcie zaujímajú o kryptomeny, vedzte že japonsky gigant Rakuten práve spustil svoju očakávanú zmenáreň Rakuten Wallet, ktorá umožňuje obchodovanie s bitcoinom, Ethereum a Bitcoin Cash a pritom to samozrejme neskončí. Zaujímavosťou je aj to, že zákazníci ďalšej dcérskej spoločnosti Rakuten Bank si môžu v banke teraz jednoducho otvoriť účet na Rakuten Wallet. (cointelegraph.com)

Z peňaženiek PlusToken bolo presunuých takmer 23 tisíc BTC

Populárny Twitter kanál Whale Alert, ktorý upozorňuje na dôležité veľké transakcie v blockchainovom reťazcí bitcoinu upozornil, že 17. augusta boli z peňaženiek patriacich k podvodnému PlusTokenu realizované štyri transakcie v celkovej hodnote 22 923 BTC, čiže okolo 240 miliónov dolárov. PlusToken je čínska ponzi schéma. Odhaduje sa, že aktivita jej tvorcov (šesť už bolo zadržaných) viedla k podvodu v celkovej hodnote 2,9 miliardy dolárov. Podvedeným klientom tvrdí, že im prinesú návratnosť investície medzi 8 až 16 percentami mesačne pri vklade aspoň 500 dolárov. Minulý týždeň sme vás informovali, že práve výpredaj bitcoinov súvisiacich s PlusToken mohol viesť k prudkému prepadu ceny bitcoinu v priebehu 48 hodín o 1500 dolárov. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.