Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (19.8.): Problémy Ethereum, štúdia o krypto a veľké plány Binance

Článok

bitcoin

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Blockchain Ethereum je takmer plný, upozorňuje Vitalik Buterin

Jeden zo zakladateľov kryptomeny Ethereum a jej zrejme najvýraznejšia postava Vitalik Buterin vyhlásil, že blockchain Ethereum je v súčasnosti takmer plný. Priznal to počas rozhovoru pre The Star, v ktorom skonštatoval, že prekážkou, ktorej musia veľké organizácie zaujímajúce sa o Ethereum čeliť,  je problematická škálovateľnosť tejto siete.

,,Škálovateľnosť je veľkým problémom, pretože blockchain Ethereum je takmer plný. Ak ste väčšia organizácia a pripojíte sa, budete súťažiť so všetkými o transakčný priestor. Je to drahé a vďaka nám to bude dokonca päťkrát drahšie. Existuje tlak, ktorý ľudom bráni vstúpiť…,” uviedol veľmi kriticky k vlastnému projektu. Buterin samozrejme zároveň skonštatoval, že Ethereum na tomto probléme pracuje a ako možnosť naznačil tiež implementáciu Lighning Network či dávnejšie ako dočasné riešenie napojenie a na blockchain Bitcoin Cash.  (cointelegraph.com)

Štúdia: Kryptomeny majú pozitívny vplyv na monetárnu politiku

Existencia súkromných decentralizovaných kryptomien na čele s bitcoinom má zdravý vplyv na fiškálnu a regulačnú politiku vlád. Uvádza sa to v štúdii, ktorú vypracovali Max Raskin (NYU School of Law), Fahad Saleh (McGill University) a David Yermack (NYU Stern) s názvom “Ako súkromné digitálne meny ovplyvňujú vládnu politiku?”. Autori v práci konštatujú, že otázka vplyvu kryptomien nekončí len pri tom, koľko ľudí ich používa. Majú podľa nich tri dôležité vlastnosti – ľudia si prostredníctvom nich zabezpečujú zisky, pretože ponúkajú diverzifikáciu, podporujú miestne investície a slúžia ako doplnok týchto investícií a  vlády majú zároveň úžitok z toho, že povolia ich používanie, pretože zisky dania. (cointelegraph.com)

Nový projekt Binance by mohol konkurovať Libre od Facebooku

Pravdepodobne najväčšia kryptomenová burza súčasnosti Binance spustila projekt s označením Venus, ktorého cieľom by mohlo byť vytvorenie siete celosvetovo používaných stablecoinov, teda akéhosi menového ekosystému postaveného na blockchainovom reťazci. Hovorí sa dokonca o tom, že by mohol byť priamou konkurenciou pripravovanej kryptomeny Facebooku Libra.  Binance opisuje túto iniciatívu ako snahu o vybudovanie novej otvorenej aliancie a udržateľnej komunity. Na Binance Chaine, blockchaine burzy Binance, pritom už funguje niekoľko stablecoinov – napríklad BGBP viazaný na britskú libru či BTCB, stablecoin viazaný priamo na bitcoin.  (cointelegraph.com)

Japonský gigant spustil svoju kryptozmenáreň

Ak máte pochybnosti o tom, či sa veľké inštitúcie zaujímajú o kryptomeny, vedzte že japonsky gigant Rakuten práve spustil svoju očakávanú zmenáreň Rakuten Wallet, ktorá umožňuje obchodovanie s bitcoinom, Ethereum a Bitcoin Cash a pritom to samozrejme neskončí. Zaujímavosťou je aj to, že zákazníci ďalšej dcérskej spoločnosti Rakuten Bank si môžu v banke teraz jednoducho otvoriť účet na Rakuten Wallet. (cointelegraph.com)

Z peňaženiek PlusToken bolo presunuých takmer 23 tisíc BTC

Populárny Twitter kanál Whale Alert, ktorý upozorňuje na dôležité veľké transakcie v blockchainovom reťazcí bitcoinu upozornil, že 17. augusta boli z peňaženiek patriacich k podvodnému PlusTokenu realizované štyri transakcie v celkovej hodnote 22 923 BTC, čiže okolo 240 miliónov dolárov. PlusToken je čínska ponzi schéma. Odhaduje sa, že aktivita jej tvorcov (šesť už bolo zadržaných) viedla k podvodu v celkovej hodnote 2,9 miliardy dolárov. Podvedeným klientom tvrdí, že im prinesú návratnosť investície medzi 8 až 16 percentami mesačne pri vklade aspoň 500 dolárov. Minulý týždeň sme vás informovali, že práve výpredaj bitcoinov súvisiacich s PlusToken mohol viesť k prudkému prepadu ceny bitcoinu v priebehu 48 hodín o 1500 dolárov. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne