Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (19.12.): Dobré aj zlé pre Ethereum, staking Cardano & Bitcoin SV

Článok

Ethereum
Ethereum

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Ethereum pod tlakom, PlusToken presunul takmer 800 000 ETH!

Dáta od Whale Alert, populárneho Twitter účtu, ktorý upozorňuje na veľké transakcie v známych blockchainoch, hovoria o tom, že medzi peňaženkou, ktorá má byť v moci Ponzi schémy PlusToken a neznámym príjemcom nastal prevod 789 525 ETH, čiže okolo 105 miliónov dolárov (v čase písania textu), čo by mohlo viesť k predajnému tlaku tejto kryptomeny. Podrobnejšie sme sa téme venovali v tomto článku.

Ethereum pod tlakom, PlusToken presunul takmer 800 000 ETH

Ako na staking Cardano (ADA) v peňaženke Yoroi a veľký kompliment od Weiss Ratings

Pred dvoma dňami sme vás informovali o tom, že projekt cardanians.io vypracoval v češtine stručný návod, ako stakeovať kryptomenu ADA v testnete cez peňaženku Deadalus. Dnes vás chceme upozorniť, že návod na staking Cardana vznikol už aj k populárnej peňaženke Yoroi. Medzitým vznikajú nové pooly a Cardano chváli aj agentúra Weiss Ratings. Prečítajte si viac tu.

Ako na staking Cardano (ADA) v peňaženke Yoroi a veľký kompliment od Weiss Ratings

DappRadar: Ekosystém Ethereum v druhej polovici 2019 výrazne prekvital

Posledný report od DappRadar, platformy, ktorá sa zaoberá decentralizovanými aplikáciami, informuje, že ekosystém blockchainu Ethereum v druhej polovica roka 2019 výrazne prekvital. Počet používateľov využívajúcich túto sieť zaznamenal od júla obrovský nárast. Viac sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

DappRadar: Ekosystém Ethereum v druhej polovici 2019 výrazne prekvital

India tlačí na úradníkov, aby sa orientovali na kryptomeny

Portál Cointelegraph informoval, že Indické Ministerstvo pre dane z príjmu tajne školí svojich úradníkov, aby sa sústredili na kryptomeny a ich zdaňovanie. Za týmto účelom bol vydaný sprievodca, ktorý vysvetľuje digitálne meny, ich charakteristiky a tiež “temnú stránku Bitcoinu”, aby úradníci lepšie pochopili úskalia tejto problematiky. India má ku kryptomenám stále veľmi nejednoznačný postoj. V krajine nie sú považované za zákonné platidlo, no zároveň zatiaľ nebol vyrieknutý oficiálny zákaz, hoci voči nim ostro vystupuje najmä centrála banka Indie. Kryptoburzy majú vážne ťažkosti a mnohé museli svoju činnosť ukončiť. (cointelegraph.com)

Čím sú motivovaní ťažiari Bitcoin SV?

Analytická sekcia burzy Binance, Binance Research, sa zaoberala štúdiou ťažby kryptomien Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin SV, pričom dospela k záveru, že ťažba Bitcoin SV bola v značné obdobie nezisková a teda jej mineri museli byť motivovaní k tejto činnosti iným spôsobom. ,,Stručne povedané, vzorec odmeny za ťažbu Bitcoin SV naznačuje, že značná časť jeho hashrate sily by mohla pochádzať od nie ekonomicky motivovaných aktérov,” uvádza sa v správe, podľa ktorej v období medzi novembrom 2018 a decembrom 2019 utrpeli ťažiari BSV stratu medzi 12 až 13 miliónmi dolárov. Ich možnou motiváciou mohlo byť to, aby udržali cely ekosystém vo funkčnosti a zabezpečili si tak hodnotu vlastného kapitálu držaného v tejto kryptomene (cointelegraph.com)

SEC udelila BCOT pokutu 250 tisíc dolárov. Z ICO sa musí vrátiť $13 miliónov

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) sa dohodla so spoločnosťou Blockchain of Things Inc. (BCOT) na výške pokuty za vykonanie neregistrovanej ponuky minci (ICO) v podobe 250 tisíc amerických dolárov. Podľa SEC získala táto spoločnosť kapitál takmer v hodnote 13 miliónov dolárov realizovaním predaja neregistrovaných cenných papierov. BCOT okrem zaplatenia pokuty musí vrátiť financie v spomínanej výške 13 000 000 USD investorom, ktorí financovali tento projekt skry ICO, za čo dostali tokeny BCOT. Tokenz BCOT sa v súčasnosti neobchodujú na žiadnych hlavných burzách. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.