Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (18.7.): Čo je za rastom Bitcoinu? Toto sú možné dôvody

Článok

Správy BTC rast
Správy BTC rast

 Rastúci záujem o kryptomeny nás motivoval založiť novú pravidelnú rubriku Správy dňa zo sveta kryptomien, v podobe stručného prehľadu zaujímavosti, ktoré zaujali našu pozornosť.

Stredajšie správy zo sveta kryptomien

Čo je za rastom Bitcoinu? Toto sú možné dôvody

Prišiel toľko vytúžený “To The Moon” alebo ide len o ďalšiu pascu whales? Bitcoin zaznamenal v uplynulých dňoch nevídaný nárast, z ktorého sa tešia investori a prekvapil aj trejderov.

Nouriel Roubini, známy aj ako Mr. Doom a veľký kritik kryptomien, tomuto nárastu hodnoty najznámejšej virtuálnej meny neverí. ,,Bitcoin dnes doslova vyletel o 10% za 30 minút, bez akýchkoľvek správ. Takže jediné vysvetlenie je, že ide o manipuláciu,” uviedol na Twitteri a dodal, že rast BTC zrejme spôsobilo „vytlačenie” ďalších 200 miliónov USDT, pričom poukázal na minulý rok, kedy Tether zjavne ovplyvňoval cenu Bitcoinu.

Za súčasným rastom BTC okrem spojenia s ďalšími USDT v obehu, dozaista súvisí aj takzvané „FOMO” – teda „strach z premeškanej príležitosti“. Inak povedané tí, čo čakali na nižšiu cenu na nákup, teraz kupujú zbŕklo a drahšie, pretože sa obávajú, že Bitcoin už nikdy lacnejší nebude.

Bitcoinu mohla v predchádzajúcich dňoch pomôcť aj špekulácia o tom, že spoločnosť BlackRock, ktorá je jednou z najväčších subjektov, ktore ponúkajú obchodovanie s ETF (fondy obchodované na burze), chce spustiť Bitcoin ETF. CEO  spoločnosti Larry Fink však tuto fámu neskôr poprel a uviedol, že sa zaoberajú výhradne blockchain technológiou, ktorú považujú za fascinujúcu.

V súvislosti so vstupom do trhu s kryptomenami bol zároveň spájaný aj najväčší európsky hráč na trhu s ETF, vo Švédsku založená spoločnosť XBT Provider.

K týmto správam je zároveň nutne dodať, že v auguste má Americká komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) rozhodnúť, či schváli chicagskej burze CBOE obchodovanie s Bitcoin ETF, pričom na rozdiel od minulých pokusov je tentokrát naozaj reálne, že sa tak stane.

Príchod ETF na trh s kryptomenami by bol dozaista veľkou vecou. Či by však spôsobil vytúžené nové maximá pre kryptomeny, je pochopiteľne veľmi otázne. Pravdou je, že v minulosti spôsobilo schválenie ETF so zlatom výrazný nárast hodnoty tejto komodity a preto sa predpokladá, že rovnaký scenár by mohol čakať aj Bitcoin.

Aktuálne je veľmi ťažké odhadnúť, ktorým smerom sa BTC vydá. Veľký nárast jeho hodnoty v priebehu prakticky pár hodín však nepôsobí veľmi dôveryhodne a jednou z alternatív preto stále môže byť aj vytvorenie akejsi pasce na neskúsených investorov.

Coinbase a cenné papiere? Napokon je všetko inak

Kryptozmenáreň Coinbase mala získať súhlas od Komisie pre cenné papiere a burzu (SEC) na zalistovanie cenných papierov (a teda digitálnych tokenov-kryptomien, ktoré sú považované za cenné papiere), no napokon je všetko inak. Spoločnosť toto oznámenie stiahla a pre Bloomberg uviedla, že v skutočnosti nedostala takéto regulačné schválenie. Aby Coinbase mohla zalistovať kryptomeny, ktore sú považované za cenné papiere, musí dostať schválenie od SEC a tiež od úradu pre reguláciu finančného priemyslu FINRA. (cointelegraph)

Stronghold USD bude kopírovať hodnotu dolára

Na trh prichádza nový token, ktorý má kopírovať hodnotu amerického dolára. Volá sa Stronghold USD a beží na blockchaine Stellaru. Ten už od roku 2017 využíva spoločnosť IBM, ktorá bude Stronghold USD podporovať.  (cointelegraph)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, Telegrame Instagrame, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.