Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.6.): Bitcoin, Ethereum, XRP, regulácie a „CZ“

Článok

bitcoin-spravy
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Trump mal nariadiť Mnuchinovi, aby “išiel po Bitcoine”

Bývalý poradca pre národnú bezpečnosť USA John Bolton prezradil, že bol prítomný pri rozhovore medzi a Donaldom Trumpom a  Stevenom Mnuchinom, počas ktorého americký prezident nariadil, aby súčasný minister financií išiel tvrdo po Bitcoine. Podrobnosti o tejto zaujímavej téme sme zhrnuli tu.

Vzniká nové custody riešenie pre inštitucionálnych investorov

Tri významné blockchain spoločnosti – CoinShares, Leger a Nomura spúšťajú spoločnú platformu, ktorá bude slúžiť na úschovu kryptomien (custody) pre inštitucionálnych investorov. Nomura je veľká globálna investičná banka, CoinShares funguje v pozícii manažéra správy digitálnych aktív a Ledger je popredný výrobca hardvérových peňaženiek. Ich spoločný produkt tak zahŕňa mnohé potrebné vlastnosti, ktoré môžu byť požadované zo strany inštitúcii. Novú platformu, ktorá by mala niesť pomenovanie Komainu, označujú za prvú hybridnú platformu na inštitucionálnu úschovu kryptomien, ktorá dokáže bez problémov integrovať s tradičnými finančnými technológiami. (cointelegraph.com)

Šéf Binance Zhao obmedzuje komentáre na Twitteri

Šéf najväčšej kryptoburzy Binance Changeng Zhao, ktorý priznal, že približne 20% svojho pracovného času strávi na Twitteri, testuje nové funkcie tejto sociálnej siete. Aktuálne dokonca pristúpil k tomu, že obmedzil komentovanie jeho príspevkov, čo je funkcia, ktorá je povolená len niektorým užívateľom. Zhao známy aj ako “CZ” tvrdí, že sa tak rozhodol z dôvodu, že v komentároch pod jeho príspevkami sa objavovalo množstvo podvodných príspevkov a spamov. CZ však má zároveň možnosť umožniť komentovanie ľudom, ktorých “schváli” a preto vyzval kryptokomunitu, aby mu odporúčala odborníkov, ktorým má túto možnosť povoliť s cieľom, aby diskusie pod jeho príspevkami boli čo najodbornejšie a hodnotné. (cointelegraph.com)

XRP nie je cenný papier, tvrdí bývalý šéf CFTC

Chris Giancarlo, ktorý zhruba pred rokom skončil v pozícii šéfa CFTC, teda Americkej komisie pre komoditné futures, skonštatoval, že Bitcoin, Ethereum a ani XRP nie sú cennými papiermi. Kým v prípade BTC a Ethereum sa vyjadril v tomto zmysle aj v minulosti, informácia o tom, že XRP podľa neho nie je cenný papier, je úplne nová. O tom, prečo je to dôležité a o dôvode, prečo možno Giancarlo zmenil na XRP názor, sa dočítate tu.

Etherov je v obehu menej, než sa predpovedalo 5 rokov dozadu

Vitalik Buterin informoval na Twitteri, že Etherov (ETH) je v obehu na Ethereum blockchaine v súčasnosti zhruba o 40 miliónov menej, než sa predpokladalo pred piatimi rokmi. Týmto argumentom sa snaží vyvrátiť časté tvrdenia o tom, že Ethereum riadia inflační “technokrati“. Pred 5 rokmi bolo odhadované, že v tomto čase bude v obehu okolo 150 miliónov EUR, pričom v súčasnosti ich je len 111,3 milióna. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články sledujte nás na Facebooku

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Téme kryptomien sa aktívne venujem od úvodu roka 2018 od momentu, kedy som pochopil, že investovanie do digitálnych mien bez pochopenia danej problematiky nie je dobrý nápad. Aby som sa dovzdelal, začal som o kryptomenách aktívne písať prostrednom portálu Kryptonovinky. Od roku 2020 o nich točím aj videá.

Populárne