Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.5.): Coinbase Earn už aj mimo USA, Bitfinex či projekt bánk

Článok

Peniaze
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kým kryptomeny čakajú na ďalší veľký rast, ich technológia neustále napreduje. Každý deň preto prinášame prehľad dôležitých správ o Bitcoine a altcoinoch v takomto prehľadnom usporiadaní.

Zarobte si kryptomeny pozeraním videí. Už aj u nás

Mnohí z našich čitateľov sa v predchádzajúcich mesiacoch dočítali, že zmenáreň Coinbase ponúka v rámci projektu Coinbase Earn kryptomeny zadarmo výmenou za to, že si pozriete zopár videí a úspešne zvládnete následný kvíz. Problém bol v tom, že Coinbase Earn bol prioritne určený pre zákazníkov v Spojených štátoch amerických. To však už neplatí. Znamená to, že šancu zarobiť si nejaké kryptomeny zadarmo máte aj vy, naši čitatelia v Čechách a na Slovensku. Viac sa dočítate v tomto našom článku.

Zarobte si kryptomeny pozeraním videí. Coinbase Earn dostupné už aj u nás

Bitfinex čoskoro zalistuje svoj token LEO

Popredná kryptoburza Bitfinex, ktorá sa dostala v predchádzajúcich týždňoch do problémov s newyorskou generálnou prokuratúrou v súvislosti s podozreniami, že kryla svoju stratu 850 miliónov dolárov prostredníctvom zdrojov sesterskej firmy Tether (stablecoin USDT), oficiálne oznámila príchod svojho natívneho tokenu s označením „UNUS SED LEO“. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

Bitfinex začne ponúkať obchodovanie so svojim tokenom LEO

Chystajú veľké banky vlastný blockchain?

Agentúra Reuters odvolávajúca sa na údajne dobre informované zdroje z prostredia bankového priemyslu priniesla správu, podľa ktorej niekoľko popredných svetových bánk investovalo približne 50 miliónov dolárov do vybudovania digitálneho na blockchaine založeného platobného systému. Podrobnosti o tejto zaujímavej špekulácii sme napísali v tomto článku.

Chystajú veľké banky vlastný blockchain?

Rýchle správy

FACEBOOK: Sociálna sieť Facebook založila vo Švajčiarsku dcérsku spoločnosť Libra Networks LLC, ktorá môže súvisieť s plánovaným zavedením kryptomeny Facebook Coin na trh. Facebook už v júni minulého roka zaregistroval ochrannú známku Libra, ktorá je spájaná s týmto projektom.

ONECOIN: Predstavitelia OneCoinu odmietajú tvrdenia, že ide o hybridnú ponzi-pyramídiovú schému, v rámci ktorej sa podarilo od investorov vylákať stovky miliónov dolárov prísľubom za vysoké výnosy s minimálnym rizikom.

ECB: Európska centrálna banka (ECB) uviedla vo svojej správe, ktorá sa týkala digitálnych aktív, že kryptomeny nemajú vplyv na menovú politiku a zároveň skonštatovala, že v súčasnosti nespĺňajú funkcie peňazí. Bráni im v tom vysoká volatilita a to, že neexistuje akákoľvek inštitúcia typu centrálnej banky, alebo menového orgánu, ktorá by na ne dohliadala.

RUSKO: Najväčšia ruská banka Sberbank požadovala podľa informácii, ktoré poskytol spoluzakladateľ platformy Tokenboxl.io Vladimir Smerkis, od jedného svojho klientov informácie o jeho príjmoch z kryptomien (údajne z dôvodu boja proti praniu špinavých peňazí). Sberbank konkrétne chcela poznať nielen kryptomenovú adresu jeho peňaženky, ale aj zariadenie, ktoré používal na ťažbu kryptomien vrátane modelu a detailných parametrov.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku, aby ste nezmeškali žiadnu novú aktualitu zo sveta kryptomien. Ďakujeme.  

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.