Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (18.1.): Bitcoin, Tron & Zcash, Libra, Tether a SEC

Článok

kryptomeny
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

Craig Wright nemá privátne kľúče k BTC v hodnote 8 miliárd dolárov

Advokát kontroverzného podnikateľa  a vedca Craiga Wrighta potvrdil pre portál Decrypt, že jeho klient nemá k dispozícii privátne kľúče k bitcoinom v hodnote 8 miliárd dolárov. Ide o bitcoiny, ktoré mali byť vyťažené v skorom období vzniku BTC a s najväčšou pravdepodobnosťou priamo jeho zakladateľom Satoshim Nakamotom. Fáma o tom, že Craig Wright sa dostal k privátnym kľúčom k týmto bitcoinom bola pritom hlavným spúšťačom veľkého rastu hodnoty krypotmeny Bitcoin SV. Viac sa dočítate tu.

Tron využije technológiu od Zcash pre zabezpečenie súkromia

Iniciatíva TRONZ, ktorej cieľom je zabezpečiť v blockchaine kryptomeny Tron (TRX) ochranu súkromia, oznámila, že integruje do TRON technológiu Zk-SNARK vyvinutú pre Zcash (ZEC), ktorú údajne už na Trone úspešne otestovala. Má sa tým dosiahnúť výrazný pokrok v blockchainovej technológii Tron a zároveň umožniť vývojárom smart kontraktov na Tron úspešné zavádzanie  súkromných údajov. Žiadne bližšie technické špecifikácie však doposiaľ zverejnené neboli.  (cointelegraph.com)

Libra Association vytvorila výbor pre rozvoj siete Libra

Liba Association stojaca za vývojom kryptomeny Libra vytvorila nový výbor, ktorý ma riadiť technický rozvoj siete. Jeho hlavnými úlohami bude usmerňovať technický plán siete Libra, vytvárať pracovné skupiny na uprednostňovanie vybraných smerov výskumu, usmerňovanie vývoja zdrojového kódu a všeobecného zapájania sa komunity. Vo vyhlásení sa uvádza, že vytvorenie výboru je v súlade s cieľom projektu Libra dosiahnuť decentralizáciu kryptomeny a samosprávu nezávislú od kontroly akejkoľvek organizácie. (cointelegraph.com)

Tether súhlasil, aby sa tri žaloby spojili do jednej

Spoločnosť Tether stojaca za stablecoinom USDT súhlasila s tým, aby sa tri žaloby, ktoré boli voči nej vznesené v októbri v New Yorku, v novembri vo Washingtone a v januári opäť v New Yorku, spojili do jednej. Všetky tri žaloby stoja okrem iného na tvrdení, že Tether spoločne s burzou Bitfinex, s ktorou má rovnaké vedenie, ovplyvňovali cenu Bitcoinu a manipulovali rast jeho hodnoty v roku 2017. Hoci sa žaloby v niektorých bodoch odlišujú, vzhľadom na ich podobnosť je možné spojiť ich do jedného veľkého súdneho pojednávania. Tether proti tejto možnosti nič nemá, ale naďalej tvrdí, že žaloby nie sú založené na pravde a sú len výsledok zlého pochopenia situácie na trhu.  (cointelegraph.com)

Američania by sa mali učiť od Číny, tvrdí “kryptomama“

Spojené štáty by sa mali učiť od čínskych inovácii v oblasti blockchainu a digitálnych mien. Tvrdí to Hester Peirecová, komisárka americkej komisie pre cenné papiere a burzu (SEC), ktorá je v kryptokomunite známa pre svoj pozitívny názor na kryptomeny aj ako “krypto mama”. ,,Učte sa z toho, čo robia iné krajiny a vyťažte z toho maximum,” vyzvala svojich amerických kolegov a dodala: ,,V Číne sa odohráva množstvo inovácii. Myslím si, že vláda, ktorá uznáva potenciál novej technológie, je hodná toho, aby sme sa na základ nej poučili,” dodala. Peireceová dlhodobo upozorňuje na zdĺhavé riešenie otázky americkej regulácie kryptopriemyslu, čo môže viesť k tomu, že americké spoločnosti zaoberajúce sa touto technológiou odídu inde. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.