Sme aj na sociálnych sieťach

Kryptomeny

Krypto správy dňa (17.8.): Nálada BTC investorov & schválený Bakkt

Článok

Bitcoin problém
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom od úvodu roka opäť rastú a nás zaujíma, čo nové sa udialo v tomto segmente za posledný deň. Prinášame vám tradičný súhrn dňa.

OFICIÁLNE: Bakkt získal povolenie, začne v septembri!

Dlhoočakávané spustenie platformy Bakkt, za ktorou stojí konglomerát Intercontinental Exchange (ICE) vlastniaci aj newyorskú burzu cenných papierov (NYSE), konečne klope na dvere. Bakkt oznámil, že získal potrebné súhlasy od regulačných orgánov. Bakkt plánuje na svojej platforme ponúkať prvé bitcoin futures, ktoré sú viazané na reálne bitcoiny, čim sa odlišujú od už zabehnutých Bitcoin Futures na CME, ktoré sa vyrovnávajú v hotovosti (fiat). Keďže takýto produkt nemá na americkom trhu zatiaľ obdoby, Bakkt niekoľko mesiacov loboval u amerických regulátorov. Podrobnosti sme zhrnuli tu.

TIP: Chcete vedieť  ako na staking na burze Binance  alebo  ako na tejto burze nakúpiť kryptomeny ?  Pripravili sme pre vás návody a  registračný link s 20% zľavou  na obchodné poplatky.

OFICIÁLNE: Bakkt získal povolenie, začne už v septembri

Nálada investorov do bitcoinu prudko klesla. Čo naznačuje CFGI index?

Nálada investorov do bitcoinu už nie je taká dobrá, ako pred tromi mesiacmi. Naznačuje to populárny index Crypto Fear and Greed Index (CFGI), ktorý vyjadruje sentiment bitcoinových investorov na stupnici od 1 do 100 (1 predstavuje najhoršiu náladu a 100 najlepšiu). Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v tomto článku.

Nálada investorov do bitcoinu prudko klesla. Čo naznačuje CFGI index?

Rýchle správy

RIPPLE & XRP: Spoločnosť Ripple oznámila spustenie nového projektu XRP Xpring, ktorý  má podporiť v spolupráci s platformou Coil sumou 265 miliónov dolárov iniciatívu vedúcu k masovej adopcii používania kryptomeny XRP a to najmä podporou developerov.

NEXO: Kryptomenová pôžičková spoločnosť NEXO vyplatila hodlerom v dividendách celkovo takmer 2,5 milióna dolárov. Nexo údajne dosiahol anualizovaný dividendový výnos 12,735%. Podľa tlačovej správy má spoločnosť okolo  250 tisíc klientov a dividendový výnos spoločnosť je údajne vyšší ako všetky akcie vyplácané z dividénd uvedené na trhovom indexe S&P 500. (cointelegraph.com)

BITCOIN SV: Tím stojaci za vývojom kryptomeny Bitcoin SV spustil konzultačnú službu s názvom Office Hours. Táto služba má spájať vývojárov, ktorí potrebujú pomoc od svojich skúsenejších kolegov.

COINBASE: Developeri zmenárne Coinbase odhalili zriedkavú chybu pri registrácií do systému, v rámci ktorej mohli byť teoreticky ohrozené hesla 3320 zákazníkov Coinbase. Túto chybu sa Coinbase podarilo odstrániť a klientov, ktorých sa tento problém týkal, vyzvali k vygenerovaniu nového hesla.

AUSTRÁLIA: Austrálsky daňový úrad vydal varovanie pre 18 tisíc samosprávnych superfondov (SMSF), aby nesústredili príliš veľa investícii do jednej triedy aktív. Podľa austrálskeho práva je nezákonné používať viac ako 90% dôchodkových fondov do jednej triedy aktív, napríklad do kryptomien. Inak povedané zákon určuje, aby boli tieto fondy diverzifikované.

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

[youtube-feed]

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.