Sme aj na sociálnych sieťach

Bitcoin

Krypto správy dňa (17.3.): Stúpajúci záujem o BTC, Brave, Cardano & Maker Dao

Článok

bitcoin
Zdroj: koláž Kryptonovinky, Pixabay.com

Kryptomeny na čele s Bitcoinom zažívajú turbulentné obdobie, no vývoj neustále napreduje. Prinášame vám prehľad najzaujímavejších denných správ.

Záujem o Bitcoin môže explodovať. Tú je dôvod prečo, uvádza Crypto Slate

Objemy obchodovania bitcoinu na primárnych a sekundárnych burzách prudko rastú a popri tom rastie aj vyhľadávanie Bitcoinu vo vyhľadávači Google, čo potvrdzujú dáta z Google Trends. Môže to naznačovať aj to, že ľudia sa začínajú obávať vypuknutia krízy a hľadajú alternatívy voči súčasným fiatovým peniazom. Viac sa dozviete v tomto článku.

Záujem o Bitcoin môže explodovať. Tú je dôvod prečo, uvádza Crypto Slate

Coinbase opúšťa dôležitý člen tímu, mieri do vládnej agentúry

Americká zmenáreň Coinbase sa musí vyrovnať so stratou dôležitého člena svojho vedúceho tímu. Brian Brooks, ktorý zastával pozíciu hlavného právneho zástupcu firmy totiž rezignoval na svoju funkciu, aby mohol prijať ponuku stať sa členom Úrad kontrolóra mien (OCC). Menovaný do tejto funkcie bol ministrom financií USA Stevenom Mnuchinom, ktorého bude hlavným poradcom, teda bude zastávať druhú najvyššiu funkciu v tejto organizácii. Zaujímavé na tom je, že Mnuchin si vybral Brooksa ako človeka z kryptosektora napriek tomu, že je kritikom kryptomien. Oceňuje na ňom jeho rozsiahle skúsenosti v sektore finančných služieb. Zatiaľ je veľmi otázne, či Brooks v tejto organizácii prispeje k zmene názoru na kryptomeny, alebo nie. (cointelegraph.com)

Brave bojuje proti Googlu, ktorý vraj porušuje pravidlá

Spoločnosť Brave Software, ktorá stojí za decentralizovaným prehliadačom Brave, podala oficiálnu sťažnosť na giganta Google, ktorý podľa nej porušuje nariadenia o ochrane osobných údajov týkajúce sa smernice GDPR. Dr. Johnny Ryan, ktorý zastáva funkciu hlavného úradníka pre politiku a vzťahy v Brave, tvrdí, že Google zneužíva svoje postavenie a zdieľa svoje informácie o uživateľoch s desiatkami rôznych služieb, popri čom vytvára dátový sklad informácii “zadarmo pre všetkých”. Sťažnosť bola podaná v Írsku, kde ma Google svoje európske sídlo. (cointelegraph.com)

Cardano Foundation žaluje bývalý partner

Cardano Foundation, ktorá je jednou z troch organizácii stojacich za vývojom kryptomeny Cardano (ADA), čelí žalobe zo strany bývalej partnerskej spoločnosti Z/Yen Group Limited z Veľkej Británie. Ide o spoločnosť, ktorá sa špecializuje na oblasť technológii a spoločne s Cardano Foundation mala vypracovať štúdiu s názvom “Kvantové odpočítavanie: Kvantové počítače a budúcnosť distribuovanej knihy”. Spor sa má týkať ochrany duševného vlastníctva, ktoré malo Cardano Foundation údaje porušiť, čo nadácia ale popiera. (cointelegraph.com)

 MakerDAO zvažuje využitie alternatívnej zábezpeky stalbecoinom USDC

MakerDAO,, ktorá je vedúcim hráčom v sektore decentralizovaných financií (DeFi), čelí riziku straty likvidity na súčasnom neistom trhu. Komunita okolo tohto projektu preto zvažuje, že schváli podporu pre stablecoin USDC, teda kryptomenu kopírujúcu cenu amerického dolára, za ktorou stojí spoločnosť Circle. USDC by sa tým stal alternatívnym kolaterálom, ktorý by pomohol znášať súčasné riziko. Ak by k tomu došlo, zablokovali by sa USDC, čím by sa obnovila likvidita DAI a zabezpečila sa stabilná cena DAI voči doláru. (cointelegraph.com)

Ak sa vám páčia naše články zapnite si naše notifikácie (zvonček vpravo dole) a sledujte nás na Facebooku. Mimochodom viete o tom, že aktuálny prehľad cien kryptomien nájdete aj u nás?

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Upozornenie
Názory a stanoviská uvedené v tomto článku sú publikované len pre informačné účely a v žiadnom prípade ich nemožno vnímať ako investičnú radu. Žiadny obsah na stránkach Kryptonovinky.sk a Kryptonovinky.com nemožno považovať za finančné, investičné alebo iné poradenstvo. Upozorňujeme, že investovanie do kryptomien môže viesť k stratám.

Popularne

kontakt | Reklama


Informácia pre čitateľov

Informácie uverejnené na stránke kryptonovinky.sk sú výhradne informačného charakteru a v žiadnom prípade nie sú investičnou radou alebo obchodným odporúčaním. Nie sme obchodní poradcovia. Portál kryptonovinky.sk nenesie žiadnu zodpovednosť za vaše prípadne finančné straty pri investícii do kryptomien alebo na iných trhoch. Hoci sa venujeme predovšetkým téme kryptomien, upozorňujeme, že sú veľmi volatilné a preto sú považované za rizikovú investíciu, ktorá môže viesť k vysokým stratám. V žiadnom prípade nie sme zodpovední za škody, ktoré môžu vzniknúť na vašom účte. Pre skutočné finančné rady kontaktujte svojho finančného poradcu. Do kryptomien by ste nemali nikdy investovať viac peňazí, než si môžete dovoliť stratiť.


Viac informácii o možných rizikách nájdete tu© 2021 Introducing s.r.o.
Šéfredaktor: Martin Gregor.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu zakázáno. Provozovatelem serveru Introducing s.r.o. , IČ:07990201.